Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

probala u budimpesti, na sajmu turizma koji smo posetili, jedan mali, divan, hriskav, res, tamnozlatni gusciji cvacic :-)  ja ih pre nikad nisam probala, a i sad sam eto samo malo, malcice, da me zelja mine...kako je to dobro, ljudi moji :-)

Link to comment

probala u budimpesti, na sajmu turizma koji smo posetili, jedan mali, divan, hriskav, res, tamnozlatni gusciji cvacic :-)  ja ih pre nikad nisam probala, a i sad sam eto samo malo, malcice, da me zelja mine...kako je to dobro, ljudi moji :-)

Uh,par puta sam probao (jer za jelo nije bilo dovoljno!) pilece cvarke.naravno vrlo uslovno se to moze nazvati cvarkom ali je slicnog porekla:kad otopite pilece masno tkivo i kozurice ostaje mala kolicina tih "cvaraka"

Link to comment

prijatelji. dame. gospodo,

izumeo sam nešto što će promeniti svet krilaca.

 

otkrio sam način da krilca pečena u rerni imaju  aromu, teksturu i izgled krilaca na žaru. da, dobro ste pročitali.

podeliću sa vama ovu tajnu.

sine qua non je masivan tučani tiganj. to mora da se ima inače kalaj rabota.

 

krilca tretirajte po volji solju i suvim začinima i nauljite.

u rerni zagrejte tiganj na 200 stepeni.

kada se zagreje, kanite malo ulja unutra. 

bez vađenja tiganja, posložite krilca. treba da počnu da cvrče.

poklopite tiganj provizorno, i ostavite krilca da cvrče jedno 3-4 minuta.

pažljivo ih okrenite, bez vađenja tiganja, i ponovite postupak.

pecite 10 minuta sa poklopcem. okrenite ponovo.

sklonite poklopac i pecite još oko pola sata, okrenuvši možda još jednom.

krilca će imati dobro reš delove, rumenu koricu, neki delovi će samo malo nagoreti, što će dati roštiljsku aromu, a unutra će biti sočna i taman kako treba.

Link to comment

zvuci u najmanju ruku jestivo, moram priznati, ali sta se tacno dobija tiganjem u rerni?

mogucstvo da ga se poklopi?

 

Dobija se veoma snažan provodnik toplote na kome će krilca da cvrče sve vreme, kao na grilu, zato mora gvozden da bude, veoma masivan. ja već neko vreme razmišljam kako da rekonstruišem gril u kućnim uslovima i mislim da se ovako dobija dosta dobar odnos temperature podloge i okolnog vazduha.

 

Poklapanje je tu više kao dodatna misao, da se ne izgubi sočnost, mada mislim da je moglo i bez poklapanja.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

dada, kapiram, puno veca temp nego na plehu.

 

a sto onda mora biti u rerni? zbog tih pola sata bez poklopca?

jel ih ne ucini to samo suvljim?

Link to comment

dada, kapiram, puno veca temp nego na plehu.

 

a sto onda mora biti u rerni? zbog tih pola sata bez poklopca?

jel ih ne ucini to samo suvljim?

Nisu uopće bila suva, bukvalno ista tekstura kao u kafani.

Prženje na gvozdenom tiganju ne uspeva tako dobro, potrebno je više masnoće da provede temperaturu do kože i to onda više nije to. Fora je u tome što je ringla ili gasna plotna lokalizovan izvor toplote, a žar na grilu greje okolni vazduh, znaš kako se zagreju ruke kada roštiljaš  nešto. E taj okolni vazduh  - to je rerna.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

odlicnu heljdopitu sa patlidzanom i sampinjonima napravila. 

patlidzan ispekla u rerni, a u tiganju, na mulju,  izdinstala sitno isecen praziluk , dodala 2 iseckana cena bluka, dodala na listice isecene sampinjone. sve to dinstala kratko, dok gljive nisu pustile tecnost /ne dozvoliti da ispari sva tecnost/, posolila, pobiberila ...dodala ispasiran patlidzan. kore podelila na tri dela, svaka se poprska kiselom i redja sledeca, a vrh prve trecine kora se nafiluje smesom od povrca, pa se isto ponovi sa drugim delom kora, a poslednju koru sam isto poprskala kiselom, uljem i stavila malo pecenog susama. 

Link to comment

Dobija se veoma snažan provodnik toplote na kome će krilca da cvrče sve vreme, kao na grilu, zato mora gvozden da bude, veoma masivan. ja već neko vreme razmišljam kako da rekonstruišem gril u kućnim uslovima i mislim da se ovako dobija dosta dobar odnos temperature podloge i okolnog vazduha.

 

Poklapanje je tu više kao dodatna misao, da se ne izgubi sočnost, mada mislim da je moglo i bez poklapanja.

Pa ti si kreno ubrnitim sledom, prvo celu koku a zatim delove ;)

Link to comment

premazao pleh manguljom mascu, isekao na kolutove tri kuvana krompira koji stoje od juce. poredjao, nabacao okolo nekoliko cenova bluka, iscepkao ruzmarina iz bakce, posolio i malo biberio pa u rernu. na kraju cu preko malo slovackoga choriza da pusti samo aromu. zaboravio da imam mast od pecenja tu u kujni, to bi tek bilo nesto :(

 

uz to cu neki jaki ovciji sira i pecenih blukovanih ljutih papricica

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...