Jump to content
IGNORED

Uspon neonacizma u Mađarskoj


anantaram

Recommended Posts

DarkAttraktor, on 07 May 2014 - 10:09, said:

    de mu je rekla da je rac ? nije bre, si lud ?

    btw, that picture is awesome :D

 

 

što ne bi to ko kad kulovgradisti kažu za kosovske srbe oni šiptari :fantom:

 

 

"Razularene pristalice `Jobika`, Pastora su nazivale `Racem`, pogrdnim nazivom za Srbe, kojim su se koristili Hortijevi dželati u vreme januarske racije 1942. godine, kad su nedužne Srbe i Jevreje ubijali, nazivajući ih `smrdljivim Racima` i `vašljivim Jevrejima`", kaže Veljić.

 

http://www.blic.rs/Vesti/Politika/463124/Veljic-Pastora-napali-najopakiji-nacisti-u-Evropi

Edited by Hella
Link to comment
"Pastoru želimo da se što pre oporavi od šoka i traume koju je doživeo u Budimpešti i izražavamo svoju empatiju, budući da sa strepnjom pratimo aktivnosti `Jobika`, usmerene ka stvaranju etnički i ideološki čiste `velike Mađarske` po uzoru na nacistički režim Mikloša Hortija u Drugom svetskom ratu", navodi se u Veljićevom reagovanju na jučerašnji incident u Budimpešti.

 

 

Naravno, nista lepo  Hortiju, ali Veljic odlicno zna da njegov rezim nije bio - nacisticki. Mislim, sta tek onda reci za Salasija....

Link to comment

Hm, nisam znao da je Rac izraz koji je "pogrdan", potiče od vremena kada je južno od Mađarske bila Raška, ne vidim zašto je uvredljiv. Da je sreće, nakon restoracije bismo tako mogli da ponovo nazovemo ujedinjene srpske države i teritorije.

Edited by Filipenko
Link to comment

Одлична идеја! Могли би онда и Копаоник да преименијемо у Ку, па да имамо кампању на си-ен-ену. "Пењете нам се на Ку, Рац".

Edited by Прслин
Link to comment

Hm, nisam znao da je Rac izraz koji je "pogrdan", potiče od vremena kada je južno od Mađarske bila Raška, ne vidim zašto je uvredljiv. Da je sreće, nakon restoracije bismo tako mogli da ponovo nazovemo ujedinjene srpske države i teritorije.

mislim da Rac kao ni Tot (Slovak) nije uvredljivo, ni pogrdno na bilo koji nacin, dok Olah (Vlah/Rumun) mislim da jeste postalo uvredljivo upotrebom u medijima kao Siptar kod nas. ovde pak, u kontekstu Pastora (oridjidji Madjara) jeste uvredljivo.

 

što ne bi to ko kad kulovgradisti kažu za kosovske srbe oni šiptari :fantom:

 

aaa ok, ja reko u klipu.

Edited by DarkAttraktor
Link to comment

Одлична идеја! Могли би онда и Копаоник да преименијемо у Ку, па да имамо кампању на си-ен-ену. "Пењете нам се на Ку, Рац".

 

 

Raška, a ne Rac. Bili bismo "Raškijans", "Raškis" ili "Raškans" zapadnjacima, pola naših problema bi nestalo, gaće bi im se tresle, pazili bi šta govore i sve bi triput merili pre nego što išta pokušaju.

Link to comment

mislim da Rac kao ni Tot (Slovak) nije uvredljivo, ni pogrdno na bilo koji nacin, dok Olah (Vlah/Rumun) mislim da jeste postalo uvredljivo upotrebom u medijima kao Siptar kod nas. ovde pak, u kontekstu Pastora (oridjidji Madjara) jeste uvredljivo.

 

kako je ovo mogucno?

Link to comment

kako je ovo mogucno?

pa tako sto je Istvan Pastor Madjaron od glave do pete i nazivati ga iz nebuha Racom bi znacilo odmak od toga. nesto tipa da on nije bas cist, mirise na izdajnika i sl.

Link to comment

A zašto jobiklije ne vole Pastora?

 

Zato sto nije na liniji Pokreta 64 zupanije?

Edited by hazard
Link to comment

Rac je, kao sto je vec receno, stari naziv za Srbe. Juzno od Budima, postoji grad Rackeve (Srpsi Kovin).

Nazvati Pastora racom, je isto kao nazvati Didika bosnjakom ;)

 

Pozdrav,

X500

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...