Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Kad se vec pominje sepra,jel video neko onu prasad u Metrovu?Celo prase vakumirano,tezine 4-5 kg!Znaci da ih kolju sa 4-5 nedelja starosti?I kakavog li je ukusa tako mlado prase?

Link to comment

uf, meni te flekice sa kupusom nikada nece biti jasne :-) u madjarsko/nemackom delu porodice mog sina, badnje vece smo docekivali sa tim delikatesom, a meni to bas nikako i nikada  nije prijalo...

Ja ih obožavam. Istina, baka je znala napraviti te flekice ili šta već (kockice od testa) da budu dovoljno tvrde, a mala tajna je da se one klopaju zašećerene.

 

Takođe, testo sa krompirom - grenadir marš (krumplis tészta), je meni prava ako se prodinsta crni luk do crnila i pospe po testu. Believe me.

Link to comment

uf, meni te flekice sa kupusom nikada nece biti jasne :-) u madjarsko/nemackom delu porodice mog sina, badnje vece smo docekivali sa tim delikatesom, a meni to bas nikako i nikada  nije prijalo...

 

meni je to jedno od omiljenih jela, bazičnih, iz detinjstva.  maksimalno je prosto, ali mora da bude hirurški precizno izvedeno inače ništa ne valja. ne sme da je premasno, flekice moraju da budu prave flekice - kupovna testenine uglavnom ne radi, kupus mora samo na masnoći, nikako sa vodom da se dinsta, do bakarne boje, mora da je vrelo i bibera mora da je mnogo i da je sveže stucan. ako je nešto bazično i jednostavno, mora da bude vrhunski spremljeno. kao aglio e olio, karbonara, krvav biftek, riba na žaru...

Link to comment

nisam brojao, ali tri ovakva reda jedan na drugom...

 

nego, znate šta još kuvam?

 

kitnkez :lala:

 

našao dunje u merkatoru. radim to pravi put, sumnjivo mi za sada izgleda... plašim se da li će da se zgusne dovoljno na kraju

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...