Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

skuvo supu pileću. pravu. prvu ikada.

 

njam,.

 

Kako je ovo moguće? Mislim, da do sad nisi kuvao domaću supu a svašta znaš da spremaš.

 

 

P.s. Uspeo mi pirinač u mikrotalasnoj, jej!

Link to comment

Vatrostalna činija, pirinač u nju, naliješ vode, poklopiš.

Uključiš na nekoliko minuta. Može da se promeša negde na pola.

na kraju da se pokrije da popije vodu ako je ostalo. naravno, mnogo zavisi koji je pirinach, basmati i ta hipsterska zita mogu da budu rastresita, a okruglo zrno se nikad ne zna shta ce da ispadne.

Link to comment

Dobro je, do pirinča je, a ne do mene,

 

Elem, čovek je, nekom greškom samo njemu znanom, kupio komad sušene teletine, sa koskom.

Dajte neki predlog šta da radim sa njom?

Link to comment

A i za kuče moram termički da ga obradim.

Odgovornost pre svega.

Sad mi je jasnije zašto ga je kupio, mislio je da može da se secka i jede, dok nismo otpakovali i videli da je krvavo.

Samo miriše na dimljeno, lepo miriše.

Link to comment

Kako je ovo moguće? Mislim, da do sad nisi kuvao domaću supu a svašta znaš da spremaš.

:)

 

Nije mi do sada palo na pamet da se upustim u pravljenje domaće pileće supe. Pravio sam povrtne supe gomilu puta. Najčešće ih izblendiram, pojačam nekim začinima i pretvorim u pikantan potaž.

 

U trenutku spravljanja klope dobijem poriv da stvari zakomplikujem nekim neuobičajenim sastojkom, a sumnjam da bi domaća supa tako nešto istrpela. Jedva sam se suzdržao da ne upotrebim onaj jamajčanski biber umesto običnog crnog. Baš sam hteo da sve ide po standardu.

 

Recimo da u našem malom domaćinstvu lepša polovina više voli standardna jela koja meni nisu mnogo zabavna za spremanje. Kada je na meni red da se pobrinem da ne umremo od gladi, više volim da poteram ukus na neku specifičnu stranu. Pored toga, još uvek nisam došao u onaj stadijum koji me sigurno čeka, da svaki put kada se odlučim da spremam određeno jelo, poželim da to učinim na isti način.

 

Sledeća na redu je goveđa supa. A nakon toga se bacam na riblje čorbe. Zet je pecaroš tako da ne bi trebalo da bude problema sa tutorialom i nabavkama.

Edited by pacey defender
Link to comment

Vatrostalna činija, pirinač u nju, naliješ vode, poklopiš.

Uključiš na nekoliko minuta. Može da se promeša negde na pola.

 

Samsung kaže (u uputstvu za mikrotalasnu) da na kraju treba staviti komadić putera.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...