Jump to content
IGNORED

Polemike


bergasa19

Recommended Posts

  • Replies 645
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    158

  • bergasa19

    121

  • kim_philby

    29

  • koksy

    25

Top Posters In This Topic

Posted Images

U kom smislu razvlacenje?Vesna je sama sebe stavila u ulogu kolumniste i analaticara pa je svaka polemika normalna. Plus, stavovi su "kontraverzni". Ne vidim ja tu nikakvo razvlacenje.I dobro je da ta vrsta polemike i razvlacenje postoji, barem na Pescaniku.

Link to comment

Stvarno Buđo, Vreme se pretvorilo u "opljuni Vesnu". I nije to nikakva polemika, prosto je prozivaju iz broja u broj, bez ikakvih arugmenata.

Link to comment
Stvarno Buđo, Vreme se pretvorilo u "opljuni Vesnu". I nije to nikakva polemika, prosto je prozivaju iz broja u broj, bez ikakvih arugmenata.
Dobro, ne citam Vreme.A iz PPP vidim da je to omiljen Teofilov sport. Ako je on jedini (do ove Zaretove kolumne) tesko da je rec o uredjivackoj politici.Ako nije jedini, onda izvin´te.
Link to comment

Pa on prednjači, Žare tercira (nije samo sad), ubace se i sa strane pomalo. Traje to već neko vreme. Inače. ne znam kako da se izjasnim u ovom pool-u. Čitam Vreme preko neta, ali sam prestao da ga kupujem pre jedno mesec dana kad sam konačno shvatio da je Teofilovo postizborno ludilo trajno a ne privremeno stanje, da je Bazdulj stalni a ne privremeni saradnik i da Miša Vasić ne namerava da prestane da pedluje kafansku mizoginiju kao svoj muški život. Malo je zagušljivo od tolikog testosterona. Kupim kad imaju neki dobar veliki tekst kao one o Sutjesci i Neretvi, ili prošli put intervju sa Rotenom i još neke zanimljive stvari. Ali inače jok.

Edited by Syme
Link to comment

Slično kao Syme: konačno sam prestao da kupujem Vreme kada su Đilasa proglasili za ličnost godine, tu i tamo ga čitam na netu, a kupuje se samo kada imaju nešto vanserijsko. Gomila tekstova svela im se na rekapitulacije događaja, nigde stava, nigde makar malo oštrine da se slučajno ne uvredi vlastela, Teofil postepeno mutira u džepnu verziju Vilfreda Pareta, i jedino što zaista s guštom čtam je kolumna Ljube Živkova. Da bih kupovao neki politički nedeljnik, očekujem od njega mnogo više.

Link to comment
Slično kao Syme: konačno sam prestao da kupujem Vreme kada su Đilasa proglasili za ličnost godine, tu i tamo ga čitam na netu, a kupuje se samo kada imaju nešto vanserijsko.
Pa ti si prestao na vreme (pun!), meni je defintivno prekipelo tek nakon što su za istu proglasili Ćulibrka.
Teofil postepeno mutira u džepnu verziju Vilfreda Pareta.
:lolol:
i jedino što zaista s guštom čtam je kolumna Ljube Živkova.
+1Samo mi to nedostaje. Ali cenim da će Historian pre ili kasnije to ionako sve da okači ovde :)
Link to comment
Miša Vasić ne namerava da prestane da pedluje kafansku mizoginiju kao svoj muški život.
au. jel to on onako usputno svako malo casti neko zensko folkornom mizogijiom ili je to manje-vise postaje fokus teksta ?ocu reci - sta te iznerviralo ?
Link to comment

Pa bilo je više stvari. Recimo, možeš da počneš odavde, pa se nastavlja ovde, ovde, i tako dalje. Ma mislim, za lika njegovih godina, potpuno očekivani stavovi, problem je - zašto se smatra pametnim dati mu platformu da mudruje baš na tu temu. On je dobar kad piše o stvarima koje zna. čemu sad ovaj venting kafanskih predrasuda?Ali problem nije samo u njemu, nego u generalnoj atmosferi muške svlačionice koja se stvorila u Vremenu, i u kojoj je super podsmevati se ženama, seka-persama, levičarčićima, itd. Recimo pazi samo ovaj kafanski echo-chamber. Bazdulj:

