Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

sajze, sajze, al je rupu zakrpio ko inzenjer :D

 

do sad sam shvatila da postoje dva metoda. jedan je ovaj tvoj baja i aram, to je kad testo potopis u masnocu da zri, i iz masnoce ga rastezes, tako se pravi u srbiji?!, i drugi, bosanski metod, ko ovaj gore, sto koru razvlaci nasuvo na stolnjaku, pa je onda prska uljem. sutra radim ko bosancica. 

e, to je ono shto kazemo bakateta ume da razvuche pitu i preko bicikla :D

Link to comment

šnicle u saftu

 

malo ulupao juneće šnicle, posolio, pobiberio i kratko okrenuo na vrelom ulju, pa ih izvadio. U to ulje ubacio sitno isjeckanu kapulu, par minuta kasnije mrkvu, alevu, peršun, mirođiju, čen bijelog luka, vratio šnicle i sok koji su pustile u međuvremenu, dodao kuvani paradajz, žlicu paradajz pirea, goveđu kosku, čašu bijelog vina, žlicu šećera, posolio i ostavio da se krčka nekih pola sata 40 minuta.

 

poslužio uz pire krompir.

 

u stvari je ispao sasvim dobar ručak ali imam osjećaj da sam nešto zaboravio dodati :D

Link to comment

spremala sam njoke sa piletinom u kari sosu. naravno, ne bih bila ja kad pored karija ne bih zveknula još i tonu indijskog šafrana i još x drugih začina ali sve u svemu super je ispalo. 

Link to comment

Pre par godina, videh na Kitchenu da onaj holanđanin sa rajfom trpa šafran u supu od luka. Mislim se, to vala ne bismo videli ni u parodiji Alo, aloa u kojoj Rene obožava taštu...

Edited by Ajant23
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...