Jump to content
IGNORED

bibliometrija


Indy

Recommended Posts

Ne mogu da nađem adekvatniji topik, pa bih ovde da skrenem 1 pažnju mladim (i ne tako mladim) naučenjacima na pomalo prikriveni servis Google Scholar-a koji se zove Citations.Uz jednostavan set-up, dobijete svoju sopstvenu citations stranicu sa spiskom svojih (dakako bezveznih) naučnih radova. Što može da vam bude zgodno kao 1 link za u Email Signature ili kad nudite svoju robu pišući profešurima raznoraznim.Izađe nešto ovako

basebs.jpg

Link to comment

Izgleda slicno kao Web of Science.Koliko se preklapaju brojevi (citati i ostalo) na Scholaru sa ovima na WoS? (konkretno u slucaju ovog junose sto se bavi agriculture climate adaptations etc., posto pretpostavljam da ima profil i kod tomson rojtersa :D)edit: znam da je na WoS samo ono sto je tamo indeksirano, ali ne znam kako Google radi, pa me zanima

Edited by Quince
Link to comment

Mislim da Google Scholar daje malo vise, prema tome intenzivno ga podrzavam. WoS je dosta konzervativan u obracunu, a u agronomskoj sferi su ti brojevi veoma mali ionako, pa kad mi to jos smanje...

Link to comment
Ne mogu da nađem adekvatniji topik, pa bih ovde da skrenem 1 pažnju mladim (i ne tako mladim) naučenjacima na pomalo prikriveni servis Google Scholar-a koji se zove Citations.
Dobar, dobar :)I osetiš se <makar na trenutak> kao faca ^_^ Btw a koliki treba da ti budu ti indeksi da bi realno bio neka faca?
Link to comment

Pa, zavisi zasta ti treba. Nalazim da je ovo zgodno posebno u komunikaciji sa sasvim nepoznatima (drugim recima, malo, ili dosta, van osnovne struke). Masa ljudi ima svoje sajtove na kojima su negde izlistani objavljeni radovi, ali to mora da se studiozno prouci (posebno ako je izvan tvoje osnovne oblasti) da bi se od toga napravio neki smisao. Znam ljude koji na sajtovima imaju prikazane stotine radova, od cega je 95% u opskurnim strucnim listovima ili glasnicima nekih udruzenja. Ovaj servis jednim pogledom prikazuje ono sto je legitimno (jedini mali problem je sto mislim da ne zna jos puno ljudi za to).Za ovo sam saznao zahvaljujuci Corey Bradshaw (koji mi je na twitteru). Tangencijalno me zanima konzervacija (u ekoloskom smislu), to mi nije struka, i ne znam uopste ko su likovi u njoj. Jednim pogledom na Coreyjev Scholar citation mogu da vidim, npr, da je u pitanju prilicno veliko ime u svojoj disciplini. Pomaze takodje da ima linkova do radova (ili barem abstrakata).

Link to comment

takodje ako pises commentary na neki clanak (u smislu, postoji target article a onda je jedan broj ljudi pozvan da prokomentarise pri objavljivanju), google doda +1 kad god neko citira taj glavni clanak. ne znam kako stoji stvar sa samocitatima, ali nadam se da cu uskoro saznati ^_^

Link to comment
pa ti si sve popularniji :o
Ovo ono kao krijem sto sam dobar, a u stvari jedva cekam da me pohvale.Sto to nisi lepo zamaskirao, nego se lepo vidi `environmental effects on cabernet sauvignon 2002` i onda jedan klik na guglu i tu je tvoje cenjeno ime? :)
Link to comment

Ma mene licno boli cosak (ja bih ladno stavio svoje ime u potpis na forumu, da nije malo protiv forumskih pravila), nego zato sto ispalo da se hvalisem, a nemam cime uopste. Pomalo ispadam Kozmo Krejmer kad se upisao na karate i tamo bio najbolji, medju decom od 9 godina. Da izvinu drugi ovde, ali ja imam 5 banki i ne bi ni trebalo da gubim vreme ovde, ali eto nemam sta pametnije. Toliko o hvalisanju.EDIT. U stvari vise sam George Costanza, samo jos fali da se vratim da zivim kod mame i tate. EDIT 2, a i to ce da bude, kako ide.http://www.youtube.com/watch?v=6R03BVIyAdY

Edited by Indy
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...