Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Prekjuče prvi put ukiselio mleko. Bilo je dobro pa sam danas ponovio.

 

Mleko koje sam danas kupio je neuporedivo sa mlekom od prekjuče: isti procenat mm deklarativno, a ovo danas ima ozbiljan kajmak nakon kuvanja.

 

Jedva čekam da probam sutra.

Link to comment

Dizmana Böreği

 

hamur-isleri-trf.jpg

 

+ stejk sa zelenim biberom i gomila zelene salate

napiši, molim te, kada stigneš kako praviš ovu krasoticu.

imam ove semenke (čurakot?) i eto sjajne prilike da ih upotrebim.

Link to comment

za testo: 400gr brasna, 1 belance, 250ml mleka, kvasac, kasicica secera, kasicica soli. umesis, ostavis sat vremena da naraste, podelis na loptice velicine oraha i poredjas u tepsiju. pokrijes i ostavis jos pola sata da raste

preliv: jogurt, zumance, soli po ukusu umutis. na tihoj vatri rastopis 60gr maslaca u 60ml ulja i polako, stalno mesajuci, dodas u preliv.

rernu na 180, polijes hlepcice ravnomerno, pospes susam, curakot, lan, kim... sta vec, i oko pola sata peces.

 

edit: ovo je osnovna varijanta, moze se i napraviti nadev pa puniti. mesom, sirom i blukom, sirom i spanacem, prazilukom i jajima, sta god...

Edited by aram
Link to comment

da, prelijes pre nego sto gurnes u rernu, peces oko pola sata, zavisi to od rerne.

edit: ja cu sledeci put malo smanjiti kolicinu masnoce, odlicno mi je bilo dok je bilo vruce, ali kad se ohladilo bilo mi premasno. doduse, verovatno i zato sto sam umesto jogurta koristio 30% pavlaku :D

Edited by aram
Link to comment

meni smesno kako se svi popalite kad neko okaci neko testo pa onda naredne tri strane o tome,ko o onim darlinginom bureku iz tiganja  :lolol:

a ono ustvari nikakva hrana..

Edited by ivy
Link to comment

meni smesno kako se svi popalite kad neko okaci neko testo pa onda naredne tri strane o tome,ko o onim darlinginom bureku iz tiganja  :lolol:

a ono ustvari nikakva hrana..

aj malo tolerancije, ne možemo svi da živimo na krmećim glavudžama :p

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...