Jump to content
IGNORED

Polemike


bergasa19

Recommended Posts

  • Replies 645
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    158

  • bergasa19

    121

  • kim_philby

    29

  • koksy

    25

Top Posters In This Topic

Posted Images

ti bre, syme, uopste ne pratis scenu, velike su ti rupe u obrazovanju.olga stojanovic, dugogodisnja kolumnistkinja kurira, cest je gost slobodnog novinara milorada brkica u tabloidu.gledala sinoc, prisiljena, emisiju vidik i jos jednom se uverila da je p70 vladusic totalno sizofren u stavovima. bila mu omiljena tema, nacionalizam, nacija i svetonesto, a on cas sovinizam, cas nacionalizam, cas dobro je, cas nije dobro, pa malo fukoa da zasladi, pa strausa, izgubio se ko pile u kucinama, a sve kao pametno i dostojanstveno.zanimljiv mi bio milos kovic, prvi put ga slusam, pola se slazem, pola ne, ali u poredjenju sa slobom markovicem, herodot.

Link to comment
zanimljiv mi bio milos kovic, prvi put ga slusam, pola se slazem, pola ne, ali u poredjenju sa slobom markovicem, herodot.
Ković je pravi onaj liberal XIX veka, jako simpatična pojava i ono što bih ja voleo da bude srpska desnica. Sklon je da idealizuje modernizatorske procese u Srbiji tog perioda, ali u svakom slučaju jedna od svetlih tačaka na FF. Možda jedan od najboljih tamo u radu sa studentima.
Link to comment

da, da, bas tako je i delovao. nije mnogo desnicario, vise bih rekla da je bio konzervativan u ovom nastupu, kad zakoraci u savremenost malo je problematicno za levicarsko srce, ali razumnije nego bilo koji javni istoricar.kad je vladusic krenuo nesto da lupeta da treba da postoje studije, kako on kaze, civilizantnosti (ili vec neka takva budalastina), pogledao ga je tako da bi mu hantington pozavideo na moci da se prezir tako vidi u ocima kroz naocare.a markovic, kuku. krene jednu dobru misao, i onda se sam sebi posere u usta, izlupeta za sve pare, sve vreme drzeci pazljivo podignuti prstic mali da bismo svi mogli da odgonetnemo njegovo nobles gradjansko poreklo.

Link to comment
ti bre, syme, uopste ne pratis scenu, velike su ti rupe u obrazovanju.olga stojanovic, dugogodisnja kolumnistkinja kurira, cest je gost slobodnog novinara milorada brkica u tabloidu.gledala sinoc, prisiljena, emisiju vidik i jos jednom se uverila da je p70 vladusic totalno sizofren u stavovima. bila mu omiljena tema, nacionalizam, nacija i svetonesto, a on cas sovinizam, cas nacionalizam, cas dobro je, cas nije dobro, pa malo fukoa da zasladi, pa strausa, izgubio se ko pile u kucinama, a sve kao pametno i dostojanstveno.zanimljiv mi bio milos kovic, prvi put ga slusam, pola se slazem, pola ne, ali u poredjenju sa slobom markovicem, herodot.
Ma znam to za Kurir, ali opet - ko je ona uopšte?A kliknuo na ovaj link, ali nema te emisije, verovatno nisu još stavili, Vladušić je zbrka neviđena. Od sorte kakvu su verovatnu svi upoznali ako su studirali humanistike nauke - svačšta pročitao, malo shvatio, brkaju mu se tuđe i sopstvene teze, činjenice i lični stavovi, itd. Kad takvi doguraju malo dalje sa studijama, počinju da prave ozbiljnu štetu (ideologiju na stranu). On pada na bazičnoj interpretaciji teksta.Edit: O Koviću znam vrlo malo, samo da je pisao onu knjigu o Dizraeliju. Slušao ga jednom na RTS, zvučao k+o mlađi brat Čede Antića :)Ali verujem da je okej profesor. Edited by Syme
Link to comment

kolumnistkinja, kako ko :Dkazu stariji od mene da je nekad radila u tv reviji, pa odatle presla u politikin tv dodatak odakle je nestala pojavom kurira. ne znam sto je nema tamo.vladisic mi je bio izazov jos odavno, kad videh da se dssovcev roman zove na engleskom i jos na latinici. ali i roman je ko i on, smuti pa prospi. zavidno je gledao u markovicev prstic za pijenje caja, to se videlo, ko sto je i u romanu izvlacio neke gradjanisticke teze ali nije znao sta ce sa njima.uvek mi sa takvim likovima bude zao sto ne postoji srpski hicens, kako bi ih razvalio sve sa fusnotama.

