Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Hvala svima, master šefovima, javim, možda i ufotkam :D

 

Inače ostavljao sam rozbratne posle pečenja na otvorenom, uvijene u foliju da odstoje, po sata i više i jeste bolje, a jednu sam ostavio da se ohladi pa u frižider za sutra, tako u foliji, sutra kada sam otpakova a ono, kao šunka u konzervi, kada se želatinizuje sok, a ukusan samo tako. Mnogo ubavo bilo. Biće to sve dobro!

 

Hvala još jednom!

Link to comment

To sa odmaranjem , sam "naleteo na minu" krenuo da se hvalim pred starijim clanovima familije u kuhinji kao ovo-ono...Tako su me sasekle, kao sta mudrujes pa to je rutina...

BTW jel vi kod rozbratne i drugih mesista cepnete onaj masni deo na jednoj strani na par cm razmaka da ne skupe meso, tj da se ne skvrce?

Link to comment

Teletina jutros otišla u rernu, sad je na 150, proveriću je za sat, dodati krompor.

Kad bude krompir gotov zalivam sve mladim kajmakom, da se lepo rastopi

Link to comment

Prvo proveo oko sat vremena prevrćući po frižideru, špajzu i zamrzivalu da iskopam nešto što će cela kuća jesti. Onda krenuo redom, pa šta se desi - bacio u tiganj veliku glavicu organskog crvenog luka na grubo, pola crvenog čilija, po konzervu belog i crvenog pasulja, malo soja sosa, užasnut shvatio da nemam bluka na gajbi pa iskopao pola teglice homemade pesta iz frižidera, rknuo to, zatim dva oljuštena iseckana paradajza i konzervu pelata, čisto da se ne kaže da nisam preterivao. Posuo sa dosta cepkanog bosiljka, presuo u zemljanu posudu i evo sad se jebava u rerni, da se blago zapeče. Već je do jaja.

 

Posle na dić na vops, gde će mi se pridružiti Vasa, čim mu stigne notifikacija u novembru.

Edited by ljakse
Link to comment

 

Posle na dić na vops, gde će mi se pridružiti Vasa, čim mu stigne notifikacija u novembru.

pametno.

tamo imaju dobre srpske verzije pice, za uz pivo.

Link to comment

Juče kupio si 4 Erdingera u konzi, pošto sam nešto otpao od šljake ovih dana, spavao po 3 čuke i tako to, pa reko da mu dam šansu taman kad sam u polusvesnom stanju. Popio 2 i razbudio se loše, nije to za mene.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...