Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Kravetina, kad se dovoljno krčka, prosto se topi u ustima.

 

Sad, neki testeninu smatraju nedostojnom, al' ja je volim.

 

I neću više stavljati alevu papriku. Lep je začin ali nekako zamuti ostale ukuse.

 

41592a7be9b110c0f91f52a694a73eeb.jpg

Link to comment

ovi kotleti izgledaju bogovski!

 

sad guglah recept i nađoh da na 600 grama mesa ide 250 grama gorgonzole što mi negde deluje baš mnogo - jak je to sir

Link to comment

Nekoliko sati kasnije

b206b94ad748de232faf26ae176cae0b.jpg

 

Ide uz salatu od zelene salate, mladog jupusa, kukuruza šećerca, mbluka i čilija

Ovo si podmetuo nesta pod meso?Neki tanjir?

Link to comment

Sinoc zgotovio ovo

naravno jebene modifikacije su bile nuzne jer nemam zvezdasti anis(stavio obican),mesto lisca limete stavio koru od iste,a junece grudi zamenio najmeksom junetinom koju sam nasao u mesari.Elem,ispalo je divno,prste da polizes

Link to comment

u subotu naleteo na prasece/svinjske papke zanimljive obrade, odseceni su oni spicevi da ne kazem kopita ili kako se to vec zove kod svinje, tako da su kao male butkice (mada zapravo mesa ima vrlo malo, uglavnom koza masnoca i tetive, mljac). sinoc sam u pekac poslozio na dno miks povrca (cluk, perja mladog luka, koren i nekoliko stabljika celera, ostalo korenasto povrce), zacina (biber, lovor) i nalio soja sosom, pirincanim sircetom, sokom od zove i vodom da ogrezne. odozgo sam naslozio papke koje sam uvaljao u kineski 5 spice zacin i soja sos, malo posprcao muljem i ubacio u rernu preko noci. peklo se oko 9 sati na 120C uz prvih sat na jacoj temperaturi da se dobro ugreje celicna posuda.

ispalo je super, naravno samo za one koji to stvarno vole. ima blagi azijski smek zbog slatko/kiselo ukusa povca i kineskog zacina na mesu ali je u isto vreme i totalni comfort food ovih prostora.

d5ae76c99030a301bfff8ba9bde6be13.jpgd979a651fe54c7d75febf8a94cfaa879.jpgc5dabb6dfe9de218abd98c4327282bdb.jpg3b6d77626f47aabdce440a595f987934.jpg

Edited by yolo
Link to comment

Koliko ljudi može da nahrani ovih 8 papaka? U stvari da preformulišem pitanje, da si ugostitelj i nudiš ovo na meniju i ja dođem i tražim jednu porciju beskopitnih papaka koji ovako dobro izgledaju na fotki koliko bi ih stavio na tanjir i šta bi išlo pride?

Link to comment

odlicno pitanje, zato sto je ovo bilo 1,9 kg u mesari a realno je za dvoje prosecno gladnih muskaraca i to sa obilnim prilogom. znaci minimum 3, max 4 komada.

prilog sto se mene tice ovo na cemu stoje i nesto neutralno tipa pecenog krompira ili pirea (koji je pogodan za gastro kurcenje, moz ga napraviti od cega hoces, ne mora cist krompir).

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...