Jump to content
IGNORED

Novo, a dobro!


Gonzo

Recommended Posts

NDAtMzYyNS5qcGVn.jpeg

Jessie Ware - That! Feels Good!

Uvek pozdravljam dobro produciran retro dance. Osim toga, Jessie je odličan vokal i izvođač. Ima šaranja po stilovima, kao da nema svoj stil. Nekad mi čak deluje kao salonska Roisin Murphy. Ali, nema veze. Rado slušam i pratim recimo i St. Etienne, iako se desi da skaču sa New Order na Kylie Minogue (što se tiče stila).

  • +1 1
Link to comment
On 19. 7. 2023. at 14:12, Ras said:

Odličan je novi album PJ Harvey, kao i Pascal Comelade, Ramon Prats, Lee Ranaldo - Velvet Serenade i ANOHNI and the Johnsons - My Back Was A Bridge For You To Cross

 

Ooodličan album! Iskreno čini mi se da nisam nešto novo slušao još od Let England Shake. Dobar je to album, ali mu se nisam vraćao. Ima tradicionalne poetike i folka. I to je zapravo kod autora kakva je PJ došlo od nekog pitanja "Ko sam ja?". Ovaj, novi album kao da po tom pitanju otvara neki novi, dublji sloj. Paganizam. Arhaični tekstovi. Recimo, i Gwenno je prošle ili pretprošle godine imala dobar album na starovelškom jeziku, ali se baš ne može dovesti u ravan sa ovim što radi PJ. Ona, pre, recimo, odlazi na neki jungovski teren. Kao recimo, Bjork. I to je možda i neka neminovnost kod ovakvih autora.

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...