Jump to content
IGNORED

Uređenje interijera


Mister No

Recommended Posts

Da, kapiram, jasno, zavisi od slučaja do slučaja. Ne bih ni ja razmišljala da je staro, pa koga bi bilo briga, baš bi neko morao da bude teška pogan. A ovako je pitanje (nije bila moja ideja, komplikovana priča).
A Hamlete, ako bi me to naterali, da li bi se i neka kazna plaćala?
Ne znam kako je rešeno kod tebe u novogradnji, postoje neke gde zabranjuju i sateltke antene, pa ljudi stavljaju i "u okviru terase" tanjire od satelitske, ne dozvoljavaju nikakve prepravke.
Ako već ima nekoga da je radio onda verovatno nema takve prakse...







... Shiit has hit the fan

Link to comment
3 minutes ago, Frank Pembleton said:

Ne znam kako je rešeno kod tebe u novogradnji, postoje neke gde zabranjuju i sateltke antene, pa ljudi stavljaju i "u okviru terase" tanjire od satelitske, ne dozvoljavaju nikakve prepravke.
Ako već ima nekoga da je radio onda verovatno nema takve prakse...
 

 

Ima jedan sa full sobom umesto terase :D a ovi pored nas su stavili tu neku plastiku, pa sad, kapiram, mi smo nešto izmedju.

 

Link to comment

kod mene je balkon zatvoren nekim harmonika-sistemom, plus ima nadstrešnicu jer sam na osmom pa je iznad samo zajednička terasa na devetom (povučenom) spratu. komšije iznad se dosetile pa se proširile na zajedničku i uradile tendu koja je dolazila tačno do pola mog golog balkona i zalivala ga kao monsun kad god pada kiša. balkon mi je bio potpuno neupotrebljiv i pun vlage, morala sam ga natkriti. taj harmonika sistem dozvoljava da se potpuno otvori terasa kad hoćeš, preporučujem.

 

  • +1 1
Link to comment

Samo pazi da neka od krila harmonike nećeš moći da opereš spolja, jer su ti nedostupna.

Postoji gedžet sa sunđerom sa magnetom, pa iznutra pomeraš sunđer unutra, a onaj napolju se pomera sa njim. Jedino što to nisam videla da ima kod nas da se kupi (nigde, ni kod Kineza), ali ima na aliexpresu.

  • +1 1
Link to comment
kod mene je balkon zatvoren nekim harmonika-sistemom, plus ima nadstrešnicu jer sam na osmom pa je iznad samo zajednička terasa na devetom (povučenom) spratu. komšije iznad se dosetile pa se proširile na zajedničku i uradile tendu koja je dolazila tačno do pola mog golog balkona i zalivala ga kao monsun kad god pada kiša. balkon mi je bio potpuno neupotrebljiv i pun vlage, morala sam ga natkriti. taj harmonika sistem dozvoljava da se potpuno otvori terasa kad hoćeš, preporučujem.
 
Aj daj neki link i fotku te armonike[emoji769]







... Shiit has hit the fan

Link to comment
30 minutes ago, Valkyrie said:

Nije moje ovakvo, nego leksan. Širina svake trake je mala tako da se sabiju časkom i dobiješ otvoren balkon. Noseći ramovi su aluminijum i zavareni su za balkon. 

 

https://images.app.goo.gl/KY62nj26hc5sDQv87

Jel ovako?

Ali kada je zatvoreno, nije neki pogled kroz to?

Ja imam isto harmoniku, ali ful alu sa duplim staklima. Leti otvoreno, a zimi zatvoreno, koristimo kao tepezariju, bez dogrevanja.

Link to comment

E bravo, na tu foru je. 

Nama je to na balkonu od spavaće sobe koji je uzan a dugačak i nema nikakvu smislenu funkciju osim da držim plakar plastikanac za andrmolje, plastikanac fiokar i jedan sušač za veš koji je taman širine kao balkon tako da veš na njega kačim kroz prozor od sobe. Kad se ta harmonika skroz zatvori, postoje male rupice u korenu svake trake koje služe za cirkulaciju vazduha i sprečavanje stvaranja kondenza itd. Savršeno mi to odgovara, na balkonu nije zagušljivo ni kad je skroz zatvoreno.

 

Što se tiče pogleda, i to mi odgovara, da mi komšije iz solitera preko puta nemaju uvid u spavaću sobu 🤣

Link to comment
 
https://images.app.goo.gl/KY62nj26hc5sDQv87
Jel ovako?
Ali kada je zatvoreno, nije neki pogled kroz to?
Ja imam isto harmoniku, ali ful alu sa duplim staklima. Leti otvoreno, a zimi zatvoreno, koristimo kao tepezariju, bez dogrevanja.
Eee ja ovo nisam video!
Ovo je ka što neki stanovi imaju harmonika vrata npr. u hodniku od iverice, samo ovde leksan!
Zanimljivo.







... Shiit has hit the fan

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...