Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

potaz corbica od cicoke, krompira, celera, sargarepe, mirodjije, praziluka, crvenog luka, belog luka, persuna + spanac + kroketi od cicoke, krompira, cluka, bluka, sargarepe, sveze paprike, sampinjona + salata od sveze cicoke, cvekle, jabuke, celera, dajkona, sragarepe /sve iseckano u secku/ preliveno susamovim uljem, blukom i persunom. mislim da sam iskoristila svo povrce koje se moze naci u ovom periodu ;-)  zapravo, nisam ono zeleno lisnato /rastan, blitva, kelj/ ali to sam jutros mutila sa vockicama.

kao desert savijaca od bundeve sa stevijom, agavom umesto secera i mesavinom cimeta, muskatnog i djumbira /na nekom blogu videla savet da se izmesaju navedeni zacini i tako cuvaju u teglici i koriste za gotovo sve mirisne kolace, sto sam i uradila  - cimet bio u stapicima, donela ga iz soluna, a kazu da je sa sri lanke....

Link to comment

@ yolo 

 

koji gordon remzi, imas mene. :D

pola kile prokelja, ja volim sitnije. oprati, ocistiti od korena. ako su veci, preseci. ujednaciti velicinu.

staviti u tepsiju, dole papir za pecenje, nekoliko cenova belog luka u ljuscu, dve kasike malsinovog, dve kasike balzamika, so, biber. peci na 200 stepeni. na svakih 10 minuta promesam. ovaj sam pekla 40 minuta, nekad prodjem i sa 30. 

ne znam dal ga vise volim toplog ili hladnog, moje omiljeno zimsko povrce. super se slaze s jajom. to kad naucis da posiras u majkrovejvu :D ja s przenim na oko. seljanka. 

inace, bareni prokelj, il kuvani pa zapeceni, ne volim. 

Edited by darling
Link to comment

i mene isto zanima da li bi recimo jedan gordon remzi mogao da napravi prokelj da bude stvarno super.

 

to jelo je tezak psiholoski paradoks. ceo zivot se trudis da ga zavolis, jedes ga kao da ga volis, a u stvari je sranje.

 

mislim da je to jedna velika misterija vasione.

Nekidan sam gledao Remzija kako pravi uskršnji prokelj, sa pančetom i kestenom (zato sam tražio kesten u drugoj formi osim pirea).

 

Ja prokelj obožavam, deca takođe, malo ga barnem, istresem na vreo tiganj sa maslacem, belim lukom, soja sosom i smeđim šećerom, dok se ne karamelizuje i napravi korica :piggy:

Ladan je još bolji.

Link to comment

inace, bareni prokelj, il kuvani pa zapeceni, ne volim. 

 

sve 5 :)

 

samo mi ovo nije najjasnije, pa da pitam: ja skoro uvek, narocito ako nije bas mlad, prvo kratko blansiram pa onda sve isto ko ti. jel to isto ne bi volEla?

(za slucaj da mi nekad banes na veceru :D )

 

kul je i ovo u tiganju, s tim sto je moj preliv balsamico krem ili parmezan.

Link to comment

video sam tu bundevu danas na kalenicu, ima ih istih sa crvenkastom korom. koliko to kosta? jel neka cena za zdravu hranu:)?

nije da mi je narocito bitno ali mi prosto dodje zao ovih seljaka koji prodaju onaj standardni dulek po 40-50 din kilo.

Link to comment

video sam tu bundevu danas na kalenicu, ima ih istih sa crvenkastom korom. koliko to kosta? jel neka cena za zdravu hranu:)?

nije da mi je narocito bitno ali mi prosto dodje zao ovih seljaka koji prodaju onaj standardni dulek po 40-50 din kilo.

Super Vero 138din/kg

Idea 160 din/kg

Koriste je makrobiotičari.

Znatno boljeg ukusa, boja mesa neverovatno intenzivna, a i nema iznenađenja, kod seljaka je bundeva neujednačenog kvaliteta i 50 mil. sorti.

