Jump to content
IGNORED

Jeftina vina


Willow

Recommended Posts

jel? pa probacemo..ja sam pila neku kratosiju,dal rubinovu ili nesto koja je bila groooznaaa pa sam razvila averziju prema kratosiji pa ne isprobavam dalje..

Mislim da ambalaza nema veze, vino je isto.
Link to comment
  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ivy

    22

  • yolo

    14

  • vookela

    13

  • banatjanin

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

najbolje belo u ovoj kategoriji je sila vinarije milanovic iz surduka u 5l bag in box pakovanju

 

E jebiga, taman sam hteo da dopišem. Sila je keva. Gazda je valjda vlasnik mesare Famis, pa je u celu priču ušao kao profesionalno ostvaren tip, u vinariji su časovi ljubavi.

 

Ali kad me već Gaza pretekao, bar da dopišem još jedan tip:

 

3830001600063_large.jpg

 

Ormožev Laški rizling, nema ga baš svuda i uvek, ali nalazio sam ga pred Novu Godinu, verujem da ga još ima po Bg.

Link to comment

jel taj ormoz litrenjak? ako jeste mislim da sam ga video u vinoteci cer na bulevari iznad djerma (a samim tim ga ima i dole na dorcolu, valjda skenderbegova)... nesto ispod 300din. skoro da mi bilo sumnjivo sto je tako jeftino.

Link to comment

Zaboravio da napisem:

 

Podrum Ilić, Rečka, Negotinsko vinogorje. Cabernet sauvignon - punog tela, ne previse suv, pitak, preporuka i prijatno iznenadjenje. Za 200 din po litru, rinfuz.

Link to comment

pa to je dzabe. gde si to kupio, vredi probati?

 

apropos ove milanoviceve sile, zapravo je velika opasnost i jos veci challenge imati odlicno vino u frizideru koje je dostupno 7/24 posredstvom male slavine (tzv pipe). zapravo jedva cekam da zavrsim ostatke ovog petolitrenjaka inace bi bilo bas bas opasno, na dnevnoj bazi. ko nije prilazio frizideru sa praznom casom, ne zna o cemu pricam. otvoris vrata, natocis, zatvoris, popijes, i tako ponovo.

Link to comment

pa to je dzabe. gde si to kupio, vredi probati?

 

apropos ove milanoviceve sile, zapravo je velika opasnost i jos veci challenge imati odlicno vino u frizideru koje je dostupno 7/24 posredstvom male slavine (tzv pipe). zapravo jedva cekam da zavrsim ostatke ovog petolitrenjaka inace bi bilo bas bas opasno, na dnevnoj bazi. ko nije prilazio frizideru sa praznom casom, ne zna o cemu pricam. otvoris vrata, natocis, zatvoris, popijes, i tako ponovo.

 

Vinar i ja imamo zajednickog prijatelja koji mi je to nabavio, ne puno, 60-ak litara. Inace berba je 2013., fino odlezalo, nije barik. Ne znam da li uopste ima u prodaji. nabavio sam i beli sovinjon, isto 2013., ista cena - neverovatno pitak, tanka kisela zica, kao mleko, prezadovoljan sam.

 

Imam isti problem kao i ti - kad imam vina pri ruci vuce me da ga pijem i trosim, a onda vino trazi i dobar zalogaj, meze pa...

:thumbup:

Link to comment

jel taj ormoz litrenjak? ako jeste mislim da sam ga video u vinoteci cer na bulevari iznad djerma (a samim tim ga ima i dole na dorcolu, valjda skenderbegova)... nesto ispod 300din. skoro da mi bilo sumnjivo sto je tako jeftino.

 

Nije, sad sam proverio - 0,75l.

 

Prvo ga pili kod ortaka za sv.Nikolu, pa mi posle poklonio jednu flajku. Čovek živi u Milana Rakića, tako da je vrlo moguće da je pazario u toj vinoteci iznad Đerma.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...