Jump to content
IGNORED

Visa i ostale kartice


Tale

Recommended Posts

Skoro uvek je u bankama bolji kurs kada ,,virtuelno" menjaš pare (da l' preko kartice, da l' na ebankingu) nego ,,uživo" na šalteru koristeći keš

Edited by hazard
Link to comment
  • 4 months later...

Hvala svima! Vizu Elektron imam i ona mi radi posao u inostranstvu za sve (sem za iznajmljivanje kola) ali mi je na netu potpuno beskorisna jer nema ona 3 broja na zadnjoj strani pa ne mogu nigde da kupujem.

 

huh. moja ima 7 cifara na poleđini, prve četiri su ujedno i poslednje na prednjoj. oće li takva da plaća preko neta?

 

Link to comment

huh. moja ima 7 cifara na poleđini, prve četiri su ujedno i poslednje na prednjoj. oće li takva da plaća preko neta?

Ta prva četiri(ista kao zadnja četiri na licu kartice) su nebitni. Bitno je da su ona druga tri broja CVS kod. Onda radi na netu.

Link to comment

Oko kursa po kome se racuna zaduzenje na kartici.

Svojevremeno se prijavim za pionir mastecard da bi mi na nju placali sa airbnb- a, dobijem karticu postom sve kul, ali budem pametna pa za probu "porucim" neku malu sumu.

Shvatila sam da mi se podizanje kesha ne isplati, ali za placanje je bio "obecan" srednji kurs mastercarda za taj dan.

Elem, nista od toga, lihvari mi uzimali 4% .

Kad me posle nije bilo, poslali mi mail sto me nema. Ja im sve po spisku i sa argumentima odgovorila.

Posle se vise nisu javljali.

Edited by dùda
Link to comment

e pa air serbia neće da mi naplati vako s visa electron debitne kartice. trt :(

Moguće da ti nije kartica za eplaćanje.

Znam da su neke banke imale kartice tipa visa electron kojom se može plaćati na internetu a drugom "običnom" ne... Da li je do banaka, deviznog računa trt-mrt, ne znam.

Link to comment

Oko kursa po kome se racuna zaduzenje na kartici.

Svojevremeno se prijavim za pionir mastecard da bi mi na nju placali sa airbnb- a, dobijem karticu postom sve kul, ali budem pametna pa za probu "porucim" neku malu sumu.

Shvatila sam da mi se podizanje kesha ne isplati, ali za placanje je bio "obecan" srednji kurs mastercarda za taj dan.

Elem, nista od toga, lihvari mi uzimali 4% .

Kad me posle nije bilo, poslali mi mail sto me nema. Ja im sve po spisku i sa argumentima odgovorila.

Posle se vise nisu javljali.

 

 

 

A koju banku/karticu koristis za primanje para preko airbnb?

Link to comment

Da li  je povoljnije uzeti npr. Gold Master kreditnu karticu sa limitom od npr. 3000 eura, ili  dve osnovne kreditne kartice - npr. standard Master i American Express Blue, sa limitom od po npr. 1500 eura ? Nije bitno da li je članarina veća i tako te administrativne stvari, već čisto finansijski efekti same kartice kod trošenja i eventualni benefiti koji se dobijaju.

Link to comment

Uh dobro je da si mi rekla, trebalo bi uskoro da mi stigne bas preko Komercijalne pa cu da gledam da promenim sto pre. 

 

Cisto informativno kakva je razlika izmedju Komercijalne i Intese po tom pitanju?

Link to comment

Uh dobro je da si mi rekla, trebalo bi uskoro da mi stigne bas preko Komercijalne pa cu da gledam da promenim sto pre. 

 

Cisto informativno kakva je razlika izmedju Komercijalne i Intese po tom pitanju?

ogromna

to što rade u komercijalnoj je čista pljačka

otimaju ljudima neke silne iznose

 

baš je u toku diskusija u grupi bg na airbnb o tome

 

kaže neka devojka da su joj od 29 e uplate uzeli 14 i tvrde da je to uzela korespodentska banka

 

u intezi za upkate do 100 e ne uzimaju ništa, posle toga čini mi se oko 1,5 %, zavisi od iznosa zapravo, ali procenat je ok

 

evo sad ću ovde da kvotujem neke priče pa vi vidite

 

 

 

Ja sam vec pisao post o istom problemu, kada su mi na prvu uplatu od 116€ iz Eurobanke uzeli 10€ jer je to minimalna provizija. Takodje frustiran cinjenicom kao i ti zvao sam sve banke i na kraju zakljucio da su medju najpovoljnijim Inteza i UniCredit. Ja sam u UniCreditu otvorio racun jer mi odgovara zbog blizine ali je nesto slicno kao u Intezu msm da je tamo provizija 0.8%. Apsolutno se slazem da zivimo u takvom sistemu gde nas banke kradu svaki dan i treba da na ovakav nacin pomognemo jedni drugimo da se borimo protiv tog lopovluka! Pozdrav

 

 

 

Meni je u Komercijalnoj banci na racun leglo 20 dolara manje tj. umesto 39 dolara koliko je naznacio Airbnb leglo je samo 19 uz objasnjenje na salteru da su oni oduzeli proviziju 0,33% sto bi na taj iznos bilo oko 1 dolar i da je to sve od priliva.Kakva su iskustva sto se tice zalbi i da li se desavalo da Airbnb pogresi kod uplate.Pozdrav

 

i za hypo alpe adria su loša iskustva, za eurobanku isto

 

ed.

ovaj poslednji post ima epilog da je naravno airbnb uplatio tačan iznos, a ovi iz komercijalne pričaju da je tu razliku uzela korespodentska banka

 

e sad, možda to i jeste istina, ne razumem se u bankaraske poslove, ali inteza je recimo sao paolo, pa moguće da se kod njih ni ne uključuje nikakva druga banka

lupam, samo onako laički razmišljam

Edited by dùda
Link to comment

Da li  je povoljnije uzeti npr. Gold Master kreditnu karticu sa limitom od npr. 3000 eura, ili  dve osnovne kreditne kartice - npr. standard Master i American Express Blue, sa limitom od po npr. 1500 eura ? Nije bitno da li je članarina veća i tako te administrativne stvari, već čisto finansijski efekti same kartice kod trošenja i eventualni benefiti koji se dobijaju.

Pa neke posebne benefite i nemaš stvar je najviše upravo u troškovima koje povlači odredjena kartica sa sobom, i naravno rasprostranjenost iste po svetu. Tako da treba videti to kakvi su troškovi, da li su "prave kartice"(one embossed) i tako to. Naravno, najbitnije stvari su u fine print-u. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...