Jump to content
IGNORED

Beograd Prajd


Аврам Гојић

Da li će vlast dozvoliti održavanje Prajda?  

169 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

cedomir je uvek i nedvosmisleno, na recima i delu podrzavao borbu za gej rajts -_-a poznato je da je glasacko telo srbije osetljivo po pitanju prava bilo koje manjinske grupe tako da je toj politickoj opciji uspeh zagarantovan
Čedomir je govorio (parafraziram): U ovoj zemlji svako može da mrzi koga hoće a ne može da voli koga hoće. A kaže se: Iskoristićemo svu svoju političku moć da obezbedimo poštovanje Ustava i zakona RS i obezbedimo građane koji žele da praktikuju svoja prava koja iz Ustava i zakona proizlaze.Čeda je metiljavi kurčić a LDP jalova družina mladolidera koji ne znaju gde im je dupe a gde glava, ali znaju kako funkcioniše InfoStan i u skladu sa tim su im i rezultati...Zarad budućnosti građanske opcije u Srbiji, LDP treba uspavati.
Link to comment
Mene je prijatelj, inače slavista, pa se kreće u tim krugovima, obavestio da se direktor doma prilično protivio ovom skupu, i da u startu nije hteo ni da čuje za njegovo održavanje u prostorijama RUskog doma. Šta se promenilo - ne znam.
Ne znam to, znam samo da oni u principu od programa imaju često neke galerije voštanih figura i škole plesa, i slične koještarije. Najbolje je kada prikazuju starinske sovjetske dečije filmove, to kapiram jedino ima smisla. Od tolike zemlje sa grandioznom kulturnom ponudom, mi ovde ništa ne dobijamo, toliko kinte su spremni da bace na Srbiju.
Link to comment

Sta je sa Markom Karadzicem, secam se da je bas popizdeo na muriju posle onog odrzanog prajda, u fazonu koliko jos glava treba da vam razbiju da bi reagovali... Samo sto je njegovo istresanje bilo pogresno adresirano, na kordon, a ne na tadasnjeg ministra policije.

Link to comment

Pitanje održavanja ili neodržavanja prajda nije pitanje LGTB prava, već je to pitanje ustavom garantovanog ljudskog prava na zbor. Te dvije stvari treba razdvojiti. O nekim zahtjevima LGTB populacije se može raspravljati i apsolutno je dopušteno imati suprotno mišljenje o tim zahtjevima. Ali, njihovo pravo da protestvuju i da svoje zahtjeve iznose može se dovesti u pitanje samo u dva slučaja, ako je proglašeno ratno ili vanredno stanje. (veliki bezbedonosni rizik zvuci poznato) Niko im to ne smije zabraniti.I tu je zapravo problem. Umjesto provokacijom i kuknjavom trebaju se boriti za svoja prava paragrafima i advokatima. Da se ne lažemo, "provokativna" izložba u Medija centru ima manji uticaj na srpsko društvo od slike iz Skandala na kojoj se vidi donji veš Svetlane Ražnatović. Izložba i izložbe su samo opravdanje, municija za degenerike koji bi da malo biju ljude. Ponekad je potrebno pokazati malo takta i političke zrelosti i nešto žrtvovati radi većeg dobitka. Tu vrstu mudrosti ja ovdje ne vidim.

