Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

kurkuma - vrlo dobra, koristim je često i super je što joj ukus nije intenzivan, ama ume da oboji sud pa se boja nelako skida. ergo, ubaciti pred kraj. 

 

što nas dovodi do šafrana. donela prijateljica iz turske jednu vrećicu koju sam usuo u teglicu. na osnovu ovoga što pišete, kapiram da joj dugujem par mesečnih renti za stan.

Edited by pacey defender
Link to comment

Ovciji vrat ide par sati na 150C u tuc, uvaljan u majkinu dusicu, mulje I slaninicu, na posteljici od ljutike i zelenog celera, zaliveno ostacima kuvanog vina. Sutra dodajem na kockice secen kiseli kupus koji mora biti al dente.

dbce554edb8e3892ab0f1d39aaea4a4f.jpg39c6582835a240e85800e1164ec173c7.jpg426d76e85afe2f9d6354d1dfed5d287d.jpg27c75066ede6049b9b4a4bdfbffe59a8.jpg

Link to comment

ok, cluk i lovor raspoznajem, ali sta su ovi zeleni listovi?

 

 

celer stabljike - ideja mi je da se sve to karamelizuje preko noci u tom vinu i soku koji pusti meso, i da se onda sve to sutra poveze sa kiselim kupusom - necu koristiti ribanac nego svoj sa terase koji nije do kraja ukiseljen, ideja je da bude krispi i al dente kao kontrast tom raspadu koji ce se desiti u ovoj posudi

Link to comment

Hvala Bobiju, Radonji i ekipi sto je umesto karamelizacije doslo do ugljenisanja.... Otisao na neku zurku, dzabe pice u potocima, satro se od Bombajskog safira, dosao kuci tri sata kasnije, zatekao rernu koja se sama iskljucila u emergency modeu a u njoj ovo:

 

c12e925a52a6e6192b0c5c3ae1f1a798.jpg

 

 

Mislim, meso moz da se jede, why not [emoji2]

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...