Jump to content
IGNORED

Ubice na drumovima i ulicama


SeljačkaSreća

Recommended Posts

Ne postoji olakšavajuća okolnost kada voziš 160km/h sa 1.1 promila alkohola pa i da si na praznom autoputu, a ne u gradu.

 

 

zar nije bio skoro sličan slučaj da je neki ludak pri tako nekoj brzini udario u kamion gradske čistoće koji se uključivao iz sporednje ulice i da je taj ludak oslobođen bilo kakve odgovornosti, a da je kriv vozač kamiona jer nije adekvatno procenio da ovaj ide hiljadu na sat ?

Edited by Lezilebovich
Link to comment

zar nije bio skoro sličan slučaj da je neki ludak pri tako nekoj brzini udario u kamion gradske čistoće koji se uključivao iz sporednje ulice i da je taj ludak oslobođen bilo kakve odgovornosti, a da je kriv vozač kamiona jer nije adekvatno procenio da ovaj ide hiljadu na sat ?

Ne znam za slučaj, ali ne sumnjam. Ja sam samo pričao kako bi trebalo to da izgleda, ali jasno je kako će da se završi...

Link to comment

evo da se podsetiš, i ti si pisao o tome

 

 

Ne, oslobodjen optuzbe za tesko delo protiv bezbednosti saobracaja. Neko je pomenuo slucaj iz Pozeske ulice, gde je BMW sa najmanje 100 na sat udario kamion Gradske cistoce, koji se ukljucivao u tu ulicu http://www.blic.rs/V...-nije-okrivljen Okrivljen je vozac kamiona, iako je vozac BMW-a prekoracio brzinu i vozio pijan.

 

preslikan slučaj, samo vozač kamiona nije čak ni imao semafor

Edited by Lezilebovich
Link to comment

Nije mi jasno šta je radio onaj nesrećnik u Polu. Ovaj mu je doleteo sa njegove strane, morao ga je videti. Prošao je kroz crveno a nije ni pogledao levo ili desno. Moguće je da je bio pospan u pola noći i da je jedva držao otvorene oči. Na drugoj strani, pavijan pri onoj brzini nije više mogao bilo šta da uradi. Kočenje ne bi dalo nikakav efekat, mogao bi jedino da naglo cimne u levo ili desno u kom slučaju bi odmah ostao bez bilo kakve kontrole i gotovo sigurno poginuo. Ovo je potpuni horor.

Link to comment

Teško ga je polo mogao videti. Mrzi me da računam za koliko je sekundi ovaj stigao od prethodnog semafora, par sekundi? I gasira da prođe na trepćuće.

Link to comment

Nije mi jasno šta je radio onaj nesrećnik u Polu. Ovaj mu je doleteo sa njegove strane, morao ga je videti. Prošao je kroz crveno a nije ni pogledao levo ili desno.

 

Ako je ovaj vozio 150+ na sat, onda je vozac Pola tesko mogao da ga primeti, a narocito da oceni da nije bezbedno da prodje (pri tom nema opravdanja ako je prosao kroz crveno). Ja sam pre par godina imao slicnu situaciju pri skretanju iz Resavske u Kralja Milana. Bila je nedelja pre podne, dakle nigde nikog na ulici, stojim na semaforu i kad se upalilo zeleno skrecem levo. Iz suprotnog smera Resavskom je (bukvalno) doleteo Audi i prvi put sam ga video kada je bio na 10-ak metara od mene kada je uz skripu kocnica jedva uspeo da me promasi (srecom raskrsnica je siroka, a nikog nije bilo pa je mogao da me izbegne). U toj situaciji nisam imao da gledam levo, ili desno, jer mi  ovaj nije dosao sa strane, vec iz suprotnog smera i svakako bi mi bio u vidnom polju, medjutim pri tolikoj brzini za samo nekoliko sekundi se drasticno menja situacija i auto koji skrece brzinom 10-20 km/h nema nikakve sanse da izbegne budalu koja vozi 150-200 km/h.

Link to comment

Teško ga je polo mogao videti. Mrzi me da računam za koliko je sekundi ovaj stigao od prethodnog semafora, par sekundi? I gasira da prođe na trepćuće.

Sa cirka 2 tone.

Link to comment

pritom je usao i u suprotan smer. a motor je iz trake koja vodi u desno produzio pravo :)

 

mada i ja umem tu malo da predjem na levu stranu ako nema nikoga, zbog izbocine/sahta na putu. inace grozno uzak deo puta i uvek vozim opreznije nego inace.

 

a kombi sto ablenduje to nista? :)

Link to comment

si siguran da traka kojom ide motor služi samo za desno?

mense sve nešto čini da je i za desno, al i za pravo.

prođem tud svakog dana, odem desno kad oću u pekaru na uglu, al da me obesiš, evo ovog časa pojma nemam

Link to comment

si siguran da traka kojom ide motor služi samo za desno?

mense sve nešto čini da je i za desno, al i za pravo.

prođem tud svakog dana, odem desno kad oću u pekaru na uglu, al da me obesiš, evo ovog časa pojma nemam

Jeste, tom trakom može i pravo ka pumpi..

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...