Jump to content
IGNORED

Ruska, sarma, pečenje i "milion"


Аврам Гојић

Recommended Posts

išleri, spremni za čokoladiranje.

 

od slatkog još shortbread, kuglice od kestena, i New York style čizkejk, sa toppingom od višanja (nešto mi se baš jelo nešto kiselo, kao kontrast svemu ostalom čokoladnom).

 

Šicko je i moj glavni diler, za vikend se dogovorili šta da mi ostavi, sutra preuzimam.

 

od ostalih stvari, neizbežna ruska salata, a uz nju i salata od celera, šargarepe, peršuna i oraha. plus salata od pečenih crvenih paprika.

mesišta, podvarak po yolu, gibanica, pogačice ščvarcima po banatjaninu, krompir sa parmezanom.

 

i brutalna supa od ćurke i teleće kosti koju sam skuvala za vikend pa zamrzla deo.

 

a piće se malo ćaletove šljive, malo Laphroiga, a najviše Mataljevog Kremena.

image.jpeg

Link to comment

Gotovo žito- ukupno 2kg (od početnih pola kila pšenice uz orahe, šećer i suvo grožđe). Izrendala 1 muskatni orah. Šlag po potrebi. Ipak, treba da penoći da se sve lepo sjedini.

 

 

@beowl

Ako je za kesten pire (poslastica), kuva se u mleku.

Edited by halloween
Link to comment

Ima li neko neki poseban trik za kuvanje kestena? Ja ih zasečem pa rknem u slanu vodu na pola sata i to je to. Dovoljno?

 

I aj cuo za ovo za vino.Nego Beowle kad mi ono rece da potrazim recept za wellingtona nadjoh i ovo:

 

 

 

 

 

Izgleda da sam još uvek malkice balzamovan od sinoć, tek sad sam skontao da si pravio Wellingtona :D Ubacujem ovaj tvoj recept zajedno sa onim koji je Adam već okačio pa ću da ga isprobam ovog meseca.

:misko:  :misko:  :misko:

Edited by Frank Pembleton
Link to comment

solarijum

 

 

 

a kad bude gotovo, dok je vrelo odvajam od kostiju, kožuricu obaška, komadam meso, slažem i presujem da napravim bajaderu, dobio sam know how

Link to comment

prebranac made by yolo

i luk, i praziluk, ljut dobro i konstantno što posebno pozdravljam

struktura idealna, ukus fenomenalan. dubok naklon!

jedino što ga je doneo pola sta nakon masakra nad vrućom jagnjetinom i prasetinom (stefan)

ovo što se vidi pored je ćuretina. do nje nisam dobacio.

sada mi je teško. bila je ovo super godina i nek ide u 3 lepe

 

IMG_6723.jpg

 

IMG_6726.jpg

Edited by kblo konza
Link to comment

Evo, bilo je malo povuci-potegni i drž'-ne daj, ali na kraju okončasmo prvu fazu.

 

0613ebf1890916cfdf6f044b6dfd8ee3.jpg

 

822077ae9e72f711d703c862227c25b5.jpg

 

12ebb80b531c2626b8326b2506eb81a5.jpg

 

 

Sutra neka mi je dobri Allah u pomoći sa onim lisnatim testom. Za side dish sam predvideo pareni asparagus na puteru/limunu a za dezert moje omiljeno povrće - londonske štanglice.

Edited by beowl
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...