Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

So tempting!

 

Inače, stignem i ja skuvati.

mkj2tt.jpg

 

dqt453.jpg

jao mau, pa ti postajes prava majstorica! ovo odlicno izgleda, sta je tacno? skrabni recept, pliiiiiiiiis :-)

Link to comment

Najprostije nešto. Uzmu se fileti lososa, posole i pomažu dižonom. U multipraktiku na dva okreta smrvim dve šake običnih oraha, pomešam sa kašikom prezle, rendana limnuova korica, listići svežeg ruzmarina, biber i tri-četiri kašike maslinovog. To se onda utapka po vrhu, prstima najbolje, pa ostaviš 2h u frižideru pod folijom. Onda se peče na 180 oko dvadesetak minuta. Ako su tanji fileti, mogu i petnaestak.

 

Krompir se skuva na pola, onda se položi na pleh, špargle sveže se poredjaju pored, pa se poprska sve maslinovim i morskom solju i listićima ruzmarina. I celim spljeskanim čenovima belog luka u opni.

Link to comment

ostalo pola testa za pita kruh u fridžu, pa uzeo šaku fete, dva jajea, lopatu spanaća i kanticu bluka, zamešao, pa sad smišljam u koju formu da urolam sve to, da li u jednu veliku zmiju, manje odvojenih, ili možda čak i na otvoreno u pica formi.

Link to comment

kako se prave zmijurine?

 

ovako

 

secer sam smanjila na minimum, tri kasike u testo, dve u fil. sir abece, ulje maslinovo. nista stavljala ni ovaj secer odozgo, nit sam premazivala jajetom, nego sam kad se ispekla premazala s malo razvodnjenog dzema od kajsije. jednostavan i brz recept, ne moras cak ni mikser da palis.

jedna doza jedna zmija, sto je dovoljno. pravila 2 za puno gostiju. 

Link to comment

napravio neke socko rolnice koje uopšte nisu loše ispale. 

 

pileće belo i crni luk prodinstao na malo ulja, začinio solju i biberom. 

 

narednao crveni kupus, šargarepu i rotkvice.

 

srolao tu mešavinu povrća i mesa u kore za gibanicu. propržio pet minuta uz okretanje. 

 

spremio umak - sitno seckani đumbir, soja sos, riblji sos, sitno seckana ljuta crvena papričica, med, sok limuna, malo belog luka. ubacio i zdrobljenog kupovnog prženog kikirikija. 

Edited by pacey defender
Link to comment

bleda zumanca

 

WRONG.

veca je sansa da u prodavnici dobijes narandzasto zumance, zato sto se u industrijskoj prehrani pilica koristi hrana koja sadrzi visok procenat karotenoida, supstance koja daje crvenu nijansu zumancetu, kao i potkoznom tkivu pileta.

ista supstanca daje se i vestacki gajenim lososima, da bi bili sto crveniji.

 

poenta: narandzasta boja zumanceta nije indikativna ni na sta drugo osim na prisustvo karotenoida. 

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...