Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

musaka rules! a podvarak jedino s ćuretinom i barenim krumpirom

Ispala super musaka, doduše kao i uvek.

A meni je podvaran najjači sa svežim svinjskim vratom, nema dalje

Link to comment

otisla u maksi da me inspirise, ne znam vise sta da kuvam. nije me inspirisao, kupila split peas, nikad to nisam spremala, vreme da pocnem. recepti na netu mi se nisu dojmili, resila da improvizujem: praziluk, sargarepa, celer, djumbir, suvi grasak, kokosovo mleko i kurkuma se krckaju, ko zna sta ce da ispadne, al cenim da ne moze da bude lose.

Edited by cmrlj
Link to comment

nisam ni ja, nije supa, al je enoloncnica, dobar buckuris, vrlo ukusan, preporucujem. jedina izmena za sledeci put je sto cu grasak ili da natopim ili da ga poluskuvam ranije, kuva se duze nego sto pise na pakovanju, ne bi inace smetalo, nego sam cekicala gladna.  

Link to comment

ja mislim da to nije isto. zeleni grasak i to sto se valjda zove split peas i zuto je osuseno. mozda ga susenje napravi u to, ne znam, ali mislim da ako je u pitanju samo susenje bez dodatnih procesa, onda bi moralo da se natapanjem vrati u neko stanje koje bar izdaleka lici. pored toga mislim da sam u nekoj od onih mesavina fantazija vidjao suvi grasak, pa isti je zeleni kao neosuseni, samo je manja polutka. koga ne mrzi verovatno moze da nadje koja je to mahunarka u originalu. ako pricamo o onoj kesici sto se prodavala u maksiju na rafu sa grckim stvarima odnosno ima ili je bilo u veru.

 

bazicno je prevodilacki fuckup. to nije suseni grasak.

 

cmrlj se verovatno seca da je bila corba od ovoga u guliju dugo. i nije bila hrdjava, dapace.

 

edit - sve tocno: http://en.wikipedia.org/wiki/Split_pea

Edited by yolo
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...