Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

pa kazem ti da sam probao tako ususkano i polako i da mi se nije svidelo, bilo je peceno ok al je meso ostalo nekako vlaznjikavo, ja prase volim well-done, ono je samo po sebi mekano tako da u principu tesko moze da se prepece-upropasti.

i ja ga stavljam na donju poziciju u relni..

Link to comment

gazzo,

 

ona salamura sa šećorom i solju (lapo - lapo) je zakon. dva dana, pa u rernu da donju žicu, na drvene klocne, na 180 stepeni jedno tri - četiri sata. bez pokrivanja, bez prelivanja ako hoćeš rskavo. na početku usijana rerna, pa smanjiš za 10 minuta. samo proveravaj da je u pleku dovoljno vode da ne gori mast.

probao na niskoj i nije se istopila masnoća kako treba, nije mi se dopalo.

Link to comment

u 4 litre vode staviš jednu šolju (2dl) soli i isto toliko šećera, izmešaš i staviš da provri, skineš sa vatre i ostaviš negde da se potpuno ohladi. meso staviš u dovoljno veliku posudu, preliješ salamurom i ostaviš dan - dan i po. ocediš, pečeš.

 

bude ravnomerno i savršeno slano, do koske. nije bitno koliki je komad mesa, nikad nije presoljeno, jer nekom čarolijom (osmoza?) meso primi savršenu količinu soli.

Link to comment

uf, meni te flekice sa kupusom nikada nece biti jasne :-) u madjarsko/nemackom delu porodice mog sina, badnje vece smo docekivali sa tim delikatesom, a meni to bas nikako i nikada  nije prijalo...

Link to comment

uf, meni te flekice sa kupusom nikada nece biti jasne :-) u madjarsko/nemackom delu porodice mog sina, badnje vece smo docekivali sa tim delikatesom, a meni to bas nikako i nikada  nije prijalo...

Ja obožavam flekice sa kupusom

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...