Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Beograd Prajd

Da li će vlast dozvoliti održavanje Prajda? 170 members have voted

  1. 1. Zaista, da li će?

    • Prajd će biti zabranjen/otkazan
      47%
      80
    • Prajd će biti održan
      52%
      90

Please sign in or register to vote in this poll.

Featured Replies

ako ne umes da odgovoris, budi vasilija da ti pomogne

 

Mogu ja, mogu ja?

Iz okrilja religije se iznedrilo mnogo pravila, običaja i institucija (poput braka, npr.) koji su ugrađeni u temelje savremenog  sekularnog društva. Ne razumem šta je tu problematično. 

 

et bergasa 

Nisam shvatila kome je namenjen tvoj komentar

  • Replies 8k
  • Views 674.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • kud u maglu Simoviću
    kud u maglu Simoviću

    ovo hendlovanje situacije je so radikalski da to prosto izbija iz svakog gesta koji su izrekli i načinili povodom prajda, pa dovoljno je bilo videti hilovu izjavu od pre neki dan i onda je bilo valjda

  • Samo da se ne zaboravi da je celu frku oko Prajda zakuvao - Vučić. I da tu treba tražiti razloge kome odgovara cela ova situacija.   Pogledajmo situaciju pre Vučićeve famozne konferencije gd

  • Nije fizicki, verbalno. Sve je ok. Mislim, ostaju maloumnici u svakom slucaju

Posted Images

a mozda ti bergasa znas odgovor?

Odgovaram postavljaču pitanja-zašto žele brak. Mogao je i da pita zašto gejevi žele mašinu za veš.

 

Ali zašto žele samo jednu mašinu za veš, kao i heteroseksualci? Zašto ne žele dve, ili tri mašine za veš? Objasni mi to. A ako ne umeš, budi Vasu da ti pomogne.

Edited by Turnbull

a mozda ti bergasa znas odgovor?

Ne znam, ali sam siguran da mašina za veš zna. Idi pa je pitaj.

evo ti pitanje pa odgovori ako umes

zasto se homoseksualci zalazu za brak u istovetnoj formi koju je crkva propisala 1+1?

zasto ne 1+2 ili 1+3, ili 2+4?

 

Možda zato što su ljudi uglavnom monogamna bića po prirodi?

 

Imam i ja pitanje: zašto ateisti (ne samo gejevi) većinom smatraju da je loše ukrasti i ubiti, kada to smatra i crkva?

Ne slažem se sa pitanjem. Kao što smo već utvrdili, svi ateisti su gejevi, a svi gejevi -  ateisti. Prati fabulu radnje! :mad:

Edited by Turnbull

Lele, Turnbulle, pa kud da se šaltam sad pod stare dane   :cry:

Mogu ja, mogu ja?

Iz okrilja religije se iznedrilo mnogo pravila, običaja i institucija (poput braka, npr.) koji su ugrađeni u temelje savremenog  sekularnog društva. Ne razumem šta je tu problematično. 

 

et bergasa 

Nisam shvatila kome je namenjen tvoj komentar

ti si jedina ovde pristojna, pa cu ti pristojno odgovoriti....pitanje je zasto se homici zalazu bas za oblik braka koji je crkva propisala a ne za neki drugi....uzgred, brak kao institucija je crkvena izmisljotina, a gradjanski brak je to isto, prepisano od crkve, samo sto predstavlja i ugovornu obavezu

homoseksualci mogu i da potpisu ugovor, koji bi im omogucio sve ono sto se dobija bracnim ugovorom, ali ne, oni bas hoce crkvenu simboliku, a ateisti su....

Lele, Turnbulle, pa kud da se šaltam sad pod stare dane   :cry:

 

Biraj, ili Bog i brak, ili ateizam i homoseksualnost. Čeburaška objasnio.

Možda zato što su ljudi uglavnom monogamna bića po prirodi?

