Jump to content
IGNORED

Pojam "urbano"


jaja_s_paprikama

Recommended Posts

ovo pak u trejleru mi je prosto nadrealno, nije u skladu sa godinama, a ponajmanje sa definicijom urbanog.

opet, i dalje se nadam da ima tu jos stosta, te da je u pitanju svojevrsna autoironija.

ma kakva crna autoironija...

mene ono potseca na one babe skockane po modi iz njihove mladosti, sa pricom kako je najbolje bilo u doba marije terezije.

ljudi se prosto emotivno vezu za taj period kad su bili mladi i kul, i teraju kao da se svet zaustavio u tom trenutku.

sad sto je to vezivanje vise nalik stokholmskom sindromu kad je nasa generacija u pitanju, samo cini situaciju malo spooky umesto nostalgicnom.

pre 15tak godina zapravo jeste bilo na mestu patoloski mrzeti cecu i narodnjake i videti dizelase kao arhineprijatelje, folkoteke kao masovna gubilista gde umire urbanost, itd itd. dok je sad tako nesto prosto smesno i anahrono, niti smo pod sankcijama, niti nas nesto sprecava da putujemo/slusamo muziku kakvu hocemo na jednom od milion tv kanala, hipsteraj cveta (na kaubojev uzas), smokvice i supermarketi na sve strane...znaci ako hoces urbano dovoljno je da nataknes onaj hipsterski sesiric i spustis se u savamalu.

al dzaba, nema vise izazova, kao u nase vreme...during the waaaar...

Link to comment
  • Replies 783
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    49

  • ToniAdams

    46

  • Аврам Гојић

    43

  • Caligula

    38

 

Pa jes došlo vreme za tvoj semzibilitet izgleda. Ajde radiša daj i meni retirement k'o PUXu, ko boga te molim.

 

:D

 

koji ti jebote?

 

 

 

pa jebi ga, tako nam je kako nam je. ta prica o uzasu 90tih danasnjoj mladezi zvuci kao kad moj deda prica o nemackoj okupaciji.

 

 

 

a meni je najgotivnije sto je verovatno najgori ljadza u to doba kog sam znao, bio lik, fazon 17ta generacija beogradjanina.

upuco nekog bakija u nogu jer mu smarao burazera, a onda sa caletom krimosom i advokatom otiso u muriju, i nikad ni za sta nije odgovarao.

i prvi je kog sam video sa jaknom uvucenom u donji deo trenerke.

Edited by ToniAdams
Link to comment

a meni je najgotivnije sto je verovatno najgori ljadza u to doba kog sam znao, bio lik, fazon 17ta generacija beogradjanina.

upuco nekog bakija u nogu jer mu smarao burazera, a onda sa caletom krimosom i advokatom otiso u muriju, i nikad ni za sta nije odgovarao.

i prvi je kog sam video sa jaknom uvucenom u donji deo trenerke.

pa sve one price o momcima sa vruceg asfalta, vanja bulic i ekipa, to je takoreci bila urbana scena u to vreme.

a mi se krili po kucama i nekim shupama od poluilegalnih klubica, i kukali na tuznu sudbinu pakujuci kofer

Link to comment

pa sve one price o momcima sa vruceg asfalta, vanja bulic i ekipa, to je takoreci bila urbana scena u to vreme.

a mi se krili po kucama i nekim shupama od poluilegalnih klubica, i kukali na tuznu sudbinu pakujuci kofer

 

 

Esencija.

Link to comment

 

 
 
:fantom:

 

 

... postovanje. Puja nepodnosim, ideminakurac ali ovde se ziasta vidi iskrenost, bra'o.

 

btw,, ovde je zapravo kamen spoticanja i od ovoga mi se kicma jezi sve negde do skroz dole tamo:

 

 

A tužno je što niste shvatili da ovo nije nikakva uvreda, ni govor mržnje, već VAPAJ - priča o životu preostalih usamljenih individualaca/ki u zastrašujuće zakržljaloj, nekulturnoj, neobrazovanoj i netolerantnoj sredini. Ovo je Majina priča. Ovo je moja priča. Ovo je priča svih onih koji je razumeju.

 

 

... individualci, jebote. 

 

Individualizam je poslednje utociste hulja.

Link to comment

 

 

 

 

 

a meni je najgotivnije sto je verovatno najgori ljadza u to doba kog sam znao, bio lik, fazon 17ta generacija beogradjanina.

upuco nekog bakija u nogu jer mu smarao burazera, a onda sa caletom krimosom i advokatom otiso u muriju, i nikad ni za sta nije odgovarao.

i prvi je kog sam video sa jaknom uvucenom u donji deo trenerke.

poanta je u tome da je grad, u ovom slucaju beograd, u svemu prednjacio. turbofolk (iako su glavne zvezde dosle sa sela) i zeldiji su nastali u bg-u, nisu ga u njega donele izbeglice krajisnici.

zapravo, to tzv poseljacenje je u manja mesta stiglo sa 10-15 godina zakasnjenja, do tada su imali prilicno zivu rok scenu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...