Jump to content
IGNORED

Koji film da gledam (večeras)?


Molder

Recommended Posts

dajte neki la situated film. 

 

gledao sam drive, nightcrawler, mullholland drive, probao collateral... 

 

kao što vidite, nije mi bitan žanr koliko bih da gledam ambijent.

 

zahvaljujem

Link to comment

dajte neki la situated film. 

 

gledao sam drive, nightcrawler, mullholland drive, probao collateral... 

 

kao što vidite, nije mi bitan žanr koliko bih da gledam ambijent.

 

zahvaljujem

 

Diplomac, Terminator 2, Umri muški, LA Story (sa Stiv Martinom), Speed (Bulok Sandra), Barton Fink, Kineska četvrt, The Long Goodbye (Altman, ne znam kako se kod nas zvao)

Link to comment

E hvala svima! 

 

Notirao Repo Man, LA Story, Burton Fink i The Long Goodbye.

 

Ostale sam gledao sem LA Confidential koji čuvam za posle knjige. Sad čitam Daliju Crnu.

 

Ali ovo je više nego dovoljno. 

Link to comment

Hah brate...

 

To je tzv klasik. :D

 

Najjača je scena kad ga jure uz "Wild on the Streets", a on pobbegne ni manje ni više nego GSPom. :Hail:

Edited by McCabe
Link to comment

E hvala svima! 

 

Notirao Repo Man, LA Story, Burton Fink i The Long Goodbye.

 

Ostale sam gledao sem LA Confidential koji čuvam za posle knjige. Sad čitam Daliju Crnu.

 

Ali ovo je više nego dovoljno. 

 

zaboravih Sunset Blvd, ne može bolje od toga. 

Link to comment

Hah brate...

 

To je tzv klasik. :D

 

Najjača je scena kad ga jure uz "Wild on the Streets", a on pobbegne ni manje ni više nego GSPom. :Hail:

 

Jao bre, prva scena je odmah vrh koji se ne moze nadmasiti. Klinac od 15 godina ustaje kad hoce i ide auto stopom bez ikakvih problema, Jos mu keva ostavlja poruku da se lepo provede. Imao sam sest godina kad sam to gledao i dalo mi je dosta pogresnu predstavu o zivotu.

Link to comment

mislim da to bavljenje estetikom la počinje od colateral i onda se dobro razvlači preko drajva i nightcrawlera

ovo ispod su meni omiljeni iz la, ali se ne bave toliko estetikom grada, već je ona tu usput.

 

---

white man can't jump - nepotrebno dalje objašnjavanje. ima ovaj dobar link na sve patike u filmu http://www.complex.com/sneakers/2012/03/a-complete-sneaker-guide-to-white-men-cant-jump/5

swingers -  verovatno najbolji omladinski film.

heat - e ovde mann kreće da se bavi la

colors - duval i sean penn pokušavaju da stanu na kraju ratu između bloodsa i cripsa

 

blue thunder je interesantna trešina - http://en.wikipedia.org/wiki/Blue_Thunder roy schneider vozi predrkani helikopter po LA

barfly - bukowski

 

+++

 

kao bonus, foto-reportaža o prostitutkama iz skid rowa

http://www.dazeddigital.com/photography/article/22995/1/trip-into-la-s-sex-underworld

Edited by Ravanelli
Link to comment

heat notiran. 

 

resto gledao. kao i sunset blvd. 

 

inače, čitao sam prošle godine članak o promeni osvetljenja u l.a.-u. sa onih zutih se prelazi na neon-like led lampe. članak je govorio da je to verovatno kraj poznate l.a. nokturalne atmosfere. 

 

pojma nemam da li se preteruje. ali bilo je na wiredu čini mi se. tako da sam poverovao.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...