Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

ma bre ako je u vlaknima (sto je mnogo bolje nego prah) samo ga potopis u mlaku vodu ili supu desetak minuta. za rizotto tu vodu sa safranom dodas u poslednjih 5 minuta kuvanja. isto je i za paelju, za drugo ga nisam koristio.

Link to comment

o, da...ja sam ga mecala /''andras, metni...'' govorio tako pokojni voki kostic/ u rizoto, kupila u merkatoru onaj  kotanyi-ev, zapakovan jedan cvetic u velikoj kesici...nista nisam osetila, bas nikakvu aromu...

Link to comment

imam praavii šafran u neotvorenoj kesici, čeka svojih pet minuta.

kurkumu (laažni šafran) bih i u kafu metala kolko je volim. trenutno imam neku Kotanyi, pre toga se arčila turska.

 

samo da napomenem, pošto smo skoro pričali o kariju (gde i koji kupiti), da sam na kraju kupila Alnaturin u DM-u i da je dosta ljutkast u odnosu na taj koji sam ranije koristila (again, turski). 

Link to comment

Taj Kotanjijev je jedini pravi šafran u nas. Što ga duže kuvate, više arome gubite, dodaje se pred kraj.

Ja ga stavljam u banatsku supu od morke sa knedlama od džigerice, onu koju pravim dvaput godišnje (i to po oridjidji receptu iz švapskog kuvara)

 

Dodajem ga u meatball rižoto i uvek u bujabes koji nisam pravio sto godina

Edited by banatjanin
Link to comment

Za šafran, koji je holanđanin stavljao, rekao je da je 1 kg 25 hiljada evra ili dolara...

 

edit: nisam siguran da li su evri ili dolari, ali rekao bih da sam prilično siguran za 25 hiljada, iako sada googlam i vidim da je ovaj skupi svega 7 hiljada dolara  ^_^

Edited by Ajant23
Link to comment

@aram oću , moram da kucam peške

 

@ renne pa nije jbt. Kotanji kesica je evro i po, dovoljno za jedno kuvanje

ne znam, ja najjefnitije što sam video je nekih 600 dinara nekih 0.15g ili tako nešto u merkatoru

Link to comment

Za šafran, koji je holanđanin stavljao, rekao je da je 1 kg 25 hiljada evra ili dolara...

 

edit: nisam siguran da li su evri ili dolari, ali rekao bih da sam prilično siguran za 25 hiljada, iako sada googlam i vidim da je ovaj skupi svega 7 hiljada dolara  ^_^

pa dobro, to na kilo (ko i beli tartufi, vanila i sl), al ga vrlo malo turaš u jelo, koliko sam razumeo, ipak je začin

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...