Jump to content
IGNORED

Visa i ostale kartice


Tale

Recommended Posts

Elektron i te za internet se ne koriste ni za sta dugo jer nemaju pin. Tako barem mene naucili.

 

Cekaj bre koju ja karticu onda imam  :lolol: moja ima i pin i ta tri broja iza, preko neta radi, u inostranstvu radi, sve radi :D A ta kartica de fi ni tiv no nije kreditna. 

Link to comment

Cekaj bre koju ja karticu onda imam  :lolol: moja ima i pin i ta tri broja iza, preko neta radi, u inostranstvu radi, sve radi :D A ta kartica de fi ni tiv no nije kreditna. 

 

Visa Debit?

Link to comment

Pa jeste debit, nije creditna, ali je Visa ELECTRON, tako pise

 

Prepostavljam da je ovako: Visa Electron koja na prednjoj strani ima svih 16 ispisanih cifara serijskog broja ima CVN i radi preko neta, Visa Electron koja na prednjoj strani ima ispisane samo poslednje 4 cifre serijskog broja nema CVN i ne radi preko neta. 

Link to comment

Visa Electron = Visa Debit

 

Nema to veze s placanjem na internetu :D ranije su nase banke zbog opste paranoje i bojazni od kradje brojeva kartice davale neke Visa/Master Internet kartice koje su se koristile iskljucivo za internet placanja i bile vezane za devizni racun sa maksimalnom sumom transakcije (tipa 300 evra) i to je bilo samo parce plastike sa brojem (bez magnetne trake i cipa), dok s druge strane "standardne" kartice (bilo kredit bilo debit) kojima kupujes u radnji nisi mogao da koristis za kupovinu preko interneta. Danas je ta paranoja uglavnom popustila pa kada u banci dobijes Visa ili Master karticu (opet bilo kreditnu bilo debitnu) ona sljaka za sve, internet, domace trziste, inostranstvo, itd.

Link to comment

Prepostavljam da je ovako: Visa Electron koja na prednjoj strani ima svih 16 ispisanih cifara serijskog broja ima CVN i radi preko neta, Visa Electron koja na prednjoj strani ima ispisane samo poslednje 4 cifre serijskog broja nema CVN i ne radi preko neta. 

 

da, to je ta. i radi placanje u prodavnicama u Srbiji i inostranstvu, kao i cash machines u zemlji i inostranstvu. I preko neta u Srbiji i inostranstvu. 

Link to comment

dok s druge strane "standardne" kartice (bilo kredit bilo debit) kojima kupujes u radnji nisi mogao da koristis za kupovinu preko interneta. Danas je ta paranoja uglavnom popustila pa kada u banci dobijes Visa ili Master karticu (opet bilo kreditnu bilo debitnu) ona sljaka za sve, internet, domace trziste, inostranstvo, itd.

 

Intezina Maestro kartica radi u radnji ili ATM-u, ali ne moze za internet.

 

Ako platis 1k din, mogu da aktiviraju i tu uslugu...

Link to comment

Uostalom evo sta vam je Visa Electron

 

 

 

Visa Electron is a debit card available across most of the world, with the exception of Canada, Australia, Ireland and the United States. The card was introduced by Visa in 1985 and is a sister card to the Visa Debit card. The difference between Visa Electron and Visa Debit is that payments with Visa Electron require that all the funds be available at the time of transfer, i.e., Visa Electron card accounts may not be overdrawn. Visa Debit cards, on the other hand, allow transfers exceeding available funds up to a certain limit. Some online stores and all offline terminals (like on trains and aircraft) do not support Visa Electron because their systems cannot check for the availability of funds.

 

Elem, jedina razlika izmedju Vise Electron i Vise Debit je da Visa Electron nema "dozvoljeni minus", dakle nema veze to s placanjem preko neta

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...