Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

 

 

kitnkez :lala:

 

našao dunje u merkatoru. radim to pravi put, sumnjivo mi za sada izgleda... plašim se da li će da se zgusne dovoljno na kraju

 

 

zgusnuce se...ja sam radila slatko od dunje jesenas a i iz iskustva sa drugim slatkima koje sam pravila mogu da kazem da ima taj jedan momenat kada se secer toliko ugreje a tecnost toliko ispari da se magija sama desi :D

a i dunje imaju dosta pektina u odnosu na drugo voce...jesi ostavio koru on,nisi ih gulio?

Edited by ivy
Link to comment

ogulio koru, ne volim kitnkez sa komadima.

 

jbt, ovo prska ko ludo, ostaće mi tačke po rukama, a pločice su već u autu

 

gazzo, pustim ti razmeru za sarmu, ček samo da ne zagori ovo

Link to comment

dajte neku ofrlje meru za sarmu, koliko mesa, koliko pirinca, koliko sarmi

 

 

samo da znas da moja mater ne uprzava luk, meso i rizu, sve se sirovo zamotava u kupus. naucila je nana iz travnika, tako se kuva u bosni. ja za bolju od te ne znam. 

Link to comment

pa zar se dunje za kitnikez ne samelju u kasu?

 

i smanji vatru

 

ej ajvi, gde ti je onaj recept za cokoladice od kokosovog ulja? ne mogu da nadjem sad.

Link to comment

ej ajvi, gde ti je onaj recept za cokoladice od kokosovog ulja? ne mogu da nadjem sad.

 

 

100g kokosovog ulja

80g kakaa

stevija po ukusu...kazu da moze i sa medom,ne moze sa secerom

..istopis,pomesas...ja sam punila sa malinama..stavis malinu,prelijes kasikom cokolade ..stavis u friz na 10min i gotovo

Link to comment

gotovo. valjda. nisam mleo u kašu, narendao, prokuvao dunje, pa ispasirao, a onda tu kašu u ušpinovani šećer i udri. otpale mi ruke, kičma, sve. ako se ne stegne, zafrljačiću ga u đubre. ungh.

 

sarma, gazzo

 

moja keva pravi tako kako darling priča, a tako je u pola vojvodine i to ne volim. ja pravim kako prave srbijanci, odnosno, kako sam pokupio od rahmetli babe - jeo si tu sarmu, znaš.

 

e sad:  na svakih 100 grama mesa - po jedna osrednja glavica luka. ako meriš: na kilo mesa - oko 800 gr luka. luk sitno, što sitnije i pržiš ga na tiho u dosta masnoće, ne dolivaš vodu, vatra mora da je slaba. ne želiš ni kašu, ali ni čips. kad je uvenuo skroz, ubaciš meso (svinjska plećka ili mešano sa junetom) i propržiš da meso promeni boju. ako ovo ne uradiš, dobićeš kompaktan nadev u sarmi a to je sranje (kao ćevap u kupusu, ili - ko Fofina pita sa mesom: ćevap u testu) ostaviš da se ohladi, pa na ovu meru dodaješ 2dl pirinča, ne više nikako, mislim, ako ti se jede sarma, a ne pilav. začini s čim hoćeš, ja dodajem biber, alevu... zamotavaj, ređaj, krčkaj iz prve ruke 3 sata, sutra podgrej, zapeci....

Link to comment

hvala banatjanin. slazem se za opasku oko sirovog mesa. jeo sam i tako, definitivno se cesce pravi preko drine sve do zagorja, znaci od hercegovaca preko bosanaca do licana i dalmosa, i definitivno jeste utisak cevapa prosaranog pirincem u listu kupusa. jedino sto mi je iznenadjujuce u tvom receptu je kolicina luka, to nisam ocekivao.

Link to comment

Otprilike 1kg očišćenih pomorandži, bez žilica i koščica
sok jednog limuna
1 veći cluk
6 čenova bluka
1 dl soja sosa
2 dl mulja
velika kašika džema od šipka
kašičica mlevenog korijandera (seme)
pola kašičice anisa
jedna veća ljuta paprika
so

 

Zblend.

 

Potopio dva i kusur kg svežih sv. rebara da uživa do nedelje ujutru, onda ide na lagano par sati.

 

Olizao sam blender kol'ko je dobra marinada :lolol:

Link to comment

ja stavljam sve sirovo

 

znam, i jedan deo moje porodice isto tako, dok je drugi radio po receptu koji sam napisao. imao sam mnogo prilika da radim komparaciju i nekako sam ovu drugu kombinaciju više zavoleo

 

hvala banatjanin. slazem se za opasku oko sirovog mesa. jeo sam i tako, definitivno se cesce pravi preko drine sve do zagorja, znaci od hercegovaca preko bosanaca do licana i dalmosa, i definitivno jeste utisak cevapa prosaranog pirincem u listu kupusa. jedino sto mi je iznenadjujuce u tvom receptu je kolicina luka, to nisam ocekivao.

 

znao sam da će ti biti mnogo, ali poslušaj me. to je presan luk, kad ga očistiš, skinućeš mu stotinak grama, no to nije toliko bitno. Bitnije:  ako ga obrađuješ termički kao što sam ti napisao, kaliraće više od pola (dakle, ključno je da ga ne dinstaš, već stvarno polako pržiš) . ako ga gruvaš presnog ide manje od pola mere koju sam ti dao, jer sve ostaje u komadima.

ovako, uprženog, dobićeš od njega neprimetnu strukturu bez ikakve gnjecavosti i obilje umami slasti koja radi kao kontrapunkt kiselom kupusu. neće biti previše, trust me.

Edited by banatjanin
Link to comment

obilje umami slasti koja radi kao kontrapunkt kiselom kupusu

 

:thumbsup:

 

meni gomila sarmi u tudjoj izvedbi izaziva zgaravicu upravo zbog prekiselog kupusa. ljudi su inace potpuno nenormalni cime sve izazivaju kiseljenje kupusa, kakvog sam se djubreta naprobao po pijacama ove jeseni....

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...