Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Beograd Prajd

Da li će vlast dozvoliti održavanje Prajda? 170 members have voted

  1. 1. Zaista, da li će?

    • Prajd će biti zabranjen/otkazan
      47%
      80
    • Prajd će biti održan
      52%
      90

Please sign in or register to vote in this poll.

Featured Replies

  • Author

dakle, spinuju se vesti sa ciljem da se Srbija prikaže kao homofobna zemlja?

 

jel ova diskusija ozbiljna ili je nekakav retorički ogled?

  • Replies 8k
  • Views 674.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • kud u maglu Simoviću
    kud u maglu Simoviću

    ovo hendlovanje situacije je so radikalski da to prosto izbija iz svakog gesta koji su izrekli i načinili povodom prajda, pa dovoljno je bilo videti hilovu izjavu od pre neki dan i onda je bilo valjda

  • Samo da se ne zaboravi da je celu frku oko Prajda zakuvao - Vučić. I da tu treba tražiti razloge kome odgovara cela ova situacija.   Pogledajmo situaciju pre Vučićeve famozne konferencije gd

  • Nije fizicki, verbalno. Sve je ok. Mislim, ostaju maloumnici u svakom slucaju

Posted Images

Prsline, sama ideja viteza podrazumeva staleže, gde vitezova ima jednakosti nema. Boriti se za jednakost je nešto vrlo drugačije nego biti "vitez zaštitnik".

 

Slažem se. Apelovanje na viteštvo i zaštitu slabijih mi se uopšte ne sviđa kao pristup kad je LGBT populacija u pitanju, prvenstveno zato što je a priori inferiorizuje u odnosu na potencijalne zaštitnike. Mislim da se do tolerancije različitosti mora ići nekim drugim putem, ne iz pozicije viteštva i moći (siroti oni, sevap ih je odbraniti) nego prava. 

Edited by Notorious

Slažem se. Apelovanje na viteštvo i zaštitu slabijih mi se uopšte ne sviđa kao pristup kad je LGBT populacija u pitanju, prvenstveno zato što je a priori inferiorizuje u odnosu na potencijalne zaštitnike. Mislim da se do tolerancije različitosti mora ići nekim drugim putem, ne iz pozicije viteštva i moći (siroti oni, sevap ih je odbraniti) nego prava. 

 

Eto, tačno tako.

dakle, spinuju se vesti sa ciljem da se Srbija prikaže kao homofobna zemlja?

 

jel ova diskusija ozbiljna ili je nekakav retorički ogled?

Srbija nije homofobna! Samo ne treba ići na nebezbedna mesta...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Ja sam Praslina razumeo da o ovom dogadjaju ne treba izvestavati kako bi se kenjalo po narodu, vec da se vesti uoblice tako da se kao glavni cinioci postave heroji, a ne negativci. Samim tim bi se najvise paznje posvetilo onima i onom ponasanju koje je pozeljno, ljudi bi bili inspirisani pozitivnim cinom, ne bismo kolektivno izgledali kao debili, a paralelno bi se provukla i ideja da je homoseksualizam prihvatljiv i da je pozitivno stititi prava ugrozenih manjina.

моје уверење да би стављање акцента на брадоњу више значило за избегавање сличних напада у будућности него инсистирање на саопштењима Амнести интернешнела и немачке амбасаде. На

 

Moje uverenje je da bi daleko više doprinelo stavljanje akcenta na pooštravanje kaznene politike i efikasnosti pravosuđa u ovakvim slučajevima, bio u pitanju strani ili domaći državljanin. Iz prostog razloga što tada ne bi bilo materijala za spinovanje  ^_^

Slažem se. Apelovanje na viteštvo i zaštitu slabijih mi se uopšte ne sviđa kao pristup kad je LGBT populacija u pitanju, prvenstveno zato što je a priori inferiorizuje u odnosu na potencijalne zaštitnike. Mislim da se do tolerancije različitosti mora ići nekim drugim putem, ne iz pozicije viteštva i moći (siroti oni, sevap ih je odbraniti) nego prava.

 

Eto, tačno tako.

