Jump to content
IGNORED

Jovo Kapicic


Аврам Гојић

Recommended Posts

ja sam ga video uzivo, ziveo u istoj ulici. samo sam bas bio mali dec i sjecanje je varljivo. mozda sam sliku u glavi pokupio sa tv-a. uglavnom, mislim da je isao u neku afroamericku zemlju, a mi ga ispracali i mlatarali zastavicama. mahao nam kroz krov od kola, otprilike ko papa sad. posle me je baba vodila svake nedelje u kucu cveca, na grob, jer su mi oni ukoceni strazari bili do jaja. i bilo je paunova okolo. a posle dodje filipenko koji je procitao priloge za biografiju vladimira dedijera i oseca se pozvanim da soli pamet.

Link to comment
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Filipenko

    123

  • kim_philby

    113

  • yolo

    54

  • Pontijak

    45

Pfff, amateri... Išao sam u osnovnu pored auto-puta, od 75' do 78' - 79' smo mahali zastavicama kad god je išao ili se vraćao od negde, ili kad je dočekivao/ispraćao mnogobrojne goste... Viđao sam ga češće nego babu i dedu koji su živeli u Zemunu :D

Link to comment

^^Nije k'o papa, on je imao trovratnog Mercedesa bez krova, pa su nam mediji objašnjavali kako je ovo sigurna zemlja, čim Tito može da se vozi u kolima koja nisu obezbeđena.@historianJa sam ga jednom (s tim odvratnim zastavicama) dočekivao na Terazijama, veće je bilo mudo dočekivati ga u centru.

Edited by Anonymous
Link to comment
a posle dodje filipenko koji je procitao priloge za biografiju vladimira dedijera i oseca se pozvanim da soli pamet.
Molim, i drugi put. :fantom: Istini za volju, nađe se tu još ponešto...titoknjige.jpg
Link to comment

Nemaš "Bilo je časno živeti sa Titom" (nagrada za učenika generacije) u kolekciji, a imaš duplikat kazivanja. Časti nemamo, mahalanja imamo i previše. :(

Edited by ArleKino
Link to comment
Nemaš "Bilo je časno živeti sa Titom" (nagrada za učenika generacije) u kolekciji, a imaš duplikat kazivanja. Časti nemamo, mahalanja imamo i previše. :(
Ma imam ja još nekoliko knjiga na temu Titoizma, ali kapiram da je ovde uglavnom tražen biografski materijal.I nije duplikat, to su autobiografska kazivanja deo 1 i 2.
Link to comment
Molim, i drugi put. :fantom: Istini za volju, nađe se tu još ponešto...
e sad sve to lepo baci u djubre, posto kurcu ne valja. gomila romansiranih biografija, povrsnih prelaza i clusterovanih teorija zavere.
Link to comment

To verovatno i jeste pokupio sa đubreta, gde je završilo zajedno sa Kardeljom i sličnim. No, kapiram da u tome ima i neke draži... činjenica je da su boljševičke memorabilije veoma tražene ovde po zapadima.

Link to comment
E, kud pobacah sve te knjige (nakolmovani Tito u srebrnom odelu, sa lažnim mladežom radi na strugu u svojoj radionici na Brionima), danas bi zlata vredele.
Mi smo u kući tamo negde 1970-tih imali kalendar sa Predsednikom, apsolutni car u beloj uniformi, kakav Holivud kakvi bakrači. Da sam znao pa da čuvam, al jbga.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...