Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

mozda najpre keleraba.... celera ima bas dosta u tom povrcu na dnu, od koga bi se mogao napraviti super sos ako se ispasira, moca, mast i povrce, jams

Link to comment

otpao mi, zbog vremena, kraci put sa agende, pa sam se zavukao da kuvam. i napravio perkelt sa pravom bezdanskom paprikom :drool:

Link to comment

Testo - 500 gr brasna, 250gr putera, 70 gr secera, prasak za pecivo, dva zumanca, pola case kisele pavlake

Nadev - kilogram jagoda, dve kesice pudinga od vanile, sok od 2 limete, 1dl belog vina, 150 grama demerara secera.

Testo umesati, malo ohladiti, staviti 2/3 testa u kalup, naliti nadev, od 1/3 testa napraviti trake kao za americku pitu, staviti na vrh.

Glazura - kao grilijas, demerara secer, rendana kora od limete, alkoholno sirce, karamelizovati i posle kraja pecenja zaliti one otvore gde se vide jagode, ili premazati trake testa, razmislicu jos.

 

Ovo je idejna verzija, upravo se pece, kad zalijem glazurom i dobro ohladim videcu da li sam napravio nesto super ili cu sluziti ovo kod babe Cohano.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Slane galete sa pivom i susamom, kimom, ljutom paprikom

to je nevidjena grica

 

(aj kad te ne mrzi pošalji recept, imam neki za slane, bez piva... i nisam se nešto sa istim oduševila)

Edited by fluffy
Link to comment

Ja to redovno pravim, naročito za rođendane, ništa lakše

 

800g brašna, pola kile piva, 1dcl ulja, prašak za pecivo, so, 100g susama.

to je baza, ja dodajem u jedan deo ljutu papriku, u drugi kim, u treći šunku i u četvrti masline

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...