Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

+1 za ajvi, die beste karfiol je tako. ja jos izuvijam izmedju cvetova karfiola taaanke i dugacke listove slaninice i listice maslaca i parmezan preko i obavezno zadnjih 10 minuta u rerni ukljucim gril, da dobije finu bojicu ozgo.

 

s tim sto ipak karfiol kuvam 15 minuta, volim da bude meksi...

Link to comment

Cuj komplikujem stvari...pa dobro, jel citate sta pisem, da sam nasla recept na netu i odlucila da probam jednom nesto da napravim a da je ~modernije ( :D)?

I cak sam pojednostavila stvari.

 

Hvala na jednostavnim uputstvima za "karfiol u rerni", tako nesto bih ja uradila na svoju ruku.

 

//Inace je meni karfiol najlepsi u toj maminoj corbi.

 

//Musaku od karfiola takodje pravim, ali jeli smo pre neki dan musaku sa slatkim krompirom i sirom, pa da ne preterujemo u istoj nedelji :)

 

Sad pravim nesto sasvim jednostavno a sigurno, dinstanu svinjetinu sa sargarepom, crnim lukom i krompirom, u rerni.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Cuj komplikujem stvari...pa dobro, jel citate sta pisem, da sam nasla recept na netu i odlucila da probam jednom nesto da napravim a da je ~modernije ( :D)?

I cak sam pojednostavila stvari.

 

Hvala na jednostavnim uputstvima za "karfiol u rerni", tako nesto bih ja uradila na svoju ruku.

 

//Inace je meni karfiol najlepsi u toj maminoj corbi.

 

//Musaku od karfiola takodje pravim, ali jeli smo pre neki dan musaku sa slatkim krompirom i sirom, pa da ne preterujemo u istoj nedelji :)

 

Sad pravim nesto sasvim jednostavno a sigurno, dinstanu svinjetinu sa sargarepom, crnim lukom i krompirom, u rerni.

 

 

super za razmisljanje o receptu i njegovo menjanje to je uvek za pohvalu,bravo! :D

 

inace kariol sa jajima i sirom moze da se kombinuje u bezbroj oblika...super je i pire od karfiola npr umesto krompira

 

i ovo sto smo ti ostavili nije ,,karfiol u rerni,, nego ,,krfiol gratin,, :P

Edited by ivy
Link to comment

Uh, ohtm.

 

Pasta sa volacima.

 

61iXJQ5.png

 

Naronio punu kesu volaka. Isprao od peska, rknuo u šerpu, nalio ladne vode, kuvao 20 min od kad je proključala.

Ostavio da se ohladi.

 

U međuvremenu izdinstao na maslinovom jedan ljubičasti luk i par čenova belog.

 

Povadio volake iz kućica (ispalo jedno dve šake), turio da se dinsta sa lukom, podlio šoljom supe od mora (voda u kojoj su se kuvali volaci). Posolio.

Kad se ukrčkalo, nalio jedno 2dl belog vina. Na kraju ubacio tri oljuštena paradajza seckanog na kockice, i desetak svežih isfiletiranih inćuna (ono što Grci zovu Gavros). Pobiberio.

 

S druge strane skuvao pastu, i pošto kćer nije ljubiteljka eksperimentalne & morske kuhinje generalno, pastu obogatio pelatom, pasuljom i kukuruzom, sve iz konzerve.

 

Tu pastu spojio sa volacima, i voila! Lud'lo kol'ko je dobro. Uz pastu pijemo belo olađeno i brekćemo.

Link to comment

kad smo kod karfiola - ja jeo (jos ne pravio al pitao kako i probacu) karfiol umesto pirinca koji je bio ne dobar nego sjajan. pokusavali razni ranije i ic mi se nije dopalo al ovo mi je bilo sjajno. 

