Jump to content
IGNORED

Upomoć!


Recommended Posts

Dakle, Win 7, SP 1, i odjednom ne mogu da pristupim jednom jedinom sajtu, privatnom trackeru sa koga skidam utakmice. Uradio sam sve rutinske stvari: nije do firewalla, antivirusa, neće da ga otvori ni iz jednog brauzera, resetovao sam modem, flushovao dns, resetovao mašinu, logovao se kao admin i ne vredi, uvek je:

Could not connect to remote server
I to je recimo bilo nekoliko puta po dan, pa se vrati samo od sebe, pa posle nekoliko puta tako, sada je već potpuno mrtav, osim jedne pauze, kada je volšebno proradio na četiri sata (a ja skinuo cele tri utakmice i dobio hit and run opomenu i onda sam morao da plačem na forumu da me ne banuju).E, posbno nervirajuća fora je u to što kad isti taj modem ubodem u laptop kod kuće, pristupa sajtu najnormalnije. Stavio sam i wubi i podigao ubuntu i normalno pristupa. Samo iz usrane sedmice na desktopu neće. Pitanje: da li je neko nekada susreo ovakav problem? Nemam predstavu više šta da radim i gde da pokušavam da pronađem rešenje, i nemam predstavu više šta da radim.Ima li iko ikakvu ideju. Rešavač problema može da traži šta hoće od mene.
Link to comment

Sigurno nemaš adresu tog sajta u fajlu c:\windows\system32\drivers\etc\hosts?Inače, nisi morao da otvaraš poseban topik za ovo pitanje, ima ih onoliko... <_<

Link to comment
Sigurno nemaš adresu tog sajta u fajlu c:\windows\system32\drivers\etc\hosts?Inače, nisi morao da otvaraš poseban topik za ovo pitanje, ima ih onoliko... <_<
Nemam. Šta da radim? Da unesem ili...?Izvinjavam se, tražio sam temu za pomoć, ali nisam našao. Pitanja su mi bila sumnjiva, ali rek'o bolje da otvorim. Slobodno briši, prebacuj gde treba, nije da ti treba moja dozvola. :)
Link to comment

Hajde probaj nešto...Otvori command prompt i uraditracert <adresa do sajta>I ako može daj screenshot ili opiši šta se pojavilo na ekranu... Zamagli adresu sajta, ako ne treba da je vidimo...Zanima me da li zahtev uopšte ode sa računara...Inače, ne diraj hosts, ako već nemaš tamo ništa...

Link to comment

Uradi ovo isto na Laptopu, pa uporedi...Request verovatno ide drugom putanjom...Šta ti je podešeno kao primary DNS na Laptopu, a šta ovde?Tebi se veza prekine negde uz put, a jedini razlog za to, koliko vidim, bi mogao biti različit DNS... Ne znam šta drugo... Ako navrati neko od kolega mrežara, možda bude imao bolju ideju...

Link to comment

Na semici je na network and sharing centre-> change adapter settings, pa desni klik na onu konekciju koja je izlaz, pa properties, pa internet protokol (v4) pa će šnaći na dnu, primary i secondary DNS...Vidiš da ti dok ne izađe od SBB-a ide isto, a kad izađe, na laptopu ode na jednu stranu, a na ovom drugom na drugu i zaglavi se na 189.202.96.158... Taj node ne ume dalje da prosledi... Povremeno ti se odglavi, jer, negde na putanji bude nešto blokirano, pa krene drugim putem, i zaobiđe onu gornju adresu...

Link to comment
Na semici je na network and sharing centre-> change adapter settings, pa desni klik na onu konekciju koja je izlaz, pa properties, pa internet protokol (v4) pa će šnaći na dnu, primary i secondary DNS...Vidiš da ti dok ne izađe od SBB-a ide isto, a kad izađe, na laptopu ode na jednu stranu, a na ovom drugom na drugu i zaglavi se na 189.202.96.158... Taj node ne ume dalje da prosledi... Povremeno ti se odglavi, jer, negde na putanji bude nešto blokirano, pa krene drugim putem, i zaobiđe onu gornju adresu...
Kad sam iskliktao to što si napisao, jedino što sam mogao da uradim jeste "obtain DNS automatically", ali nema promena. Ne znam da li sam dobro razumeo šta si rekao, doduše.
Link to comment
Kad sam iskliktao to što si napisao, jedino što sam mogao da uradim jeste "obtain DNS automatically", ali nema promena. Ne znam da li sam dobro razumeo šta si rekao, doduše.
Upiši u polje primary dns 8.8.8.8 pa probaj... To je google DNS...Pogledaj šta ti je u laptopu na tom mestu... Ako je na oba da ga primi automatski, jako je čudno da sa na jednom ide na jednu stranu, a na drugom na drugu...
Link to comment
Upiši u polje primary dns 8.8.8.8 pa probaj... To je google DNS...Pogledaj šta ti je u laptopu na tom mestu... Ako je na oba da ga primi automatski, jako je čudno da sa na jednom ide na jednu stranu, a na drugom na drugu...
I na laptopu je automatski. Šta sad? Pištolj? :cry:
Link to comment
Jesam, ništa. Tačno mi je neko bacio kletvu.
Zanimljivo, to nečega na tvom kompu je... Sad sam tek skontao da tebi blokira 109.202.96.158 pristup do sajta...Jel' ima možda neka šifra za pristup, neki kolačić, blokirana ti MAC adresa, bilo šta što bi uticalo na to da odbije pristup? Pretpostavljam da si probao iz svih browsera i da je isto?Nemam ideja više, ako neko ko je bolji sa ovim vidi (freakns, historian) pa nek proba... Jako je glupo, tebe odbije na poslednjem nodu, zbog nečeg...
Link to comment
Zanimljivo, to nečega na tvom kompu je... Sad sam tek skontao da tebi blokira 109.202.96.158 pristup do sajta...Jel' ima možda neka šifra za pristup, neki kolačić, blokirana ti MAC adresa, bilo šta što bi uticalo na to da odbije pristup? Pretpostavljam da si probao iz svih browsera i da je isto?Nemam ideja više, ako neko ko je bolji sa ovim vidi (freakns, historian) pa nek proba... Jako je glupo, tebe odbije na poslednjem nodu, zbog nečeg...
Da, probao sam iz svih brauzera, nemam predstavu više nikakvu. Nešto je u sedmici, jer otvara iz wubija. Hvala na trudu, Radiša.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...