Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Posle dva dana u krupnoj soli, biberu, granuliranom belom luku, ljutoj mlevenoj paprici i mulju meso je videlo svetlost dana. Stavljeno pre dva sata na 155 (plus pet za sreću), još dva sata do događanja, fingers crossed :D

 

16j2esl.jpg

 

Sada, zamislio sam da crveni luk stavim u foliju i ubacim na sat, i po, pored mesa, da napravim kašicu za uz meso, ukrižiću ga, posoliti, pobiberiti, staviti malo ulja i možda, u jedan, eksperimentalno čuveni balsamiko. Krompir nema mesta u rerni, mada ću ispod ovoga na dno rerne ubaciti jedan ogromni da vidim kako se ponaša. No sam smislio, skuvaću beli krompir, 15 min, parabojld, blanširan, kako već ko voli, protresti i malo nagnječiti, te ću uzeti drugi pleh i njega naliti sa malo maslinovog finog, zagrejati gore, ubaciti krompir i nagnječen beli luk, posle pet minuta gore staviću ga ispod mesa i podići na 180, posle dvadesetak minuta ću izvaditi meso da odmori, podići na 200 i okrenuti krompir, posle još oko dvadeset minuta još jedno okretanje i ubacivanje mesa.

 

UF!

 

 

VELIKI love za kinesku robnu kuću, za tisuću i po sam kupio ogromnu dasku za sečenje i gomilu sitnica za kuhinju koje nisam imao (plastično rende samo za onaj krupni nut što mi treba, đaba) , očekivao sam, još malo, da imaju i šporete za tisuću. Jedino mi je frka, pa sam preskočio, da kupujem bilo šta metalno, to je crni lim, to mi se ne sviđa.

 

Gde ono ima ona kamena tucalica što su forumaši masovno kupovali, nešto u Zemunu?

Edited by Vapad
Link to comment

nešto mi je pojelo kucani tekst, evo samo slike

lumakoni školjke sa spanaćem, rikotom i parmezanom

img201408242.jpg

 

img201408241.jpg

 

Originalni recept ima preliv od susenog paradajza i pirea od bundeve, ali izbegavam paradajz, pa je preko isao  parmezan.

Edited by halloween
Link to comment

s obzirom na vreme napolju, vreme je za zagrevanje duse i tela odnosno dobru indijsku hranu. danas se kuva za pitta doshu: juznjacki curry sa tamarindom, kokosovim mlekom, puno ljutih papricica i djumbira, piletinom, cukinijem, mesom paradajza bivolje srce. u drugoj serpi je basmati a u frizu tri flasice kabinet indian pale alea. ocekivanja su ogromna, jos 5 minuta do rucka.

Link to comment

Ja bas dosao da prijavim da pravim madras kari :)

 

Jos da lokalne prodavnice (Maxi i Idea) nabave koncentrat paradajza da ne moram da se mlatim do Merkatora...

Edited by katamaran
Link to comment

Nau marinejting: završio turu od Branke, iskoristio staro ulje sa svim začinima i potopio nove kockice sira u njega. Od stare ture je ostala jedna tegla koja će odstojati još koji m da bude baš onako zajebano vintidž, a ovu novu sam pojačao sa malo više bluka i dodatnom crvenom papričicom unutra.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...