Jump to content
IGNORED

Jovo Kapicic


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Filipenko

    123

  • kim_philby

    113

  • yolo

    54

  • Pontijak

    45

To verovatno i jeste pokupio sa đubreta, gde je završilo zajedno sa Kardeljom i sličnim. No, kapiram da u tome ima i neke draži... činjenica je da su boljševičke memorabilije veoma tražene ovde po zapadima.
cut bre. imam nekoliko debelih kjniga, autobiografija manje poznatih narodnih heroja, koje sam dobio za odlican uspeh u nizim razredima osnovne. mozda oce da kupi.
Pa koja biografija valja? Još ne sretoh takvu.
nijedna. ili su ih podguzne muve pisale, ili pristalice teorija treceg metka, cetvrtog prsta, praznog groba, etc, ili budale seseljevskg usmerenja. ili stranci koji veze nemaju. zao mi je.
Link to comment
nijedna. ili su ih podguzne muve pisale, ili pristalice teorija treceg metka, cetvrtog prsta, praznog groba, etc, ili budale seseljevskg usmerenja. ili stranci koji veze nemaju. zao mi je.
Pa to i ja kažem. Nije bilo pitanje, već retoričko pitanje. Još nisam pročitao biografiju ne Tita nego bilo koga koja zadovoljava moje visoke kriterijume :fantom:
Link to comment
Titometrija! :wub:
Sve amateri :lol: Imam fotku sa Titom u knjizi Nezaboravni susreti u Čačanskom kraju cool.gif Molim, da ko ne kači opet onu Titinu sa pipkanjem sisa, bila sam peti osnovne pa nije bilo materijala :) Indi da me prosvetli mogu li knjigu utopiti zainteresovanom zapadnom konzumentu pošto sam u moralnom i materijalnom posrnuću :D Knjiga ima lažni kožni povez, sliku ne mogu priložiti, ostala je u roditeljskom domu kao dokaz da smo nekad bili perspektivna deca
Link to comment

da li je neko citao onaj link koji je ljuttko postavio/la?ili ljudi ovde kace stvari za polzu pokoljenjima posto ocigledno sada svi sve znaju?

Tijana je bila u Izraelu, mislila sam da je sasvim svejedno ako se meni nesto desi. Pocela sam da lupam na sva vrata - Hocu da vidim Radetov predmet! - Ne! Ne! Ne! Dosla sam do Rankovica - Ne! Uspela sam da dodjem do Vojina Lukica, tadasnjeg sekretara CK Srbije, bio je ministar unutrasnjih poslova u vreme kad je Rade uhapsen. Primi me i kaze: Panicka, sta hoces? - Da vidim Radetov predmet! Dobro, videces ga! Preda- mnom je telefonirao Stefanovicu, u Savezno ministarstvo, rekao je: Sad ce kod vas dodji Panicka, izvadite joj predmet i dajte da procita! U njemu je stajalo da ga je optuzio potpukovnik Udbe, Nikitovic, koji je na takav nacin optuzio stotinu ljudi. On je, pisalo je u predmetu, optuzio i nekog crnogorskog ministra, ali je ovaj odmah trazio suocenje i tako se otkrila citava stvar. Nikitovic je dobio 18 godina zatvora, a svi koje je optuzio, odmah su pusteni na slobodu. To se dogodilo onda kad su mi na Golom otoku rekli: Panicka, idete kuci prvim transportom! Vratila sam se kod Vojina Lukica i rekla: Sad idem na Terazije, i kao luda cu vikati: Rade Panic je umro nevin! - Sad vi necete nista da vicete, jer idete u Izrael! kaze on - Ali, kako da idem, ja sam siromasna? - Mi cemo to srediti. Idite u Jevrejsku opstinu, da vam naprave fiktivnu zamenu stana i daju novac! Dva dana pred odlazak u Izrael, zvali su me u Udbu i pitali: Panicka, ne bi bilo zgodno da pricate ili pisete o vasem slucaju! Rekla sam: Nista ne obecavam, ne znam! Cekala sam 20 godina, do dana kad se pojavio Danilo Kis. Moj prijatelj, novinar Raul Tajtelbaum, Kisu je rekao: Ako hoces da cujes pricu, idi u kibuc Sar Hamakim! I Kis je dosao tamo.
i naravno nesto za filipa
Danas, ja nemam nista protiv Tita. Uradio je i neke vrlo dobre stvari. Jugoslavija je izbegla sudbinu drugih komunistickih zemalja; o zivotu njenih gradjana nije se odlucivalo u Moskvi, i nije imala gvozdenu zavesu na granicama. Ne znam da li je on naredio da se zatocenici na Golom otoku toliko muce, mislim da su ljudi tamo, to izopacili. Kao sto mi je u Izraelu jedan rekao: Zasto si lagala kod Kisa u filmu?! Sto nisi rekla kako smo tukli jedni druge? - Ali, ja to nisam radila. Ne bih posle mogla da zivim s tim! On kaze: Bogami, ja sam tukao! - Pa sta si ti bio pre Golog otoka? - Oficir Udbe! - A, pa ti znas kako se to radi! Ja sam do kraja htela ostati covek.
i za kraj
U nasem kibucu nema sinagoge, ne jedemo koser i nemamo svojinu.
dok inace na drugom mestu govori o odlicnim odnosima koje imaju sa arapima.jewgoslovenka :wub:shalom. Edited by kim_philby
Link to comment
U nasem kibucu nema sinagoge, ne jedemo koser i nemamo svojinu.
Sa tom bitnom i kljucnom razlikom sto je cela kibuc ideologija/sistem na dobrovoljnoj bazi (pa ga stoga i podrzavam) ali se zato sve menja kad drugovi krenu da pljackaju, zatvaraju, ubijaju i na kraju pisu apologije pa jos imaju obraza da dovode u vezu razne titoizme i ine autoritarne socijalizme sa soc-libertarijanizmom. Uostalom, Orvel je sve napisao na tu temu.
Link to comment
... pošto sam u moralnom i materijalnom posrnuću :D
elaboriraj malo ovo prvo, drugo me ne interesuje -_-sad ozbiljno, hvala za link o panicki, citao sam to davno, ali lepo je podsetiti se.
Link to comment
elaboriraj malo ovo prvo, drugo me ne interesuje -_-sad ozbiljno, hvala za link o panicki, citao sam to davno, ali lepo je podsetiti se.
tito_pipa_omladinku.jpg:fantom:
E omladino , maho ti ne maho , sve jedno vam je na pameti ;) & Aram - materijalno je prouzrokovalo moralno, nutkam dokaze svetle porodične istorije za sitne novce, ima li niže :( Nema načem, linka što se tiče, meni su knjiga Karla Štajnera "7000 dana u Sibiru" i film i kasnije priče Eve Panić neki od najfascinantnijih dokaza ljudske snage da se preživi i ostane manje više normalan i veran sopstvenim moralnim i etičkim principima u nama teško zamislivom okruženju. Pred takvim ljudima ja se poklonim sve i da je samo pola istina od rečenog, mnogo je
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...