 

prijatelji zvali na veceru, tip pravio thai kari (zeleni) s tim, navukli se on i zena na tu gluten free zajebanciju, sad je to moderno, pa eto. ja kad sam cuo nije mi bas bilo drago ali ali medjutim - vrlo sam se prijatno iznenadio. 

 

tip je napravio pilav, indijski, s tim karfiolom. ubacio sirov karfiol u secko i iseckao na pirinac. zagrejao ulje, bacio luk, bluk, djumbir, anis, kardamom, malo timerika, proprzio, ubacio taj karfiol, przio i mesao nekoliko minuta i onda dodavao pomalo supe/vode uz mesanje dok karfiol nije bio kuvan na ugriz, mozda sve zajedno petnaestak minuta ako i toliko, nesto kao rizoto. zaklopio, ostavio da odstoji i upije ostatak tecnosti i to je to. na tanjir, kari preko - ma prste lizali. nismo znali kad je dosta. bas sam vrlo prijatno iznenadjen. 

 

a dziga pileca je meni najbolja kad se obavije u reznjeve slaninice, ucvrsti cackalicama i baci na vreo tiganj s malo ulja da se oprlji sa svih strana. jednostavno a radi posao.

Link to comment

kad smo kod karfiola - ja jeo (jos ne pravio al pitao kako i probacu) karfiol umesto pirinca koji je bio ne dobar nego sjajan. pokusavali razni ranije i ic mi se nije dopalo al ovo mi je bilo sjajno.

 

prijatelji zvali na veceru, tip pravio thai kari (zeleni) s tim, navukli se on i zena na tu gluten free zajebanciju, sad je to moderno, pa eto. ja kad sam cuo nije mi bas bilo drago ali ali medjutim - vrlo sam se prijatno iznenadio.

 

tip je napravio pilav, indijski, s tim karfiolom. ubacio sirov karfiol u secko i iseckao na pirinac. zagrejao ulje, bacio luk, bluk, djumbir, anis, kardamom, malo timerika, proprzio, ubacio taj karfiol, przio i mesao nekoliko minuta i onda dodavao pomalo supe/vode uz mesanje dok karfiol nije bio kuvan na ugriz, mozda sve zajedno petnaestak minuta ako i toliko, nesto kao rizoto. zaklopio, ostavio da odstoji i upije ostatak tecnosti i to je to. na tanjir, kari preko - ma prste lizali. nismo znali kad je dosta. bas sam vrlo prijatno iznenadjen.

 

a dziga pileca je meni najbolja kad se obavije u reznjeve slaninice, ucvrsti cackalicama i baci na vreo tiganj s malo ulja da se oprlji sa svih strana. jednostavno a radi posao.

pravila sam nešto slično, po djejmijevom receptu... tada prvi put probah karfiol u toj varijanti i apsolutno diiiivno.

 

ja ga nekad stavim na pek papir i sa ve lišćem, morska so, biber... pečem, onda prelijem tahinom mmm, divno

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by fluffy
Link to comment

pravila sam nešto slično, po djejmijevom receptu... tada prvi put probah karfiol u toj varijanti i apsolutno diiiivno.

 

ja ga nekad stavim na pek papir i sa ve lišćem, morska so, biber... pečem, onda prelijem tahinom mmm, divno

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

zanimljivo ovo sa tahinom, moracu da probam.

Link to comment

možeš dodaš i orahe, pečene na teflonu... peršun, malo limuna (uz tahin)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

fala, dobro zvuci. probacu koliko sutra. cenim ovo moze na razno povrce, ne samo karfiol. igracemo se malo... 

Link to comment

fala fluffy za marak batata, fala arame za musaku. ispalo je super, i kuvari i đeca su oduševljeni. jako sam zadovoljan ukusima, samo jednu stvar ću da izmenim sledeći put - manju količinu mesa u musaku.
btw nikada nisam spremao patlidžan jer mi se nikada njegov ukus nije svideo, sad kontam da je pak bilo do kuvara :D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...