Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

nego, ja sam zamesila testo i ostavila ga da se odmara u frizideru jer tako nalaze recept.

 

sutra razvlacim kore (burek, pita) po treci put u zivotu. 

 

prosvrljala sam kroz desetine blogova, odgledala nekoliko jutjubova (pita master!), prostudirala sve recepte na koje sam naisla,  i naoruzana znanjem krenula sam avanuturu. valjda mi nece opet ne uspeti. 

Link to comment

Wishful thinking. I da umem, sigurno ne bih pravio svinjac u kuci.

 

edit: i nije tesko kazes :cry:

nije, bre.

probaj, pojesce se, nemas sta da zajebes. ako neces, onda pravi pite, bar kore imas kod turaka da biras :D

Link to comment

sajze, sajze, al je rupu zakrpio ko inzenjer :D

 

do sad sam shvatila da postoje dva metoda. jedan je ovaj tvoj baja i aram, to je kad testo potopis u masnocu da zri, i iz masnoce ga rastezes, tako se pravi u srbiji?!, i drugi, bosanski metod, ko ovaj gore, sto koru razvlaci nasuvo na stolnjaku, pa je onda prska uljem. sutra radim ko bosancica. 

Link to comment

razvlacim kore (burek, pita) po treci put u zivotu. 

 

valjda mi nece opet ne uspeti.

 

evo ih. tja... koliko muke ni oko cega. uspele su mi! umem da razvucem kore veoma tanko, nije nikakav problem. umem i da ih smotam. al nema razloga da se traci vreme u zivotu, kad postoje gotove kore. nisam se spremila za punjenje, ocekivala sam da nece uspeti, pa sam nabrzaka smutila sir i jaja, iako je prvobitni plan bio bez jaja, a druga s jabukama, orasima i suvim grozdjem, bez secera. zalivala sam maslinovim, doduse s malo, trebalo je da bude masnije. onda bi bilo glamuroznije :)

 

353356u.jpg

 

x3e7m8.jpg

 

to je bilo sve od mene kad su domace pite u pitanju, cao zdravo. sledeci projekat austrijska pita s jabukama od vucenog testa. jednog lepog dana  :fantom:

Link to comment

za rucak smuckala neku vrstu ribolita, toskanske corbice, od ostataka jucerasnjeg variva od graska /koji sam pravila ''klot'' - samo cluk, bluk, sargarepa i kockice muskatne tikve/. danas mu dodala crveni pasulj iz konzerve, pelat na kockice, isitnila u supersecku jos bluka, koren i list celera, i suseni paradajz iz maslinocvog ulja...to sve kuvala desetak minuta, dodala vode da bude corbasto i narednih 5 minuta dodala iseckane listove blitve, rastana i kelja....sluzila sa krutonima /kupovnim, ali bi mnogo bolje bilo da sam sama na mulju sa malo bluka ispekla hleb, no sam bila lenja/.

 

salata od svezeg krastavca i mladog luka, samo sa mirodjijom i muljem. 

 

ovako to otprilike izgleda...

-2.jpg

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...