Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Kao neko ko je upucao homemade burger!

Pa meni ultimativni burger sigurno nije čista junetina. To je jednostavno dosadno i suvo. I realno bezukusno. i bez milion priloga nejestivo, eno ti ga mek, jedi samo meso, bljaksi. Makar roknuti bluk ako ništa drugo. 

Al to sam samo ja. Ja generalno ne volim te fazone "ultimativno ovo-ono, samo jedna je istina i tako to"

Link to comment

Pa meni ultimativni burger sigurno nije čista junetina. To je jednostavno dosadno i suvo. I realno bezukusno. i bez milion priloga nejestivo, eno ti ga mek, jedi samo meso, bljaksi. Makar roknuti bluk ako ništa drugo. 

Al to sam samo ja. Ja generalno ne volim te fazone "ultimativno ovo-ono, samo jedna je istina i tako to"

 

 

ja bas htela da pitam/kazem al reko sta ja znam...ja bih tu samlela malo slaninice i zacinila..a i bar malo svinje..al to onda vise nije ,,burger,,..hebo vas burger.. <_<

Link to comment

Pa meni ultimativni burger sigurno nije čista junetina. To je jednostavno dosadno i suvo. I realno bezukusno. i bez milion priloga nejestivo, eno ti ga mek, jedi samo meso, bljaksi. Makar roknuti bluk ako ništa drugo. 

Al to sam samo ja. Ja generalno ne volim te fazone "ultimativno ovo-ono, samo jedna je istina i tako to"

 

uf... moram jedan  :jerry:

:)

 

govoriti o meku kao standardu za burgere je kao govoriti o kioscima sa slavije iz 93ce kao standardu za pljeske.

 

za dosadnost - jebiga, onda je tek stejk jedna mega dosadnost. samo junetina. nemas ni priloge, ili ih je mizerno malo.

 

ono sto burgere cini nedosadnim i nesuvim je da moraju biti spremljeni kako valja

(i to je deo te "ultimativne istine o burgerima" - ako se nesto menja, nece se dobiti bolji rezultat nego isti ili gori):

kvalitetno meso, cetvrtina mora da bude mast, ne sme da se presusi u pecenju, mora da bude debeo, spolja dobro sprzen, iznutra jos socan i svez

(u sustini sve sto vazi i za stejk, samo sto je ovde meso mleveno)

 

ono sto ti vise volis od burgera je pljeskavica, i to je ok.

volim i ja pljesku, ali volim i burger*.

ali to nisu ista jela

 

*a zavoleo sam ih tek kad sam otisao iz srbije. nisam jos overio ova nova mesta s burgerima sto se ovde spominju.

ono sto je nekad bilo u ponudi u srbiji kao "burger" je bilo takvo da je mek bio bolji

Link to comment

nisam na to mislio kad sam rekao eto ti mek

I da, jako volim burger, i da, jeo ga onoliko, i nisam ga jeo u beogradu nigde

Imaš po Amerikama milion mesta gde burger nije samo junetina

Link to comment

meni je neko jednom rekao da su burgeri/pljeskavice bez jaja a ako idu jaja onda je to fasirana snicla.

 

ima smisla. 

 

u sredu vece sam ponovo pravio po istom receptu, samo sam dodao snitu kackavalja za tople sendvice i snitu ananasa. 

 

odvalili se ortak i ja, toliko da nismo imali snage da se nerviramo zbog naseg Partizana. 

 

edit> ili cetvrtak, koji li je vec bio dan, potpuno sam se pogubio ove nedelje. 

Edited by pacey defender
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...