Jump to content
IGNORED

Polemike


bergasa19

Recommended Posts

hm. koriscenje termina poput petparacki, trivijalna knjizevnost, jednodimenzionalnost, predvidive peripetije itd kao karakteristike istorijskog palpa, pa opet trivijalna literatura kao podilazenje mediokritetima, trash u italiku, ljiljana habjanovic, da ne idem dalje. ako je zelela da masakrira stojiljkovica, sto jeste neophodno, ovakve fraze i opisi pokazuju da ne zna ili wiki zna sta je zanr/istorijski palp. pretpostavljam da su za ovu kriticarku tim pauers ili kim njumen takodje istorijski palp koji treba da se poredi sa, npr, barbarom kartlend.nail in her coffin da prezire zanr je ja-citam-vesti skandal koeljo-dzojs.
Pa možda si i u pravu, meni se čini zapravo da ga ona namerno stavlja sa Koeljom, LJHĐ i ekipom upravo zato što trivijalnu književnost ne izjednačava sa žanrom, nego sa tipom pisanja. Ma mislim, ne branim je, ali stekao sam utisak da nema problem sa žanrom kao takvim i da zato i vuče priču na drugu stranu (LJHĐ i ostali). A jeste trapava kritika.
Link to comment
  • Replies 645
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    158

  • bergasa19

    121

  • kim_philby

    29

  • koksy

    25

Top Posters In This Topic

Posted Images

Edit: Kreten sam, tek sad vidim da je kritika već okačena :isuse:
necu ti oprostiti sto si me naveo da kliknem na znak sagite, sad cu jos vise da se nerviram.
Pa možda si i u pravu, meni se čini zapravo da ga ona namerno stavlja sa Koeljom, LJHĐ i ekipom upravo zato što trivijalnu književnost ne izjednačava sa žanrom, nego sa tipom pisanja. Ma mislim, ne branim je, ali stekao sam utisak da nema problem sa žanrom kao takvim i da zato i vuče priču na drugu stranu (LJHĐ i ostali). A jeste trapava kritika.
onda je terminologija potpuno filoloskofakultetska, da ne kazem pogresna. verovatno nitpikujem, ali nijednom reci ne dokazuje da poznaje zanr (kad kazem zanr, mislim na sve). mozda su joj dobre namere, ali je put do pakla, jelte.no, ionako mi je cela ta fertutma beton/nacosi potpuno pogresna jer se zasniva, kao i vecina stvari ovde, na politickim postulatima. ovi prvi, zadovoljavajuci se sopstvenim literarnim znanjem i sklonostima ne znaju da ih nokautuju u staklene brade kojih je mnogo, nacosi se igraju sarkazma i duhovitosti na nivou kursadzija i apiluju ™ onima koji knjige uzimaju u ruke eventualno na letovanju u haniotiju, a i tad ne procitaju cele, otprilike ko i malikurski za srpske cajtgajstovce. Edited by luba
Link to comment

Ma u pravu si. Pantalonski je zapravo loš žanr, ali da bi kritikovao moraš da znaš šta je dobar žanr, ali ovi to ne znaju i prebacuju mu da je trivijalan, na šta on odgovara po hiljaditi put se pozivajući na Poa i Lavkrafta i pretvarajući napad na svoju bezveznu knjigu u napad na žanr. Drugim rečima čak i ako autorka nije ciljala na žanr kao takav, on je to lako pretvorio u pitanje visokoparni kritičari vs žanrovska literatura. Ne mogu li da nađu jednu kritičarku koja je čitala autore na koje se on poziva i koja bi ga poklopila jednom imanentnom kritikom?

Link to comment
Stijlkovic je kao ljut, a ustvari prizeljkuje jos ovakvih kritika. Reklami se u zube ne gleda.
To bi bio razuman pristup, ali ovo nije razuman odgovor i vidi se da se jako razbesneo. Provalila ga je mala da ga prosto boli što je između ispovesti novinarke i priručnika za samo-pomoć. Nije mu dovoljno što je bestseler pisac, pa to ti je. Edited by Syme
Link to comment

U stvari, lubo, sestro, brate, sedi bre napiši jednu dobru kritiku Stojiljkovićevog novog uratka! Mislim, evo nagovorih danas Mau da na polzu narodnu javno dibankuje Malikurskog, pa bi ti mogla njegovog pandana iz Pantelej. Šta kažeš?

Link to comment

pa nisam, jelte, akademski strucna. ne foliram se, ko da ne znate kako je u kriticarskom kruzoku srbije. na drugoj strani, i sagitasi su me davnih dana razapeli na kolac zbog fanzinskog teksta o lunu, kralju ponoci. a jedini srpski list u kome bi to moglo da se objavi onako kako bih ja umela da napisem je nedavno promenio urednika, pa ni gole cice vise nisu isto sto su bile.dok ne napravim tirazni magazin od lica ulice, nista od toga.

Link to comment
pa nisam, jelte, akademski strucna. ne foliram se, ko da ne znate kako je u kriticarskom kruzoku srbije. na drugoj strani, i sagitasi su me davnih dana razapeli na kolac zbog fanzinskog teksta o lunu, kralju ponoci. a jedini srpski list u kome bi to moglo da se objavi onako kako bih ja umela da napisem je nedavno promenio urednika, pa ni gole cice vise nisu isto sto su bile.dok ne napravim tirazni magazin od lica ulice, nista od toga.
Što su te sagitaši razapeli?I koji list u pitanju? Plejboj?
Link to comment

Ma daj, pa imaš popboks, a tu je i pomenuti Beton koji širi domen po potrebi. Da ne pominjem one regionalne stvari, books-e, buke i tako to. Pa imaš Male novine, književnost.org, a već sam pominjao Republiku koja ima kulturnu rubiku. Mislim očigledno postoji potreba za dobrom žanrovskom kritikom, a nema je, ima samo fanovskih oduševljavanja i tapšanja po ramenu.A sagitaše mani, koje su pa oni merilo za bilo šta.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...