Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Napisah esej, ali ovu pitu proždirem...

Omiljena sa jabukama, recept jednostavan...

 

Umesiti testance:

250 gr brašna

170 gr putera ili margarina

6 kašika ledene vode

 

e9yze2ys.jpg

 

Fil:

Jabuke (obično stavim oko 1 kg slatkih, npr. delišes) sečene na kolutove

cimet, sok jedne pomorandže, suvo groždje, orasi, brusnica, braon šećer, dve do tri kašičice gustina

 

nypahaha.jpg

 

Podeliti testo na dva dela i razvući dve kore. Prvom obložiti kalup tako da je razvučena i po ivicama, sipati fil... preko fila staviti drugu koru i zašuškati sa strane tj. spojiti donju i gornju koru. aveqyva3.jpg

 

Peći 35 - 45 min na 210 stepeni. Nakon toga, vruću pitu premazati sa par kašika džema (koristim džem od kajsije, može i bilo koji drugi) i vratiti u rernu na nekih 5 minuta. 2a5a8u6a.jpg

:) gotovo

 

e6yjeru4.jpgy5ymydy7.jpguqy6egep.jpg

Edited by fluffy
Link to comment

Pravile mi se palačinke klincima, pa reko aj jednom u životu da ispoštujem neki brutalni pees, umesto svojih eksperimenata. Dakle, Pellaprat kaže: 2 jajeta, 125 g brašna, 25 g vanilin šećera, 2 dl mleka, 30 g rastopljenog putera, malo soli. žlica ruma ili njakvija (stavio kurvoazje pošto sam tako u mogućnosti  :nobles: ). Napravio duplu meru, ova singl kaže da je za 12 malih palačinaka. Sad stoji 2 čuke kako kaže debela knjiga, a ja cepam tekilu i treperim u iščekivanju. 

Link to comment

Pravile mi se palačinke klincima, pa reko aj jednom u životu da ispoštujem neki brutalni pees, umesto svojih eksperimenata. Dakle, Pellaprat kaže: 2 jajeta, 125 g brašna, 25 g vanilin šećera, 2 dl mleka, 30 g rastopljenog putera, malo soli. žlica ruma ili njakvija (stavio kurvoazje pošto sam tako u mogućnosti :nobles: ). Napravio duplu meru, ova singl kaže da je za 12 malih palačinaka. Sad stoji 2 čuke kako kaže debela knjiga, a ja cepam tekilu i treperim u iščekivanju.

+ 1
Link to comment

De nije, prava old skul kuhinja, nema zajebancije, tako su to radile naše none™ koje danas jebu moderni selebriti klinci. Stoji mi knjiga u zapećku non stop, a realno je riznica za sve klasike, od školskih bujona preko omleta, palačinaka, preliva i soseva, do teških predrkanosti.

Link to comment

Dakle, palačinke:

 

pros: od sad se definitivno družim sa čika Pellapratom. Ukus i tekstura sabijaju, to je to, old skul palačinak.

 

cons: predviđeno je za manje tiganje, moj je 30 cm, kapiram da bi 20 bio optimum, taman da se lepo razlije do kraja, pošto je malo gušće od standardnih recepata. Ovako sam dobio nepravilne oblike i nisam pokrio celu površinu tiganja, al kapiram da se sa malo bildanja skilova može postići i to.

 

Dodao sam još malo mleka posle prve (recept kaže da može), plus sam rknuo još siću mulja unutra, čisto da budem siguran da neće da se lepi. I ne lepi se, sve 5.

Link to comment

Kome? Ako je meni 'fala :D

Ako je nekom drugom... opet 'fala Vaso :D

 

tebi je rekao, a istinu govori! pita izgleda ludilo! na nekim slikama [seceno kao torta a sa strane se vide jabuke] mi krenula ba..voda na usta. 

Link to comment

De nije, prava old skul kuhinja, nema zajebancije, tako su to radile naše none™ koje danas jebu moderni selebriti klinci. Stoji mi knjiga u zapećku non stop, a realno je riznica za sve klasike, od školskih bujona preko omleta, palačinaka, preliva i soseva, do teških predrkanosti.

 

a koja knjiga? ja znam dve, The Great Book of French Cuisine i Everyday French Cooking...

Link to comment

Kuvam neki teski varvarizam. Nasekao komade ovcetine, gomilu paprike (crvena,silja, somborka), dva cena bela luka, dve glavice crnog luka, dobar paradajz (ima li sada uopste loseg da se kupi?), polio kuminom, nanom, solju, maslinovim uljem, strpao u gvozdje i planiram da to zaboravim u rerni najmanje do ponoci i da se jede tek sutra, uz pirinac.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...