Link to comment
Pitanje održavanja ili neodržavanja prajda nije pitanje LGTB prava, već je to pitanje ustavom garantovanog ljudskog prava na zbor. Te dvije stvari treba razdvojiti. O nekim zahtjevima LGTB populacije se može raspravljati i apsolutno je dopušteno imati suprotno mišljenje o tim zahtjevima. Ali, njihovo pravo da protestvuju i da svoje zahtjeve iznose može se dovesti u pitanje samo u dva slučaja, ako je proglašeno ratno ili vanredno stanje. (veliki bezbedonosni rizik zvuci poznato) Niko im to ne smije zabraniti.I tu je zapravo problem. Umjesto provokacijom i kuknjavom trebaju se boriti za svoja prava paragrafima i advokatima. Da se ne lažemo, "provokativna" izložba u Medija centru ima manji uticaj na srpsko društvo od slike iz Skandala na kojoj se vidi donji veš Svetlane Ražnatović. Izložba i izložbe su samo opravdanje, municija za degenerike koji bi da malo biju ljude. Ponekad je potrebno pokazati malo takta i političke zrelosti i nešto žrtvovati radi većeg dobitka. Tu vrstu mudrosti ja ovdje ne vidim.
+1 ...mimo nekih pravopisnih detalja ;) Edited by mire
Link to comment
I tu je zapravo problem. Umjesto provokacijom i kuknjavom trebaju se boriti za svoja prava paragrafima i advokatima. Da se ne lažemo, "provokativna" izložba u Medija centru ima manji uticaj na srpsko društvo od slike iz Skandala na kojoj se vidi donji veš Svetlane Ražnatović. Izložba i izložbe su samo opravdanje, municija za degenerike koji bi da malo biju ljude. Ponekad je potrebno pokazati malo takta i političke zrelosti i nešto žrtvovati radi većeg dobitka. Tu vrstu mudrosti ja ovdje ne vidim.
+1Upravo to mi je palo na pamet pre neki dan, i uopšte mi nije jasno zašto se to oružje ne koristi kao prvi izbor protiv ovih DSS i dverskih mutanata i legalista. Non stop da im se nabija Ustav u usta, kad bilo šta graknu o paradi, na teveu.
Link to comment
+1Upravo to mi je palo na pamet pre neki dan, i uopšte mi nije jasno zašto se to oružje ne koristi kao prvi izbor protiv ovih DSS i dverskih mutanata i legalista. Non stop da im se nabija Ustav u usta, kad bilo šta graknu o paradi, na teveu.
zato sto skotovi uvek krenu sa najavom 'mirnog kontra-okupljanja' na koje isto imaju pravo.andergraund fasisti i huligani u medjuvremenu riju i rovare, dizu larmu, i onda kao bezbedonosna procena i zabrana u ime 'zdravog razuma' i spasavanja zivotauhodan mehanizam.sve mislim da,ako vec znaju odakle dolazi nasilna pretnja odrzavanju prajda, ne mogu da je osujetea ovako ispada da ne krse zakon,jel? 'jebiga, realnost je takva, vecina se protivi, ovo je srbija' - by premijer i ministar policije. e to je skandalozno
Link to comment

Onda se podnesu krivicne prijave protiv ljudi koji su to zabranili. Pa opet i opet i opet. Član 151 KZSa. Ne praviš kompromis oko onoga oko čega se ne smije praviti kompromis.EDIT: Mislim na politicare i pandure

Edited by nautilus
Link to comment
Onda se podnesu krivicne prijave protiv ljudi koji su to zabranili. Pa opet i opet i opet. Član 151 KZSa. Ne praviš kompromis oko onoga oko čega se ne smije praviti kompromis.
zabrana okupljanja na osnovu te bezbedonosne procene je protivzakonita?ne znam i nisam razmisljala o tome, ali veruejm da organizatori i razne nvo imaju pravnike i podnose tuzbe ako je to slucajprajd ce biti odrzan kada ivica dacic proceni da on licno od toga ima vise poiticke koristi nego stete
Link to comment
To o politickoj koristi ili steti je za mene namerno plasirana laz.
ne razumem. mislis- on se drzi principa bez obzira na posledice i odjeke svojih poteza?
Link to comment
zabrana okupljanja na osnovu te bezbedonosne procene je protivzakonita?ne znam i nisam razmisljala o tome, ali veruejm da organizatori i razne nvo imaju pravnike i podnose tuzbe ako je to slucaj
Nisam pravnik, ali mi je malo nelogično da se neki miran skup može procenjivati nebezbednim, i zabranjivati na osnovu protivustavnih pretnji kriminalnih grupa?edit: plus, zar nisu beše veterani izboksovali neku pravdu sebi u Strazburu? I zar ne mogu i ovi tako, ako su ih sve domaće instance izignorisale ili odjebale? Edited by henrik larsson
Link to comment

može se žaliti sudu povodom zabrane okupljanja, ali kolko sam ja razumela, sudu treba nekoliko dana da reaguje, zato policija uglavnom čeka poslednji trenutak kada više nema vremena da se čeka na odluku suda.

Link to comment
Nisam pravnik, ali mi je malo nelogično da se neki miran skup može procenjivati nebezbednim, i zabranjivati na osnovu protivustavnih pretnji kriminalnih grupa?edit: plus, zar nisu beše veterani izboksovali neku pravdu sebi u Strazburu? I zar ne mogu i ovi tako, ako su ih sve domaće instance izignorisale ili odjebale?
ne znam ja ,zato sam pitla nautilusa stvarno a ne retorickiok, ako mup nema pravo da zabrani skup na osnvu bezbedonosne procene,kao sto je vec bio slucaj, verujem da su 'gej pravnici' vec uprtili sve pravne lekove@fss ako sud uvazi zalbu zasto onda ne odrze skup posle toga? pretpostavljam da je potrebna nova prijava skupa i sve opet isto....
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...