Link to comment

sve 5 :)

 

samo mi ovo nije najjasnije, pa da pitam: ja skoro uvek, narocito ako nije bas mlad, prvo kratko blansiram pa onda sve isto ko ti. jel to isto ne bi volEla?

(za slucaj da mi nekad banes na veceru :D )

 

kul je i ovo u tiganju, s tim sto je moj preliv balsamico krem ili parmezan.

 

 

dolazim, pristavi prokelj.

 

volim sve da jedem po tudjim kucama, nek svi pravimo razlicito, u tome je lepota hrane, a ovo kad kazem da ne volim, to zapravo znaci da ja u svojoj kuci ne pravim tako. previse mi bude voden, a ja ne volim vodu u povrcu (jel se secas kad sam na forumu pitala kako da isusim blitvu i spanac? :D) dakle, kod tebe cu jesti i uzivati sta god mi spremis :)

 

@ katamaran   jel kuvas i na italijanskom? :) nisam gledala taj video, kuvala sam iz recepta. mnogo mi je dobro ispao. ponovicu ove nedelje, da vidim dal je bila slucajnost. a mogla bih da smotam i neke smrdljive lazanje. imam visak gorgonzole kojoj je prosao rok, zivele akcije 1 plus 1 gratis u univereksportu. 

 

evo, odgledala sam. isto mi je tako ispalo, osim sto je kod mene bilo manje krusaka, po receptu 2, ovo sto ona sipa na kraju je kilo krusaka. i nisam stavila 100 grama parmezana nego 40. i riza je bila arborio. 

Edited by darling
Link to comment

ostavio u rerni na 130C ovciju pleckicu koja je pacovana 36 sati u salamuri od kleke, bluka, origana, soli i sirceta.

 

nakon 3.5h ce biti otklopljena 30 min da se uhvati korica. nadam se da nisam masio sa ovom procenom od 4h pecenja. englezi peku 40min po funti tezine, sto u ovom slucaju daje oko 160min. Ja sam to pojacao za svaki slucaj ako je siljeze zilavo.  

Link to comment

egg muffins za dorucak u rudniku

a imam i iste ovakve kalupe

 

tumblr_mc5w48dmvM1ro9rq7o7_400.jpg

 

 

na tiganj sam bacila slaninicu,jedan sitno seckan ljubicasti luk i pola belog mesa sto sitnije iseckanog,izdinstala,dodala so,sveze mleveni biber,provansansku mesavinu(cini mi se da to dosta bitan zacin ovde),bluk u prahu..u ciniju izrendala 2 sargarepice,dodala smesu iz tiganja,4 jajeta,dozacinila po potrebi,u rernu na 200c- 15min

i uz jogurt ili kisele krastavcice  :P

Link to comment

eno ga beef wellington u frizideru, fino zamotan u foliju. uzeo file (kilo) lepo obrubio, zacinio, namazao senfom i oprljio sa svih strana. stavio sa strane. u tiganj stavio puter i malo ulja da puter ne gori i na to bacio mesavinu pecuraka i kuvanih kestena koje sam pre toga naseckao na dosta sitno u masinici i izgnjecio cen bluka u to. przio dok sva voda nije isparila i to se dobro zgusnulo. uzeo foliju, prvo poredjao listove parme, na to razmazao pecurke i kesten i na sredinu stavio filet. umotao pazljivo, stegao sa strana i ostavio u frizideru preko noci. malopre razvaljao lisnato testo (kupio, nije mi se dalo zezati) stavio meso na sredinu, umotao, opet u foliju, dobro stegao i eno ga u frizideru. pece se 25 minuta da bude fino roze unutra. videcemo. uz to pire krompir sa rendanim tartufom, sparogice, mrkva i zelena salata. ostalo standard - dimljeni losos, sirevi, krekeri, razne cokolade, suvo voce itd. sampanj se hladi. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...