 

bravo, prava rec!!!

kamo tolerancija prema razlicitosti? pa nismo valjda svi monogamni? kako se uopste moze biti monogaman po prirodi? ej?

ti si jedina ovde pristojna, pa cu ti pristojno odgovoriti....pitanje je zasto se homici zalazu bas za oblik braka koji je crkva propisala a ne za neki drugi....uzgred, brak kao institucija je crkvena izmisljotina, a gradjanski brak je to isto, prepisano od crkve, samo sto predstavlja i ugovornu obavezu

homoseksualci mogu i da potpisu ugovor, koji bi im omogucio sve ono sto se dobija bracnim ugovorom, ali ne, oni bas hoce crkvenu simboliku, a ateisti su....

 

Ne bih rekao da ateisti medju homoseksualcima zele crkveni brak, valjda im je kao i svim ateistima, gradjanski dovoljan.

Ne bih rekao da ateisti medju homoseksualcima zele crkveni brak, valjda im je kao i svim ateistima, gradjanski dovoljan.

nisam ni mislio da hoce crkveni brak, vec gradjanski, sam brak (gradjanski) smatram crkvenim simbolom

ti si jedina ovde pristojna, pa cu ti pristojno odgovoriti....pitanje je zasto se homici zalazu bas za oblik braka koji je crkva propisala a ne za neki drugi....uzgred, brak kao institucija je crkvena izmisljotina, a gradjanski brak je to isto, prepisano od crkve, samo sto predstavlja i ugovornu obavezu

homoseksualci mogu i da potpisu ugovor, koji bi im omogucio sve ono sto se dobija bracnim ugovorom, ali ne, oni bas hoce crkvenu simboliku, a ateisti su....

 

Ta simbolika već dugo nije ekskluzivno crkvena, iako je prepisana od crkve, kao i sam brak, uostalom. 

 

et Turnbull 

podvojih se u momentu

Edited by Notorious

za pocetak, interesuje me otkud tolika fiksacija brakom kod homica, kad je brak jedna obicna crkvena izmisljotina?

 

zabranjeno/tuđe voce je slađe. kontaju da im je taj oblik društvenog života uskraćen i onda se premišljaju o tome da li su u minusu i zaključe da jesu (kao što i jesu, da se ne lažemo). kroz to se postepeno javlja osećaj uskraćenosti, izloženosti diskriminaciji and so on and so forth a kod nekih (nešto slutim prilično malog broja u srbiji) i konkretan stav o nepravdi.

 

brak je fantastično korisna stvar na zapadu (gde ljudi imaju neku imovinu) a srbiji malo manje. ali jos uvek je dobar način da poručiš malo široj familiji i prijateljima da ako su nekad mislili da ti pomognu, podrže, da je "sad" pravo vreme (da ti izuleću s parama). ako su ljudi siroti/stipse/otuđeni onda baš nema nikakvu racionalnu svrhu osim možda pravno gledano.

 

zamisli da si gej i da nemas tu mogućnost, praktično si locked-out iz čitave jedne dimezije odnosa sa značajnim brojem ljudi koji su ti potencijalno korisni.

 

naravno ako bi se danas uveo gej brak u srbiji to opet ne bi funkcionisalo (ali zato je tu onaj prvi pasus o zabranjenom voću)

 

što se tiče tvoje karakterizacije i doživljaja braka ostajem uzdržan.

bravo, prava rec!!!

kamo tolerancija prema razlicitosti? pa nismo valjda svi monogamni? kako se uopste moze biti monogaman po prirodi? ej?

 

Ne znam, moguće da je to zbog toga što postoje neke odlike koje je ljudski rod razvio tokom vremena otkad postoji na zemlji, i time se odvojio od životinja. Npr, uspravan hod, nešto malo viši nivo inteligencije, socijalnih veština i tako to. Npr, ljubomora je uglavnom ljudska osobina, značajno manje je rasprostranjena kod životinja, kod kojih ćeš videti da se ne pare samo sa jednim partnerom za života, ili bar ne obavezno samo sa jednim u određenom vremenskom periodu.

 

Pa se onda na osnovu tih sklonosti formiraju i uobičajene društvene norme, i tako to.

 

nisam ni mislio da hoce crkveni brak, vec gradjanski, sam brak (gradjanski) smatram crkvenim simbolom

 

 

A ono ne ubij i ne ukradi? 

Edited by ljakse

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.