Jump to content
IGNORED

Jeftina vina


Willow

Recommended Posts

vino od seljaka ciji su vinogradi pola u umbriji pola u toskani. litar dvaipo evra, dve od pet litara nam dao za dvadeset. bolji sam roze pio samo jednom u zivotu, na nekoj degustaciji gde nista nije kostalo manje od 25€.

Link to comment
  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ivy

    22

  • yolo

    14

  • vookela

    13

  • banatjanin

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

kad smo kod jeftinih rozea,Mackova Frajla je sasvim ok za nekih 400 din buteljka

 

mislim da je ta rinfuza kod njega bila 250-300 din litar, isto vino, ko prolazi preko fruske gore. ako se ne varam to je onaj roze koji je godinama rusmir prodavao u svojoj zemunskoj bazi pre nego sto se profensirao pa sad moras da pijes toskanski roze ko da si u dijagonali  :cry:

Link to comment
  • 2 weeks later...

u nedostatku moje Helvecije,ne znam da li sam rekla da mi je omiljeno jeftino vino(250din) koje je u nekoj nestasici :(

krenuh da eksperimentisem

 

Majales frankovka podrum Erdevik,skroz nelose,300din

 

2015-01-16-750.jpg

Link to comment

hm, taj podrum erdevik bi trebalo da je vlasnistvo nekoga tajkuna. a frankovka je nelosa i nezahtevna sorta, lako se od nje napravi pristojno vince za svaki dan, mnogo lakse nego vrhunsko vino. bas cu da potrazim ovo da probam.

Link to comment

nelose ali nista vise od toga.. kad je dobilo vazduha i kad se ,,razvilo,, ipak je malo na suvlju/kiseliju stranu ali nije strasno..za te pare ima boljih npr. plantazin vranac 0,75 prvi..

ipak je tema ,,jeftina vina,, a ja prijavljujem sve sto je iole pitko i nelose  :lol:

Edited by ivy
Link to comment

najbolje belo u ovoj kategoriji je sila vinarije milanovic iz surduka u 5l bag in box pakovanju

 

iznenadjujuce dobro za 350din litar (ceo paket je 1750din). ne znam da li ova slavinica cuva od vetrenja i oksidacije posto ga uglavnom o svetkovinama stucemo svih 5l ali ozbiljno pristojno vino koje bi kao takvo proslo i u 0.7 flasi kao solidno.

 

to su ovi

 

http://www.topsrbija.com/index.php?option=com_content&view=article&id=4401:vinarija-milanovi-vina-sa-ukusom-vojvodine&catid=297:vino&Itemid=410

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...