Vrijeme je ranih osamdesetih, poslije američkog izdanja Grobnica za Borisa Davidoviča, novčani fondovi za potporu istočnoevropskoj disidenciji su neiscrpni. Kiš, međutim, nije impresioniran visokim društvom. Ne privlači ga politički korektni small talk, radije pije i zbija šale. Nije to nipošto bila jedina takva večera na kojoj je Kiš bio, no jest bila ponešto tipična. Njegove bogate i uštogljene domaćine Kišova ekstravagancija je obično vrijeđala; po riječima Suzan Zontag, Kiš je bio sklon "egzibicionizmu balkanskog pijanog muškarca". Možda i najveselija takva pričica tiče se kongresa PEN-a u Njujorku. Novinarka Roda Koenig primijetila je markantnog tipa koji je govorio francuski te joj je djelovao kao "literarni Žan-Pol Belmondo". Kad su se upoznali Kiš joj je poljubio ruku. Poslije ga je zatekla u društvu nekoliko žena kako puši Goloaz. Tad ju je pozvao da dođe u Jugoslaviju: "Morate doći u Jugoslaviju. Svidjelo bi vam se. U Jugoslaviji nema pedera. Mi smo svi...pravi muškarci." Čitao sam ovu anegdotu i naglas se smijao razmišljajući kako bi je komentarisale različite muške i ženske babe-dženderuše i sličan pseudointelektualni polusvijet što si na Prokrustovoj postelji nove ideološke podobnosti kroji Danila Kiša po svojoj mjeri. Pa sam mislio o onim silnim književnim vrtnim patuljcima što su od snishodljivosti spram stranih donatora napravili karijere, onih što se upiške u gaće od sreće kad ih zamjenik pomoćnika mlađeg urednika kakvog online fanzina sa neke provincijske njemačke slavistike zovne na instant kafu iz plastične čaše na zabačenom štandu nekakvog sajma knjiga i na apsurdnost njihovog pozivanja na Danila Kiša i smijao se još glasnije.
A onda par nedelja kasnije, Vasić:
Ovo je lepa i veoma precizna dalmatinska reč i nemojte sada da mi se zgražate. Reč je o izvesnoj vrsti muškarca; mi imamo sličnu reč, ali nije "dženderski" određena, nego je više nekako univerzalna. Reč je, nagađate, o ne baš laskavom opisu nečijeg karaktera. Takvi muškarci, naravno, postoje; ima ih čak mnogo više nego što bi valjalo, ali – šta se može... Štogod "muške i ženske babe-dženderuše" (kako ih lepo zove moj drug Muharem Bazdulj) o tome mislile, ženske varijacije pizduna opisuju se na druge načine, podjednako politički i "dženderski" nekorektno, je li, da sad ne ulazimo i u to. Recimo samo da je termin Robija K. iz "Ferala" – "pederica Sandra" – podjednako uspela reč.
Šta reći?http://www.youtube.com/watch?v=0nkY5gGojUM Edited by Syme
Link to comment
problem je - zašto se smatra pametnim dati mu platformu da mudruje baš na tu temu. On je dobar kad piše o stvarima koje zna. čemu sad ovaj venting kafanskih predrasuda?
to su uzasi kvota i novinarskog survajvalizma u srbiji. ovde ce svaki novinar (pa i dobar) - kao i majstor - uvek prihvatiti tezgu koja mu se nudi cak iako najvicniji u poslu koji treba obaviti.meni je cak i simpaticno kad projeveje fragment te vasiceve manguparije u njegovim redovnim tekstovima o kriminalno-DB-ovskim miljeima i sl, al triput bi razmislio dal cu da citam tekst pod naslovom 'zvocanje'. i jos kad se uvati u veselo kolo momacko sa bazduljem, ostaje samo da zapevajuhttp://www.youtube.com/watch?v=4mKOIZKU0vg
Link to comment

Pa da. Mislim volim ja i Prljavog Harija, pa mu ne bih baš dao da piše kolumnu o dženderu. Ali Vasić je bar stvarno mangup starog kova, a Bazdulj je štreber koji pokušava da se uklopi u društvo starijih mangupa, nadajući se da će se malo mangupluka rab-ofovati i na njega. Always a sad sight.http://www.youtube.com/watch?v=h8jlxYLmX_c

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...