Link to comment
kolumnistkinja, kako ko :Dkazu stariji od mene da je nekad radila u tv reviji, pa odatle presla u politikin tv dodatak odakle je nestala pojavom kurira. ne znam sto je nema tamo.vladisic mi je bio izazov jos odavno, kad videh da se dssovcev roman zove na engleskom i jos na latinici. ali i roman je ko i on, smuti pa prospi. zavidno je gledao u markovicev prstic za pijenje caja, to se videlo, ko sto je i u romanu izvlacio neke gradjanisticke teze ali nije znao sta ce sa njima.uvek mi sa takvim likovima bude zao sto ne postoji srpski hicens, kako bi ih razvalio sve sa fusnotama.
Mislim da bi Vladušićevi biseri zahtevali poseban topik, ali evo samo jednog (podsetila si me s tim građanizmom):
Milorada Pavića nisam dobro poznavao. Znao sam mnogo bolje i one koji su ga voleli i one koje ga nisu voleli. Ali za ono što hoću da kažem mislim da je dovoljno i ono malo vremena koje sam, u dva maha, proveo u društvu u kome se nalazio i pisac Hazarskog rečnika. Pavić se dobro oblačio. Pio je dobra pića, jeo je dobru hranu, slušao je dobru muziku, bio je na lepim mestima. Zanimljivo je pričao. Nije izgledao ni delovao star, iako je tada već bio star. Čuvao je svoje dostojanstvo i dostojanstvo kulture kojoj nije samo pripadao, već ju je i gradio. Nije bio mediokritet, nije bio malograđanin. Nigde nije pozivan da bi ispunjavao muzičke želje domaćina, a ako možda i jeste, nije se na te pozive odazivao. Voleo je Beograd. Nije bio urban, bio je u suficitu u razmeni sa tzv. svetom.
7Edit: obratiti pažnju da smo posle tzv. OVK i tzv. države Kosovo, sada dobili i tzv. svet. Edited by Syme
Link to comment
Mislim da bi Vladušićevi biseri zahtevali poseban topik, ali evo samo jednog (podsetila si me s tim građanizmom):
Pošto sam grad za “urbanu” svest nema nikakvu simboličku auru, nikakvu vrednost kao jedan poseban prostor koji se oseća kao svoj, baš zato ga urbana svest percepira kao pustinju. Sam taj prostor za “urbanu” svest nema nikakvu vrednost, niti se u njemu, po mišljenju “urbane” svesti, može pronaći ili proizvesti bilo kakva vrednost. To je ona tačka u kojoj “urbana” svest tako lako sklizne u autošovinizam – patološku mržnju prema vlastitom kulturnom nasleđu – i tada se promoteri “urbane” svesti posvećuju uništavanje kulturnog i svakog drugog nasleđa, ali i svih onih koji u tom uništavanju ne žele da učestvuju, jer treba ukloniti svedoke vlastitog zločina.
:Hail:
Link to comment
Edit: obratiti pažnju da smo posle tzv. OVK i tzv. države Kosovo, sada dobili i tzv. svet.
nisam sto posto sigurna, ali mislim da je tu tezu pokusavao juce da razradi tom civilizantnosti (da me ubijes, ne mogu da se setim da li je bas tu rec koristio, ali nevidjeno je debilno zvucala), tzv svet je, ako sam dobro shvatila, ono sto mi (koji nismo on i njegovi istomisljenici) percipiramo kao jedini moguci pravi svet kojim vlada civilizacija, nihilisticno brisuci postojanje bilo kakve druge, paznje vredne civilizacije.to je ono, svidjaju mu se hantingtonove teze, ne razume ih bas najbolje, ali ne moze da prihvati dominaciju trulog fukujamistickog zapada jer je istok, sta god smatra istokom, blizi srcu i dusi, ali ne bi bas sa arapskim svetom ili nedajboze afrikom, sem u olinkluziv modelu.
Link to comment
nisam sto posto sigurna, ali mislim da je tu tezu pokusavao juce da razradi tom civilizantnosti (da me ubijes, ne mogu da se setim da li je bas tu rec koristio, ali nevidjeno je debilno zvucala), tzv svet je, ako sam dobro shvatila, ono sto mi (koji nismo on i njegovi istomisljenici) percipiramo kao jedini moguci pravi svet kojim vlada civilizacija, nihilisticno brisuci postojanje bilo kakve druge, paznje vredne civilizacije.to je ono, svidjaju mu se hantingtonove teze, ne razume ih bas najbolje, ali ne moze da prihvati dominaciju trulog fukujamistickog zapada jer je istok, sta god smatra istokom, blizi srcu i dusi, ali ne bi bas sa arapskim svetom ili nedajboze afrikom, sem u olinkluziv modelu.
Pa to je ta tragedija građanskog nacionaliste - na istok je gadljiv, a i to mu vuče na komunizam, na zapad bi radije, ali kako tamo kad su nas bombardovali. On bi zapravo u paralelnu stvarnost u kojoj je Srbija Amerika, ili barem Francuska. To je ta druga pažnje vredna civilizacija, koju drugi ne vide, jer ne postoji, ali on sozercava svojim trećim okom. To je konačno ona civilizacija čiju renesansu Kusturica sad gradi u Višegradu.
Link to comment

e kad si vec pomenuo kusturaju, fotografski trac, neki strendzer slikao mesiju u kanu sve sa starbaks kafom u ruci i neki francuski sajt to objavio, te je mesija pokusao da se razracuna ko ovde sto radi, ali je na kraju ipak morao da plati da se fotka skloni, i to neke fine pare.ne garantujem da je istina, ali super zvuci.

Link to comment
Edit: obratiti pažnju da smo posle tzv. OVK i tzv. države Kosovo, sada dobili i tzv. svet.
rodjer je to lepo sumiro pre nekog vremena:
Stvarna realnost je tad nepovratno otišla pa-pa a virtuala je ušla na velika vrata i rekla: ''Bok deco! Ja ću duuugo s vama da ostanem...''
Link to comment
rodjer je to lepo sumiro pre nekog vremena:
Pa to ti je rad samoobmane, Počneš poričući jedan mali deo relanosti, tzv. Kosovo, a onda se to širi i širi sve dok svet ne postane tzv. svet. Važno da si ti realan.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...