Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

eno ga beef wellington u frizideru, fino zamotan u foliju. uzeo file (kilo) lepo obrubio, zacinio, namazao senfom i oprljio sa svih strana. stavio sa strane. u tiganj stavio puter i malo ulja da puter ne gori i na to bacio mesavinu pecuraka i kuvanih kestena koje sam pre toga naseckao na dosta sitno u masinici i izgnjecio cen bluka u to. przio dok sva voda nije isparila i to se dobro zgusnulo. uzeo foliju, prvo poredjao listove parme, na to razmazao pecurke i kesten i na sredinu stavio filet. umotao pazljivo, stegao sa strana i ostavio u frizideru preko noci. malopre razvaljao lisnato testo (kupio, nije mi se dalo zezati) stavio meso na sredinu, umotao, opet u foliju, dobro stegao i eno ga u frizideru. pece se 25 minuta da bude fino roze unutra. videcemo. uz to pire krompir sa rendanim tartufom, sparogice, mrkva i zelena salata. ostalo standard - dimljeni losos, sirevi, krekeri, razne cokolade, suvo voce itd. sampanj se hladi.

nemoj da zaboraviš da izbušiš testo na nekoliko mesta. trebaju velingtonu dimnjaci da para može da izlazi da testo ne bi bilo gnjecavo.

 

uh ovo mi se jede. za n.g. bih baš velingtona mogla da napravim. ćurka mi je dosadila. mogla bih staviti i tanke kriške kiselog krastavca.

Edited by mammy two shoes
Link to comment

nemoj da zaboraviš da izbušiš testo na nekoliko mesta. trebaju velingtonu dimnjaci da para može da izlazi da testo ne bi bilo gnjecavo.

 

uh ovo mi se jede. za n.g. bih baš velingtona mogla da napravim. ćurka mi je dosadila. mogla bih staviti i tanke kriške kiselog krastavca.

 

da,da, znam. treba izbusiti na par mesta cackalicom, premazati zumancetom pa onda u rernu. 

 

volim velington al sam uvek zazirao od pravljenja, mislio sam da je komplikovanije sve to dovoljno crvsto oblikovati, iznenadio sam se kad otkrih da folija sama radi posao. sad, videcu kako ce ici pecenje ali dobro sam stegao, odstojalo je dovoljno, ne bi trebalo biti problema. 

 

e, da, ostalo nesto mesa kad sam oblikovao, taman da smuckam tartar. 

 

@singer -  :thumbsup:

Edited by adam
Link to comment

 

 

 

iznerviran što ih nisam našao na pijaci, sam razvuko mlince. izgledaju k'o pravi, čekam da se ćurka ispeče, pa da vidimo.

 

juneća supa od močinga i grudi već miriše, knedle sa džigericom odmaraju, Ginis ladan, Probus 2012 dekantiran...

Link to comment

pah, finalni proizvod nećete ni videti ovog puta, jer su ćureći karabataci bili sočni, meki, slasni, rumeni i hrskavi, a mlinci saftani i neslepljeni i nezdudani, a banaćanka i mladunci dovoljno gladni da sve nestane pre nego kažeš: piksel.

Link to comment

kad kupite cetvrt praseta, koliko dugo kukingujete i na kakvoj T? nikad nisam pekao taj format, a pustio bih ga u rernu na niskoj T dok spavam. jel nesto tipa 7 sati na 120C previse?

Link to comment

jedared sam probao tako da pecem prase i nisam bio zadovoljan,

sutra ide na 180 izmedju dva i po i tri sata s tim da ako kozurica pocne da gori ozgo cu da turim list folije onako ko kisobran bez ususkavanja.

imam klocne od sljive, u tepsiju dva limoona na pola i voda i to je to.

Link to comment

zar nije bolje da se odmah zastiti folijom i na kraju otvori 10-15 min?

 

takodje na koju visinu stavljas cetvrt praseta, na dno ili ka sredini?

Edited by yolo
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...