Који сте ви немачи појма. Требало би да вам тражим 20 јура по посту. Ја се залажем за промоцију брадоње који пегла нападача не јер је он неки случајни пролазник који је кренуо да брани слабог геја, већ зато што претпостављам да је он геј активиста који води свог госта Немца у провод, а онда га и брани. Слаб је онда Немац, а јак Србин иако је геј активиста. Све бих правио клипове "педер против педерчине" и на Вујаклију стављао мимове "гуд гај геј" , писао графите "respect the beard"...

 

Овај пост је 2 сома, у ствари.

Који сте ви немачи појма. Требало би да вам тражим 20 јура по посту. Ја се залажем за промоцију брадоње који пегла нападача не јер је он неки случајни пролазник који је кренуо да брани слабог геја, већ зато што претпостављам да је он геј активиста који води свог госта Немца у провод, а онда га и брани. Слаб је онда Немац, а јак Србин иако је геј активиста. Све бих правио клипове "педер против педерчине" и на Вујаклију стављао мимове "гуд гај геј" , писао графите "respect the beard"...

 

Овај пост је 2 сома, у ствари.

 

Pretpostavljam da si u fazonu da se isti medijski princip primenjuje i u ostalim sferama društva? Npr, na Kosovu.

Ja sam Praslina razumeo da o ovom dogadjaju ne treba izvestavati kako bi se kenjalo po narodu, vec da se vesti uoblice tako da se kao glavni cinioci postave heroji, a ne negativci. Samim tim bi se najvise paznje posvetilo onima i onom ponasanju koje je pozeljno, ljudi bi bili inspirisani pozitivnim cinom, ne bismo kolektivno izgledali kao debili, a paralelno bi se provukla i ideja da je homoseksualizam prihvatljiv i da je pozitivno stititi prava ugrozenih manjina.

 

Homoseksualnost, ne homoseksualizam.

Pretpostavljam da si u fazonu da se isti medijski princip primenjuje i u ostalim sferama društva? Npr, na Kosovu.

За Косово сам у фазону да га не признајемо а онда да га, када се намести згодна прилика, ослободимо војним или неким другим путем. Што се медијских принципа тиче, заступао бих оне који подржавају такав приступ проблему окупације дела српске територије.

Који сте ви немачи појма. Требало би да вам тражим 20 јура по посту. Ја се залажем за промоцију брадоње који пегла нападача не јер је он неки случајни пролазник који је кренуо да брани слабог геја, већ зато што претпостављам да је он геј активиста који води свог госта Немца у провод, а онда га и брани. Слаб је онда Немац, а јак Србин иако је геј активиста. Све бих правио клипове "педер против педерчине" и на Вујаклију стављао мимове "гуд гај геј" , писао графите "respect the beard"...

 

Овај пост је 2 сома, у ствари.

 

:lol: Odlično, eto preporuke da se u pratnji svakog od fizički slabašnijih gej aktivista nađe po jedan gej aktivista bradonja nabadač*, što bi se mi ostali petljali di nam mesto nije. Potencijali sličnih poruka su prilično nepredvidivi, zato bih se ipak radije zalagala za ostvarivanje prava manjina i oštrije sankcionisanje prekršilaca. 

 

*Srbin 

Edited by Notorious

Што се медијских принципа тиче, заступао бих оне који подржавају такав приступ проблему окупације дела српске територије.

 

I mislio sam na medijsku varijantu. Drago mi je što priznaješ da nisi za satanizovanje i kritikovanje albanskih napada na preostale Srbe, nego si spreman da čekaš da se pojavi neki lokalni heroj zaštitnik, da bi se medijska borba obavljala kroz njegovu glorifikaciju.

 zato bih se ipak radije zalagala za ostvarivanje prava manjina i oštrije sankcionisanje prekršilaca. 

 

 

 

 

I postigla kontraefekat.

Pa kad su vitezovi već tako velikodušni u odbrani slabijih, red je da ih nagradimo i nekom latifundijom.

I postigla kontraefekat.

 

+1

 

Poznato je da se Srbin huligan umirit ne može. Što ga više zatvaraš i osuđuješ, on je sve jači.

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.