Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

napravila potaz od cicoke /cicoka, krompir, cluk i bluk, mirodjija, persun - sve skuvano pa blendirano/ zatim spanac i krokete/cufte od povrca /iseckala crni i beli luk, narendala sargarepu, cicoku, krompir, papriku i tikvice i sve to kad je putilo vodu, spojila instant humusom koji sam dobila iz inostranstva, mislim da sadrzi samo mlevenog nauta i zacina - dakle, bez jaja i sl./

 

desert je u obliku smutija od smrznutih aronija, smrznutih banana, avokada, manga, rastana, brokolija  i blitve.

Link to comment

Samo da prijavim da je moj sinocni neuspeli eksperiment daleko ukusniji kad je odstojao.

 

 

koliko si me zacackao tom gorgonzolom s kruskom, od juce ne mogu da nadjem recept koji sam procitala na nekom blogu il na kulki nedavno, kuglice od gorgonzole i necega, uvaljane u seckane orahe, odozgo zabodeno jedno crno grozdje, a trazim ga opsesivno. dopao mi se onda, a sad sam se zaintatila da pravim. iz iste porodice jela sam salatu sa kruskama, budjavim sirom, rukolom i orasima, zalivenu prelivom od ulja, limuna, meda i jos necega. to je mnogo dobra salata. to nisam jela danas, nego pre, kod nekog u gostima.

 

a krcka mi se pasta fazol na viljusku. 

Link to comment

uf da, to je odlicna salata... ja je istina pravim sa mesavinom zelene, rukole, alfa alfa klica, spanaca, iseckane kruske, suve smokve, orasi i na kockice iseckan dimnjeni tofu...ja je prelivam dresingom sa limunom, agavinom sirupom, muljem...odo da je pravim za veceru, imam sve sastojke :-)

Link to comment

juče kuking

 

svratio kod ribara na Zemunski, više da bacim oko nego da pazarim, kad ono u uglu, zaboravljena kašeta sa bandarima.

Pošto druže?

300

 

Pogledam: još ukočeni, friški.

 

Uzmem dve kile, očistim, odstranim glave, peraja, repove (sačuvano u frizu za riblji temeljac), pa trupove na dva - tri dela. Usolim, pa u mešavinu kukuruznog i pšeničnog i onda iz u tiganju zarumenim sa svake strane.

Na maslinovom ulju pržnem malu glavicu luka, malo ljutike, šaku narendanog celera, malu šargarepu i dodam listiće bluka, nalijem belo vino da izvri i ubacim konzervu paradajza na kockice (mutti polpa). Biber, majčina dušica, so, ukrčkam, dodam komade ribe, doteram, još ukrčkam, skinem sa vatre, pa šaku peršuna...

 

oni nemaju kosti, slasni, čisto belo meso, lako se odvaja, aromatično na riblju divljač (na tragu vretenara) ... recimo rečni ekvivalent škarpini.

 

jedino što sam proplakao čisteći ih, jezivo zajebanu krljušt imaju. sledeći put ću da platim ovom sa pijace. stalno zaboravljam da u stanu nije kao kad imaš dvorište. krljušt je letela do trpezarije, sa plafona sam je skidao, a još uvek imam jednu kosku iz leđnog peraja zabodenu u palac.

 

 

 

Link to comment

Ono jes teorija malo nategnuta :D ama som je bolji primer. Keciga je sluzava, onaj spoj grudnih peraja bogotac ne može da preseče, a i one pločice sa strane se teško skidaju

Link to comment

pa sto to skidas uopste kod kecige? ocistis samo creva, ribu rknes u tanjiracu ili ulje a kad jedes samo oderes celu kozu i cao. nema krljust da ti kvari bilo kakav dozivljaj.

Link to comment

pa tako me naučili - skidao matori, skidam i ja. mada si u pravu.. i ja tu kožu najčešće ne jedem, osim kod manjih primeraka i ako je hrskavo kako treba.

opet, ako je kečiga u fiš paprikašu, onda mora da se skine.

 

što me podseti na taj čuveni fiš, na koji bi ti, a kontam i vasa, garant otkinuo.

 

unutra ide kečiga, samo trupovi i amerikanci (cverglani) opet samo trupovi. kuva se baš gusto, na  temeljcu od druge ribe (klasika: glave, repovi, mrene, bele...) sa dosta luka dinstanog na dimljenoj slanini, ide i paradjz i neka ozbiljnija mlevena paprika - uglavnom standardno. a dodaje se i par kocki dimljenog šarana.

 

meni u nekom prošlom životu uglavnom nije bio problem da nabavim amerikance i kečige istovremeno, ali je to sad misaona imenica. enivej, para iz tog paprikaša lepi prste, sve žuto, sočno, mekano, bez kostiju, pa udara na dim.

Edited by banatjanin
Link to comment

unutra ide kečiga, samo trupovi i amerikanci (cverglani) opet samo trupovi. kuva se baš gusto, na  temeljcu od druge ribe (klasika: glave, repovi, mrene, bele...) sa dosta luka dinstanog na dimljenoj slanini, ide i paradjz i neka ozbiljnija mlevena paprika - uglavnom standardno. a dodaje se i par kocki dimljenog šarana. para iz tog paprikaša lepi prste, sve žuto, sočno, mekano, bez kostiju, pa udara na dim.

 

:piggy:

Link to comment

Uzela devojka da obara holesterol u sezoni salva, pa sam resio da pripomognem. Izguglao prvu stvar i naravno izletela super food quinoa.

 

Prvi utisak; nisam znao da je toliko skupa 300g 650+ dinara.

 

sto se recepta tice proprzio na ulju malo kukurme, mlevenog korijandera i bibera. dodao kinou da se malo proprzi, ubacio vodu na nekih 15ak minuta i posle nabacao persun, mladi luk, seckani badem i drobljenu fetu. Zapravo i nije ispalo toliko lose. Mislio sam da ce biti kuskusasto ali je uz tu fetu i boju od kukurme nekako vise vuklo na kacamak :)

Link to comment

tamanim ja pohovane tikvaje uvaljane u ruzmarin i beli luk prethodno al nisam fan pohovanog mesa :D
eto, sad volim tikvice ali patlidžan ne još.

3, 2, 1 evo je ivy sa patlidžanom

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...