Jump to content
IGNORED

Upomoć!


Recommended Posts

Jesi probao resetirati TCP/IP stack i winsock?prvo netsh int ip resetpa netsh winsock reset
Delovalo je obećavajuće, ali ništa. Ista stvar. Ne znam da li ima veze što mi se torrent client podiže sa sistemom. :(
Link to comment
neki trekeri ne dozvoljavaju nove verzije utorrenta npr, i jos nekih torent programa. moze li biti sa tim u vezi?
Ne, nije. Promenio sam program, slepo pratim pravila tamo. Ne mogu ni na koji nаčin sa kompa da pristupim sajtu. Ne mogu da dođem ni do log in screena, ništa. Moj desktop pod matičnim operativnim sistemom jednostavno ne može da uspostavi nikakvu vrstu komunikacije sa sajtom. Gremlini ili kletva, nema šta drugo da bude. Edited by Lrd
Link to comment

Kakav ti je router-kompovi setup? Statičan ili DHCP? Možda ti dođeš do ***torrentsa, ali njihov odgovor ne dopire do tvog ukletog desktopaLOL, probao sam kod sebe, meni tracert uopće ne šljaka :D

Edited by Roger Sanchez
Link to comment
Kakav ti je router-kompovi setup? Statičan ili DHCP? Možda ti dođeš do ***torrentsa, ali njihov odgovor ne dopire do tvog ukletog desktopa.
Nemam ruter, direktno su mi povezani modem i kompjuter.
Link to comment

Jebemumater, meni potpuno sumanuto deluje da bilo šta na nivou OS-a (nije da je neki backtrack ili šta slično za manipulisanje paketima u pitanju), na kom je po svemu priloženom TCP/IP stack potpuno funkcionalan, može na bilo koji način da utiče na putanju paketa kada napusti mašinu i rutiranje istog na Internetu? Ako sam dobro video, razlika u tracert outputu se javlja između četvrtog i petog hopa, dakle sa laptopa imaš hop manje u SBB mreži, i prolaziš drugom putanjom do destinacije. To mi je najblaže rečeno skroz čudno, jer bi trebalo da sve što dolazi sa tvog modema ide istim putem i ima "isti tretman". Pao mi na pamet i MTU, ali iskreno čisto sumnjam, to bi baš bila teška egzotika. Bemliga, da nije kakav malware po srijedi, koji modifikuje taj specifični saobraćaj? Na to mi liči, jer ubuntu prolazi.

Edited by MachineGunEtiquette
Link to comment

I ja se osjećam bezidejno, da sam za kompom imao bi ideju di češljati, ovako ne znam što bi a da on već nije probao. Može biti samo firewall ili neki setting njemu sličan na ovoj strani koji blokira povratni odgovor tog servera.Si probao upisati numeričku adresu u browser?

Edited by Roger Sanchez
Link to comment
I ja se osjećam bezidejno, da sam za kompom imao bi idedj bi češljati, ovako ne znam što bi a da on već nije probao. Može biti samo firewall ili neki setting njemu sličan na ovoj strani koji blokira povratni odgovor tog servera.Si probao upisati numeričku adresu u browser?
Probao sam, da. Ne bi trebalo da je malware, ali kad dođem kući uradiću full scan. Probavao sam da isključim firewall i sve ostalo i opet cvrc. Ne znam više ni šta nisam probao. Opet, ako je malware, da li je moguće da blokira pristup samo tom jednom jedinom sajtu?
Link to comment
Bemliga, da nije kakav malware po srijedi, koji modifikuje taj specifični saobraćaj? Na to mi liči, jer ubuntu prolazi.
Avira i Malware bytes kažu 0 results.
Imaš firewall? Koji? Što je sa Windows Firewallom?
Imao sam defaultni windows, ali sam ga isključio.
Flush DNS?
Ih, od kad. Kažem, prvih 15 stvari koje padnu napamet sam uradio. Stvarno jedino da se ubijem. Danas sam navatao lika koji je programer, ali povremeno održava neke bazične mrežice i gledao je i svašta pokušavao preko team vieweara i...đoka.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...