Jump to content
IGNORED

Tečno govorenje engleskog


Bakemono

Recommended Posts

Evo nešto za one koji su učili engleski, znaju otprilike gramatiku i razumeju jezik, ali imaju problema da govore.My linkParalelni englesko-srpski tekst, moj prevod udžbenika Mówimy po angielsku Leona Leszeka Szkutnika, inače po mom mišljenju najboljeg pisca udžbenika na svetu. 80 stranica. Kroz dijaloge je predstavljena gotovo cela gramatika i najvažnije konstrukcije, s tim što dijalozi nisu klasično-smarački, već imaju duha, tj. vidi se da ih je pisala inteligentna osoba.E sad, što se tiče prevoda, on je veoma slobodan i ponegde svesno odudara od norme pošto je pravljen za ličnu upotrebu.Šta treba raditi s knjigom?Prvo, glasno čitanje engleskog teksta. Potom, prevod naglas sa engleskog na srpski, a zatim, posle nekog vremena sa srpskog na engleski. Postoje razne varijante, može se prevoditi danas jedan deo sa eng na sr, pa sutra isti taj tekst sa sr na eng i istog dana drugi deo na srpski jezik, i tako dalje. Moj savet - radite kako vam odgovara najbolje, ali mora se završiti pun krug: prevod i na srpski i na engleski, i to naglas.Javite kako ide...

Link to comment
  • 7 months later...

Svima koji su ti tekstovi potrebni neka mi se jave na PM, šaljem link ka mom dropboxu. Slaba mi je konekcija toliko da ne mogu da uploadujem na RS. Morgana, tebi šaljem odmah...

Link to comment
  • 4 months later...

moze li neko da mi objasni o cemu se radi tacno? :) posto sam ja frik kad su u pitanju jezici, pogotovo engleski, cak na tri razlicita kursa sam isla u poslednjih 10 meseci u skolu britanicca. sta cu kad volem. :lolol:

Link to comment
Evo nešto za one koji su učili engleski, znaju otprilike gramatiku i razumeju jezik, ali imaju problema da govore.Javite kako ide...
prvo, hvala ti sto si ostao ovdi.drugo, sad cu da promasim temu. gramatiku znam solidno, govorim tecno i to mi je najmanja poteskoca oko engleskog. imas li savet kako da uvezbam tecno pisanje :D tekstova na engleskom jeziku, e kako bi i taj deo bio na zavidnoj visini, koja mi je neophodna u poslu i inace.hvala unapred i izvinjavam se za ovoga trola. Edited by PointTaken
Link to comment

Nađi nekog da ti diktira i da te nekako kažnjava (i nagrađuje). -_- Nas je u osnovnoj tičerica drilala sa diktatima A4 strana dužine, koga se primilo - primilo. Mene je, do dana današnjeg pišem maltene bezgrešno.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...