Jump to content
IGNORED

Uređenje interijera


Mister No

Recommended Posts

3 minutes ago, Frank Pembleton said:


Aha ti si priključen na toplanu?
Jesi se raspitivao za uvođenje kalorimetara ili kako se već zovu, da plaćaš po učinku kad si već uložio u izolaciju kuće pa ti očigledno ne treba puna snaga?



....shiit has hit the fan.

Ma, to je tolika zejabcija sa našima, a realno, ja sam kuću malo™ prepravio, oni mi naplaćju 96kvm, a ja imam negde 130kvm, pa ne bih da čačkam mečku... :)

Link to comment
Ma, to je tolika zejabcija sa našima, a realno, ja sam kuću malo[emoji769] prepravio, oni mi naplaćju 96kvm, a ja imam negde 130kvm, pa ne bih da čačkam mečku... [emoji4]

Pa dobro, ako greješ 130 a plaćaš 96 onda ima smisla [emoji12]



....shiit has hit the fan.
Link to comment
13 minutes ago, Valkyrie said:

I posle kako je @radisa tajkun, kraducka :fantom:

ti mu plaćaš 1/3 grejanja

:fantom:

 

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

kolika bi bila ušteda za toplane kada bi o svom trošku zamenili ventile i očistii radijatore od kamenca?

u stanu na kos. vencu su originalni radijatori i ventili postavljeni '35te. ventili su zaribali na maksimumu, radijatori sigurno imaju blata i kamenca. majstore tako i tako plaćaju, ventile kada ih kupuju na hijade sigurno su jeftini, da krenu od najstarijih zgrada pa redom.

 

ja sam u rakovici zamenio ventile, otvaramo ih dozirano.

Edited by djordje geprat
Link to comment

Ideja je generalno dobra i sigurno bi bila dobra usteda. Pogotovo sto mogu da budu i pametni ventili koji mere protok vode i daljinski se ocitavaju.

 

Na drugoj stani, znamo ih ko zlu paru, bolje da ne menjaju ventile, pogotovo te sto bi ih oni nabavili na veliko, da onda angazuju podizvodjace, preko partije i bratije, i ispuste vodu iz sistema.

Prvo bi curela voda zbog lose namestenih ventila.

Kad ponovo napune sistem, onda su radijatori puni vazduha i ljudi krenu da se zale. Ko ce na onom srafu, kontra od dolaznog ventila, da ispusti vazduh.

Edited by x500
  • +1 3
Link to comment
kolika bi bila ušteda za toplane kada bi o svom trošku zamenili ventile i očistii radijatore od kamenca?
u stanu na kos. vencu su originalni radijatori i ventili postavljeni '35te. ventili su zaribali na maksimumu, radijatori sigurno imaju blata i kamenca. majstore tako i tako plaćaju, ventile kada ih kupuju na hijade sigurno su jeftini, da krenu od najstarijih zgrada pa redom.
 
ja sam u rakovici zamenio ventile, otvaramo ih dozirano.

Kad kažeeš "toplane" ako pogađam na šta misliš, to više ne postoji.
Postoji firma koja služi da drži svoju funkcionalnost na minimumu, a ostatak da služo za lopovluk i uhljebljenje raznih lopova i neznalica.
Naravno, ne mislim da su svi tamo takvi, ali sve ih je manje...



....shiit has hit the fan.
Link to comment
On 7. 3. 2023. at 21:39, Paul Gompitz said:

Ako van sezone grijanja skidam sa zida u kupatilu onaj susac kao merdevine, zbog zamjene plocica, ne trebaju mi majstori iz toplane?

Time se bave i vodoinstalateri ili iskljucivo ovi sto uvode grijanje?

 

Ovi drugi tacnije iz toplane.S obzirom koliko ce te klepiti za to po usima bolje da nadjes nekoga u privatnoj reziji jer su oni skupi kao djavo.

Edited by Блок_64
Link to comment
  • 3 months later...

Mozda nema veze sa temom ali ne znam gde drugo da postavim pitanje. 

