Jump to content
IGNORED

љћшљћшљћш.шћљоутубе.срб


Skyhighatrist

Recommended Posts

Nije ovo nikakva srpska specificnost, vec je deo plana ICANNa da se dozvole adrese na svim jezicima i pismima:http://en.wikipedia.org/wiki/Internationalized_domain_namehttp://en.wikipedia.org/wiki/Internationalized_country_code_top-level_domainTako da imaju sad "svoje" domene i adrese i Grci, Rusi, Ukrajinci, Arapi, Kinezi, Japanci, Koreanci...

As of June 2010, four such TLDs have been implemented: three using the Arabic alphabet, ‏مصر.‎, ‏السعودية.‎ and ‏امارات.‎ (for Egypt, Saudi Arabia and the United Arab Emirates, respectively), and one using Cyrillic, .рф (for Russia). Five new IDN ccTLDs using Chinese characters were approved in June 2010: .中国 with variant .中國 (for mainland China), .香港 (for Hong Kong), and .台灣 with variant .台湾 (for Taiwan).
Bugari hoce .бг, ali im ICANN zasada ne daje jer mnogo lici na brazilski .br, pa se plase domain-name spoofing-a (mada meni to nije logicno uopste, ko bi pomesao .бг i .br? :blink: al dobro ja instiktivno prepoznajem cirilicu, jer mi je srpski maternji, za nekog brazilca mozda nije tako).Pa sto onda i da Srbija nema .срб, sto rece Cane gore nek se deca igraju. Nekome ce znaciti da ima domen cirilicni, pa nek ima. Nekoga ce boleti tuki, pa nece imati. Big deal.
Link to comment

Inače,

Excalibur Language SchoolDragi prijatelji, treba nam vasa pomoc.Registar nacionalnog Internet domena Srbije nam je rezervisao sledece domene na cirilici. Pomozite nam da se odlucimo :-)))) Vas Excalibur Poštovani, Domeni koji su rezervisani za Vas na osnovu registracije .rs domena excalibur.edu.rs. su: ешћњцалибур.обр.срб. ешћњчалибур.обр.срб. ешћњћалибур.обр.срб. S poštovanjem, Registar nacionalnog Internet domena Srbije (RNIDS)
Edited by Buck Naked
Link to comment
КукуMislim se kakva glupa fora, jos bi trebalo da poverujem da je "њњњ.срб" zaista internet adresa... Kad ono...Samo sto tu genijalnu adresu brauzer odmah pretvara u "xn--g2aaa.xn--90a3ac". Sve na stranu da je cirilicna adresa potrebna kao piletu sise, ali ovo pretvaranje u latinicne karakondzule je bezveze.
a sto je jos gore, interno pretvori to xn--g2aaa.xn--90a3ac u 217.26.210.157 (gomilu nekih glupih brojeva), pa to koristi za komunikaciju! angry.gif
Link to comment

Je l' zna neko da mi objasni zašto ljudi iz IT sveta mahom hejtuju .srb? Video sam da neki idu čak tako daleko da kažu da bi "na sred Terazija obesili one koji su to uveli". Kakva je šteta od .srb?

Link to comment

Ne bih rekao da je to tacno, uostalom vidis i da su na ovom topicu utisci podeljeni i to ne po IT/ne-IT pripadnosti :). Kao sto hazard rece, nije ovo srpska izmisljotina, nego omogucavanje registrovanja domena na prakticno svim jezicima, odnosno preciznije upotrebom svih mogucih pisama. Stete - nema. Ko hoce, hoce, ko nece ne mora.edit: Dobio sam i ja mail da imam prednost za jedan rs domen koji imam. Naravno, na engleskom jeziku je naziv, tako da izgleda krajnje debilno na cirilici :).

Edited by Venom
Link to comment

Okej, ja to na osnovu površnog iskustva. I meni deluje da je ovo ko hoće - hoće, ko neće - neće; a štete nema. Ali, kažem, na primer, gledam jedan moj poznanik koji ima jedan od najposećenijih sajtova u Srbiji retvituje nekog IT "blogera" (muka mi je od toga šta ova reč predstavlja u Srbiji) da treba pobiti one koji su to uveli, pa sam malo gledao i njegove kolege i svi se masovno slažu, pa reko' šta koj' kurac?

Link to comment
Excalibur Language SchoolPoštovani, Domeni koji su rezervisani za Vas na osnovu registracije .rs domena excalibur.edu.rs. su: ешћњцалибур.обр.срб. ешћњчалибур.обр.срб. ешћњћалибур.обр.срб. S poštovanjem, Registar nacionalnog Internet domena Srbije (RNIDS)
Enough said. Kao i (gotovo) svaku razumnu ideju - neko usere do koske. Excalibur.rs -> екскалибур.срб - u redu, ima smisla, OK.Ali ovo sa automatskim prevođenjem xyqw u шћњљџ je toliko debilno da u startu ogadi celu ideju.
Link to comment

To je mail koji je prosledjen svim vlasnicima postojecih .rs domena, kako bi im se omogucilo da registruju svoj postojeci domen i na cirilici, ako zele. Tj. ti domeni su privremeno van domasaja obicnih gradjana. Npr blic.rs na .srb domenu ne mozes da registrujes i da hoces, jer vlasnik blic.rs ima prednost. Ne ocekujes valjda da neko u RNIDS-u prolazi kroz listu postojecih domena, pa da razmatra kako bi se svaki postojeci domen, koji sadrzi xywq, mogao adekvatno preimenovati. Gospoda vlasnici excalibur.edu.rs ce morati sami da registruju cirilicni ekskalibur.srb, pod uslovom da ih neko ne pretekne i ako zele. Ako zele, niko im ne brani.

Edited by Venom
Link to comment
To je mail koji je prosledjen svim vlasnicima postojecih .rs domena, kako bi im se omogucilo da registruju svoj postojeci domen i na cirilici, ako zele. Tj. ti domeni su privremeno van domasaja obicnih gradjana. Npr blic.rs na .srb domenu ne mozes da registrujes i da hoces, jer vlasnik blic.rs ima prednost. Ne ocekujes valjda da neko u RNIDS-u prolazi kroz listu postojecih domena, pa da razmatra kako bi se svaki postojeci domen, koji sadrzi xywq, mogao adekvatno preimenovati. Gospoda vlasnici excalibur.edu.rs ce morati sami da registruju cirilicni ekskalibur.srb, pod uslovom da ih neko ne pretekne i ako zele. Ako zele, niko im ne brani.
koliko sam shvatila, oni prvo moraju da registruju latinichni ekskalibur, da bi im se on u odgovarajucem trenutku automatski preimenovao u cirilichni. laichki mislim da bi 1 jednostavna pretraga neke baze dovela do pristojnog ishoda, da se domenima koji sadrze xyz ne poshalje nebulozan mejl? mislim, osim sto mu je sadrzina zabavna, ne vidim drugu svrhu, da me zabave za moje pare? ^_^edip, istina ja fantaziram o pretrazivanju zdravstvenog sistema po shiframa, pa mi preshlo valjda u naviku :blink: Edited by thermal bug
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...