Jump to content
IGNORED

Restorani u Srbiji koje treba posetiti


Corkscrew

Recommended Posts

juče u nišu hteli da overimo mrak, al nas neki dobri čovek odgovorio. nemaju baštu, a unutra je pakao. pa otišli u ex nišlijsku mehanu, sada biser(kod tvrđave uz teniske terene) fin roštilj. cena džaba.

2 kafe, 2 kokiške™, litar kisele, velika šopska, porcija domaćih kobaja(odlične), porcija ćevapa i 1/2 čobanskog ražnjića, manje od 2.5k dinara

 

ta Meana vaistinu nije 'rđava

 

ali realno te zajebo dobri čoek, pošto imaju klimu u Mraku i nije pakao ni na većim vrućinama

 

a ako već hoćeš napolju da sediš, skoči sledeći put do Brke u Jelašnicu

Link to comment
  • 2 weeks later...

Sta se jede i gdje se jede u Zrenjaninu ili okolini?

Mislim da će te Banaćanin najbolje uputiti, ali po meni ako si za divljač i tako neke lovačke đakonije ili mozda sač onda Trofej pre ulaska u Zr, a u centru Etno kućerak, meni bilo mnogo ljupko, ukusno, tradicionalno i novčano prihvatljivo.

Edited by clandestino
Link to comment

clandestino ti je otkrio oba mesta :-D drugo skoro da i nema

 

ima i Camel kod stadiona, to je obilna, jeftina i pripadajuće loša roštiljčina

 

na Trofeju (kad ideš iz BGa, desetak kilometara pre ulaska u grad, kod skretanja za Carsku baru) su odlični lovački gulaši, dobar sač, dobre kolenice, roštilj preskoči...

 

Na samoj Carskoj bari imaš Sibilu, odličan ečanski šaran i dobra riblja čorba

 

u Kućerku u samom centru, onako, opet prekoči roštilj. dobra su pečenja, i te ko kojekakve punjene stvari (pileći pekaetići), bečke i karađorđeve... imaju dobru ponudu vina na oba mesta

 

ostalo uglavnom nije vredno pomena... ima par šabanskih kafića koji služe prosečne cezar salate, belo meso u pavlaci, tiramisu i takva sranja

 

ako ćeš brzu hranu, onda Vanja (raspitaj se, lako je naći, na glavnoj džadi kod autobuske stanice) odlična punjena vešalica

Link to comment

U Arandjelovcu sam. Sta preterano jesti?

 

Sledeci put, ako vec nisi, ima ono neko kao etno-selo na brdu iznad grada...Divljakovac se zove valjda. Vrh klopa

Link to comment

Selo Grabovac u blizini. Ima neka etno kuca, ne mogu da se setim kako se tacno zove, sadrzi rec "vila".

Imaju lepu terasu na Moravi za ovo doba godine, simpatican je enterijer, odlican im je rostilj samo im je kuhinja malo sporija. Dva puta sam bio, oba puta je izuo rostilj, neko mesano meso smo uzimali. Cene su sasvim korektne.

Link to comment

u Starom Slankamenu - kod Mike Alasa, čorba i riba

 

u Krčedinu - Merak mi je kod Bobana - perfektan roštilj i jela poput glava u škemberu, repova i slično

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...