Dve zgrade jedna kraj druge na razmaku od 15cm, jedna dvospratna, stara od blokova, druga, novoizgradjena, cetvorosoratna na sipovima sa armirano betonskim skeletom i ispunom od blokova, bazen na krovu. 

Saobracaj intenzivan u ulici. 

Da li je moguce da ta visoka zgrada vibrira prilikom prolaska automobila i "kucka" ovu malu zgradu buduci da je rupa od 15 cm na fasadi i krovu zapusena malterom (most za prenos vibracija) pa prekrivena limom. 

Da li je ta dilataciona spojnica trebala biti uradjena na neki elastican nacin? Ima li tu nekih propisa? 

Edited by Serena
Link to comment
1 hour ago, Serena said:

Mozda nema veze sa temom ali ne znam gde drugo da postavim pitanje. 

Dve zgrade jedna kraj druge na razmaku od 15cm, jedna dvospratna, stara od blokova, druga, novoizgradjena, cetvorosoratna na sipovima sa armirano betonskim skeletom i ispunom od blokova, bazen na krovu. 

Saobracaj intenzivan u ulici. 

Da li je moguce da ta visoka zgrada vibrira prilikom prolaska automobila i "kucka" ovu malu zgradu buduci da je rupa od 15 cm na fasadi i krovu zapusena malterom (most za prenos vibracija) pa prekrivena limom. 

Da li je ta dilataciona spojnica trebala biti uradjena na neki elastican nacin? Ima li tu nekih propisa? 

ima propisa

 

dilatacija se ne radi malterom, ona se radi nekim izolacionim materijalom, zato se i zove dilatacija jer treba da dilatira - razdvaja 

nekada su se izolacije popunjavale mineralnom vunom, pa pošto je ona osetljiva na vlagu, dilatacija se svuda okolo obrađivala limom, da se to zaštiti

 

sada ima jeftinijih i modernijih materijala, tipa ekspandirani polistiren (XPS), ali on nije otporan na požar, međutim, to više nikoga nije briga

 

ne vidim nikakvu poentu da se dilatacija zapunjava malterom, bolje ju je ostaviti i praznu (samo limom zaštititi od zakišnjavanja) nego je puniti malterom, to je potpuno besmisleno

 

ipak, teško da se bilo kakve vibracije prenose preko tog maltera, on bi pukao na keca

vibracije bi mogle da se prenose jedino da je to spojeno bukvalno u jednu konstrukciju, a nije

 

a ako je zgrada temeljena na šipovima, tek mi je čudno da može od saobraćaja toliko da vibrira, u to nešto ne verujem

  • +1 2
Link to comment

Ne znam sta da mislim ali otkad to popunise i zatvorise limom meni ujutro, kad krene saobracaj vibriraju stvari po kuci sto ranije nije bio slucaj. Kao blagi zemljotres. Probudi me drmanje kreveta. 

Meni sad ta njihova zgrada deluje kao jedno drvo (stablo su sipovi, a objekat krosnja) koja se njise i udara u nasu zgradu preko te ispune od maltera :wacko:

jos i streha (onaj deo izmedju fasade i oluka) koja je ranije ispucala zbog sleganja, sad pocinje da se kruni, lepo se vidi da zdrav beton otpada. Krov je inace radjen pre 10godina i u solidnom je stanju bio sve dok nisu izgradili taj novi objekat. 

Ono imas pukotinu pa krenes da je treses i ona pocinje da se kruni. 

 

  • Tužno 1
Link to comment

Evo konsultovali sam i muža i on kaže da preko tog maltera mogu da se prenose vibracije, ali i on se čudom čudi da je tu dilataciju neko zapunio malterom :blink:.

To ne bi smelo da se radi 

Ali se slaže sa mnom u potpunosti da zgrada na šipovoma ne bi smela da vibrira od saobraćaja. Jedini možda ako se radi o nekom saobraćaju teških kamiona.

Da li tramvaj ide tom ulicom?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...