Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Hajde kad ste kod nemackih reci, kako da nadjem najobicniju psenicu za kuvanje - kako se to kaze?

 

Prosetala po nemackoj wiki stranici o psenici i ispod ove slicice
170px-Weizenkoerner.jpg
stoji Weizenkörner - jel' to to?

 

Probala sam da objasnim sta zelim u dvema prodavnicama i gledali su me bledo pa sam posle i odustala, a nikako nisam nasla na policama gde inace stoji pirinac i slicno (kao kod nas). (Tek sam posle videla ovo na Wikiju)

Drugarica mi rece da se u Nemackoj to bas i ne jede pa ne treba da me cude reakcije iscudjivanja koje dobijam od ljudi.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Dakle moram pronaci neku prodavnicu poput ove Aramove gde se prodaje sve u zrnevlju.

Nisam videla ovaj Zartweizen do sad, ili mozda i jesam ali mi mozak ne bi registrovao kao to sta ja trazim zbog naslikanog povrca, ne bih pomislila da se nesto "slano" pravi od tog.

Ja je skuvam pa jedem kao slatku varijantu, sa orasima i suvim grozdjem.

 

Hvala svima ^_^

Link to comment

Ja je skuvam pa jedem kao slatku varijantu, sa orasima i suvim grozdjem.

 

 

 

ja ovako al s psenicnim pahuljicama pravim zito. nema drndanja, sve skuvano za 10 minuta. kad se ohladi, apsolutno nikakve razlike nema dal si kuvo zito il spljeskano zito. 

Link to comment

@Host

Hvala jos jednom :) Vidis toliko prolazim kroz DM i te police ali se ne setih da pogledam zito tamo.

 

@Darling

Jel ti to kad kazes da pravis zito mislis na samleveno zito sa orasima i eventualno rumom (mi to zovemo "koljivo") ili mislis prosto na skuvano zito pa dodas sta ti je po volji? Ja to koljivo obozavam, ali me realno mrzi da ga pravim (tj da meljem orahe), a zato ovo dakle samo skuvam i posle dodam cele orahe i eventualno jos nesto pored, slatko od belih tresanja ili suve smokve..Jako mi prija stomaku, tako toplo-mlako :)

Link to comment

mislim na zito s orasima i slagom. ako si na to mislila :D 

 

da, to zito sto moze i na slavi i na sahrani i u poslasticarnici. orahe sameljem na bzbz za 15 sekundi, psenicne pahuljice skuvam za par minuta, zasladim medom, zacinim muskatnim i vanilom. i kad ponudim ovu precicu onim sto kukaju koliko je posla zito, uvek dobijem: al nije to to.  jok i nije :) 

probaj psenicne pahulje, kupi 100 grama, skuvaj, dodaj sta god zelis, vidi dal ti prija. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...