Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

:) ne zurimo nigde, necu nocas praviti, a ne nuzno ni sutra. mozda da sacekamo zenu :) fala. al napisi i sta ti radis drugacije. 

Edited by darling
Link to comment

arame, daj kucni recept za parmidjanu melanzanu. :)

 

stize :)

 

na 1kg patlidzana ide 150gr rendanog parmezana, glavica cluka, dva cena bluka, 200gr nekog blazeg kackavalja, 200gr mocarele, obicno ulje (za przenje), 800ml pasate od paradajza + par kasika koncentrata, maslinovo ulje, so, biber, svez bosiljak...

dakle, luk malo prodinstati na mulju, zatim doliti paradajz (i pasatu i koncentrat), ubaciti koji list bosiljka, malo soli, malo bibera i dinstati dok se malo ne zgusne (ovde moja zena narenda i par kocki cokolade za kuvanje). tanko seceni patlidzan usoliti i ostaviti da odstoji sat vremena, onda dobro osusiti i kratko proprziti na obicnom ulju. vaditi na papirni ubrus, da upije ulje. moja zena ga uvalja u tanak sloj brasna, mene to mrzi. podmazati tepsiju muljem, kroz mulje umesati malo paradajz sosa, redjati red patlidzana, red tanko secenog kackavalja, premazati paradajzom, posuti sa par kasika parmezana, pa opet patlidzan, onda red mocarele, paradajz i parmezan i tako dalje, dok ne zavrsis patlidzanom. zalijes sa svim sto ti je ostalo od paradajz sosa i parmezana, u rernu na 200°C 40 minuta, izvadis da se malo ohladi rerna (2-3 minuta ostavis otvorenu), pa vratis da se polako prohladi u rerni jedno pola sata.

 

jos je bolja sa grilovanim patlidzanom, al to mi je bas smaranje. osim kad kupim vec grilovan :D

Edited by aram
Link to comment

stize :)

 

 

 

fala :)

 

bas me zanimao domaci recept. gledala sam video na zutom safranu, i iznenadila se kad sam videla da koristi em pasatu, em kackavalj, posto ja u receptu koji sam izmislila, ne koristim :D 

 

ja patlidzan grilujem u rerni, to je najjednostavnje, a paradajz pravim od svezeg paradajza, s malo belog luka, stavim i kapare. kad redjam, ne stavljam nikakav sir, osim tek pomalo parmezana, a odgozgo stavim dosta. serviram sa svezom mocarelom.

al volela bih da jednom probam pravu pravcijatu parmidjanu, sa sve tim przenim patlidzanom. 

 

kako crna cokolada doprinosi ukusu?

Link to comment

pre svega ubije kiselost paradajza, sto je narocito bitno ako koristis svez paradajz, u pasatu je obicno vec dodat secer, tako da nema veze. i naravno da mu malo miris i ukus cokolade :)

 

napolitanska varijanta ide samo sa mocarelom, sicilijanska samo sa njihovim kackavaljem (caciocavallo). ovo je neka moje zene mix-varijanta.

Edited by aram
Link to comment

ja sam kod svog prijatelja u bolonji videla da on kiselinu paradajza ubija tako sto sipa malo pane. sto u mojoj interpretaciji znaci da sipam malo mleka. imam (neosnovani) otpor prema seceru u hrani. znaci, kiselina moze i crnom cokoladom? 

videla sam da negde u parmidjanu stavljaju i kuvana jaja, al to moram da istrazujem. 

Link to comment

pa ako ces pannu, onda pavlaku za kuvanje. ja to obavezno u bolonjeze, ali u ostale paradajz sosove mi bolje ide prstohvat braon secera.

stavljaju i jaja, nekad kuvana, nekad pohuju patlidzan. ima raznih varijanti, ali ti trazila moju kucnu :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...